Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Regały: szkło

8 Produkty

Regał ze szkła idealnym elementem wystroju

Regał ze szkła będzie idealnym elementem wystroju w domach osób ceniących niebanalne rozwiązania. Jest funkcjonalny, trwały, a przede wszystkim nadaje wnętrzu elegancki charakter. Regały drewniane sprzyjają ukrywaniu drobiazgów w schowkach i zakamarkach, regały szklane podkreślają otwartość przestrzeni i jej transparentny charakter. Szkło jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych materiałów przez współczesnych architektów. Również w aranżacji wnętrz znajduje wiele zastosowań. To materiał, który doskonale pasuje do domów i mieszkań w stylu nowoczesnym i awangardowym. Meble wykonane ze szkła są oryginalne, innowacyjne i odznaczają się minimalistycznym designem. Przezroczysty materiał sprawia, że wnętrze zdaje się bardziej uporządkowane i przestronne.

Regały ze szkła– powrót do historii

Pierwsze regały w domach pojawiały się już w Cesarstwie Rzymskim, kiedy powstawały prywatne biblioteki. Równie bujnie mebel rozwijał się na Dalekim Wschodzie od około VI wieku naszej ery. Buddyjscy mnisi umieszczali cenne zwoje na półkach, a tamtejsza wersja regału była bogato zdobiona. Regał zmieniał się zresztą wraz z książki oraz sposobem ich przechowywania. Średniowieczni mnisi trzymali cenne manuskrypty w specjalnych pojemnikach, które później ustawiali na otwartych półkach bądź za zamykanymi drzwiczkami. Dzięki wynalazkowi druku w XV wieku książki coraz bardziej się upowszechniały, a wraz z nimi regały.

W erze nowożytnej za najszlachetniejszy surowiec do produkcji tych mebli uznawano drewno dębowe. Właściwie niewiele się pod tym względem zmieniło do dziś – w klasycznie eleganckich aranżacjach wciąż króluje dąb. Rewolucja przemysłowa i postępująca industrializacja wprowadziła do meblarstwa także inne materiały, takie jak bliżej znane współczesnym metalowe konstrukcje, a później też tworzywa sztuczne. Regał przetrwał próbę czasu. Designerzy, reagując na zmieniające się potrzeby i trendy, wciąż udoskonalali jego formę. Dlatego współcześnie jest w czym wybierać!

Regały ze szkła – eleganckie i solidne

Regał szklany wspaniale urozmaici wystrój wnętrza. Surowiec, z którego jest wykonany, sprawia wrażenie bardziej delikatnego i nietrwałego w porównaniu z drewnem – to jednak tylko pozory. W rzeczywistości meble wykonane z hartowanego szkła są równie solidne i odporne na uszkodzenia jak te drewniane. Regał szklany często bywa pokrywany specjalną powłoką, dzięki której półki są bardziej odporne na zabrudzenia, a na ich powierzchni nie widać odcisków palców. Na rynku dostępne są regały ze szkła prostego lub giętego – te ostatnie mają bardziej futurystyczny design. Dobrym rozwiązaniem jest również umocowanie szklanych półek na stelażu z drewna bądź metalu. Regał szklany będzie pasował do salonu, przedpokój oraz sypialni.

Rodzaje szkła

Materiał, z jakiego wykonany jest regał szklany, może być bardziej lub mniej przezroczysty, błyszczący bądź matowy, bezbarwny lub kolorowy. Oto rodzaje szkła, jakich używa się w produkcji mebli:

  • szkło float – najbardziej popularny rodzaj szkła. Ma idealnie gładką powierzchnię pozbawioną zniekształceń. Posiada lekko zielonkawy odcień widoczny na krawędziach tafli.
  • szkło float białe – jest niemal całkowicie bezbarwne. W porównaniu ze zwykłym szkłem charakteryzuje się większą przepuszczalnością światła. Stosuje się je do wyrobu produktów, których estetyka i przezroczystość mają duże znaczenie. To idealny surowiec na szklane regały
  • szkło barwione w masie – produkowane podobnie jak szkło float z dodatkiem składników umożliwiających barwienie. Intensywność kolory zależy od grubości tafli. We wnętrzach znajduje zastosowanie jako szkło dekoracyjne.
  • szkło satynowane – cechuje je matowa, jednolita powierzchnia. Łatwo się je czyści.

Regały ze szkła w aranżacji nowoczesnej

W aranżacjach nowoczesnych liczą się minimalizm i oszczędność barw. Szkło, którego nowe możliwości w produkcji mebli odkryto stosunkowo niedawno, przydaje wnętrzu nieco futurystycznego charakteru. Kojarzy się z czystością, ładem, ascezą. Regał szklany będzie pasował do ścian białych i w odcieniach szarości. Ustawione na przezroczystych półkach przedmioty z daleka będą wyglądały, jakby opierały się prawu grawitacji. Regał szklany można zapełnić książkami, choć równie dobrze zaprezentuje się na nich nowoczesny sprzęt audio. Na szklanych półkach doskonale będą wyglądały świece lub srebrne figurki. Do nowoczesnej aranżacji pasuje regał szklany o geometrycznym kształcie z metalowymi, chromowanymi wykończeniami.

Regały ze szkła w stylu glamour

W stylu glamour liczą się błysk i przepych. Im więcej gładkich, połyskliwych powierzchni, tym lepiej. Szkło sprawdza się tu znakomicie. Szklane tafle powinny odbijać światło tak, by dodać pomieszczeniu blasku. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest szklany regał z elementami innego materiału – na przykład metalu. Inny pomysł to zawieszenie półek z giętego szkła, dobrym wyborem będzie także szkło barwione. Regały ze szkła muszą komponować się z kryształowymi żyrandolami i lustrami w zdobionych ramach, tak często spotykanymi we wnętrzach w stylu glamour.

Wygodna i prosta dostawa

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000