Krzesła białe

33 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Jak samodzielnie pomalować krzesła białe do jadalni?

Niekiedy zdarza się, że na targu staroci lub na babcinym strychu znajdujemy eleganckie krzesło, które mogłoby stać się idealną dekoracją jadalni. Jednak nie pasuje ono do reszty białych mebli lub jego powierzchnia jest zniszczona. Wówczas wystarczy je pomalować. Żeby to zrobić, najpierw należy zmatowić stary lakier, przetrzeć mebel benzyną ekstrakcyjną i można zacząć malowanie. Do tego celu można użyć farby akrylowej, którą później warto pokryć bezbarwnym lakierem lub farby olejno-ftalowej (ta, zanim wyschnie, ma nieprzyjemny zapach, więc należy używać jej na zewnątrz). Dzięki temu prostemu zabiegowi powstanie unikatowe białe krzesło!

Krzesła białe do jadalni są nie tylko meblami użytkowymi, dobrze wyeksponowane staną się elegancką i ponadczasową dekoracją wnętrza!

Krzesła białe nowoczesne, czyli jakie?

Krzesła nowoczesne wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale też efektownym wyglądem. Meble te sprawiają wrażenie lekkich, mają zwykle opływowe kształty i są najczęściej wykonane z materiałów takich jak metal i plastik. Często mają także niecodzienne formy, a ich design zaskakuje.

Co wpływa na atrakcyjność krzesła?

Ważnym elementem każdego krzesła są jego nogi. Te klasyczne, proste, wykonane z drewna czy metalu sprawdzą się w bardziej tradycyjnych aranżacjach. Z kolei rozwiązania oryginalne, w których oparcie krzesła przechodzi w nogi mające postać „płoz”, stanowią element wyposażenia pomieszczeń nowoczesnych, w których królują odważne formy. Takie krzesła, wykonane najczęściej z plastiku, szkła czy tworzywa sztucznego mają intensywne kolory, dzięki czemu mogą grać rolę barwnych, kontrastowych akcesoriów w monochromatycznie zaaranżowanym pomieszczeniu. Do szarości najlepiej będzie pasować czerwień, fiolet, pomarańcz i jasna zieleń. Z kolei w towarzystwie bieli świetnie będzie prezentować się czerń, a także każdy inny wyrazisty kolor. Z beżem i kolorami ziemi najlepiej będą współgrać krzesła błękitne lub turkusowe.

Krzesła białe - wyjątkowe inspiracje

Tak jak w każdej dziedzinie, także w świecie mebli powstają pewne kanony, które na trwałe wpisują się w tradycję. To klasyczne, ponadczasowe wzory, stworzone przez wielkich projektantów. Designerskie stoły i krzesła dostępne są często na specjalne zamówienie, a ich cena znacznie przewyższa koszt typowych rozwiązań. Krzesła takie jak Panton Chair od lat utrzymują się w czołówce najpopularniejszych mebli inspirowanych. Wykonane w całości z jednego kawałka plastiku bądź polipropylenu, białe krzesła stanowią odważny i efektowny pomysł zarówno do designerskiej jadalni, jak i salonu.