Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Stoły ogrodowe metalowe

36 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Metal
* Podana cena to najniższa cena produktu przed obniżką, w ciągu ostatnich 30 dni

Stylowe i funkcjonalne stoły ogrodowe metalowe

Urządzając miejsce w ogrodzie lub na balkonie na wspólne chwile wypoczynku warto kupić stół ogrodowy metalowy. Są one niezwykle wytrzymałe i służą latami, dlatego po zakończonym sezonie wystarczy je schować lub zakonserwować na zimę i można cieszyć się nimi w kolejnym sezonie. W sklepie internetowym WestwingNow kupisz piękne stoły ogrodowe metalowe w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach.

Stoły ogrodowe metalowe: wielkość i kształt

Jaki ogród, taki stół! Wybierając stół ogrodowy metalowy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar ogrodu lub patio. Posiadacze wielkich ogrodów mogą sobie pozwolić na znacznie więcej niż mały, żeliwny stolik kawiarniany. Wielkość zależy również od liczby osób, które będą z niego korzystać – inny stół kupi trzyosobowa rodzina, a inny będzie potrzebny dla dużej rodziny, która często organizuje przyjęcia ogrodowe. Stół ogrodowy i krzesła to meble, które tworzą atmosferę w ogrodzie. Dodaj do tego odpowiednie oświetlenie, które nada miejscu unikalny klimat, a cała rodzina z radością będzie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Do wyboru są różne kształty stołów ogrodowych metalowych: prostokątny, kwadratowy czy okrągły. Stół musi być przede wszystkim komfortowy. Optymalna wysokość dla stołów ogrodowych to około 75 cm. Krzesła powinny zostać dobrane do konkretnego stołu. Ważne jest też, aby każdy biesiadnik miał do dyspozycji około 60 cm długości pulpitu. Ergonomia krzeseł także nie pozostaje bez znaczenia. Należy pamiętać, aby szerokość siedziska była dopasowana do rozstawu nóg mebla.

Stoły ogrodowe metalowe: balkon w aranżacji przestrzeni

Balkon, taras, ogród - każde z tych miejsc jest świetną lokalizacją, by postawić w niej stół ogrodowy metalowy. Meble metalowe wykonuje się głównie z żeliwa, aluminium lub stalowych paneli. Żeliwo jest materiałem dosyć prostym w obróbce, więc kształt stolika może być fantazyjny. Metalowy stolik na balkon będzie świetnie pasował do nowoczesnych, prostych ogrodów i balkonów, ale także romantycznych aranżacji.

Metalowy stolik balkonowy, odpowiednio zabezpieczony, może stać na balkonie cały rok. Zapewni on także dodatkowe miejsce w salonie – dla przybyłych z wizytą gości, lub w kuchni – na krótką chwilę przy kawie podczas wybierania kolejnego przepisu na posiłek. Dom wzbogacony o taki funkcjonalny mebel, na pewno na tym zyska.

Dlatego warto wybrać stoły ogrodowe metalowe?

Metal jest najbardziej wytrzymałym materiałem spośród wszystkich, które służą do produkcji mebli ogrodowych. Inwestycja w stół ogrodowy metalowy jest opłacalna. Będzie służył wiele lat, nie trzeba się więc martwić, że na każdy sezon potrzebny jest nowy stół. Metalowy stolik na balkon nie wymaga chowania go przed deszczem. Po nawet dużej ulewie wystarczy osuszyć go i jest znów gotowy do użycia. Silny wiatr nie przewróci go tak łatwo, gdyż ma mocną konstrukcję, i nie jest tak lekki, jak meble np. z wikliny. Metal łatwo się nagrzewa, podczas upalnych dni można go więc przykryć kolorowym obrusem, który zapewni izolację przed słońcem oraz doda mu dodatkowego uroku.

Metalowy stolik na balkon nie zniszczy się pod wpływem wysokiej temperatury, można więc postawić na nim akcesoria do grilla. Zabrudzenia powstałe podczas grillowania, tym bardziej, jeśli jest to grill węglowy, a nie elektryczny, nie wnikną w strukturę stolika. Plamy dają się szybko usunąć za pomocą gorącej wody i detergentu.

Stół ogrodowy metalowy: konserwacja

Akcesoria ogrodowe, ze względu na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych jak woda, wiatr, słońce, a także zabrudzenia od pyłu, koszonej trawy, spalin samochodowych są podatne szybciej na uszkodzenia aniżeli te, znajdujące się w domu. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i zabezpieczenie mebli. Jak to zrobić?

Stół ogrodowy metalowy wymaga właściwie niewielkich zabiegów, by utrzymać go w nienagannym stanie. Na metalu nie gromadzą się drobnoustroje, jest pokryty farbą antykorozyjną, więc do jego wyczyszczenia najczęściej wystarczy wilgotna szmatka, a jeśli pojawią się tłuste plamy – odpowiedni środek do metalowych powierzchni. O wiele istotniejszą kwestią jest przygotowanie go na sezon zimowy, w przypadku gdy nie zabieramy go do domu, ale wstawiamy do piwnicy czy garażu. Stół ogrodowy z metalu należy dokładnie oczyścić z zabrudzeń powstałych w sezonie letnim, a następnie zakonserwować specjalnym środkiem do metalu.

Kup stół ogrodowy metalowy na WestwingNow

W sklepie internetowym WestwingNow kupisz stylowe meble ogrodowe, a także piękne i funkcjonalne meble balkonowe, takie jak stół ogrodowy metalowy. Wybierz swój ulubiony model, a my szybko dostarczymy go do Twojego domu.

Bezpłatna przesyłka od 150 zł

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000