Krzesła rattanowe

20 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Nowoczesne krzesła wiklinowe

Choć wiklina kojarzy się przede wszystkim z krzesłami o nieco staroświeckim designie, ten plastyczny surowiec z powodzeniem wykorzystuje się również do tworzenia nowoczesnych krzeseł ogrodowych. Wzornictwem nawiązują one często do modeli wykonanych z włókna szklanego lub lakierowanego drewna. Wyróżniają je fantazyjne, geometryczne bądź organiczne formy i proste wykończenie. Często przypominają bardziej głębokie fotele niż krzesła. Gruba powłoka farby powoduje, że naturalna faktura materiału staje się prawie niewidoczna. W nowoczesnych wnętrzach meble utrzymane są głównie w bieli, czerni i szarości. Można jednak zdecydować się na bardziej zdecydowane kolory. Pomalowane na czerwono, granatowo lub zielono krzesła ożywią jednolitą, monochromatyczną aranżację.

Pleciony design w aranżacji

Krzesła ogrodowe, wiklinowe białe najlepiej sprawdzają się w wystroju, w którym podkreśla się łączność z naturą.

  • Styl skandynawski – biel i naturalne materiały to podstawa aranżacji skandynawskich. Dlatego krzesła wiklinowe białe to wybór idealny. Ponieważ są lekkie optycznie, nawet w dużej grupie nie zaburzają wnętrzarskiej harmonii. Ponadto wspaniale urozmaicają wystrój, za co odpowiada urocza plecionka.
  • Styl marynistyczny – w aranżacji marynistycznej sprawdzają się zarówno meble wiklinowe w naturalnych odcieniach, jak i białe. Dzięki nim można przez cały rok można przywoływać wakacyjne wspomnienia.
  • Styl prowansalski – plecione meble i dodatki coraz chętniej wybierane są do aranżacji prowansalskich. Są to na przykład drewniane komody, które zamiast klasycznych szuflad mają wiklinowe koszyki wyściełane płótnem. Krzesła wiklinowe białe stanowią doskonały wybór do salonu prowansalskiego. Dodają mu lekkości i przytulności – a to jest bardzo ważne w takim wystroju.

Krzesła z rattanu i technorattanu

Meble rattanowe to atrakcyjny element wyposażenia znany od wieków. Ich materiał jest naturalny, ekologiczny i łatwy w utrzymaniu – niestety ma również ograniczoną trwałość. Najlepszym tego przykładem są zestawy mebli ogrodowych z rattanu, stale narażone na działanie czynników atmosferycznych. Aby móc cieszyć się niezmiennym pięknem krzeseł do ogrodu i na taras, warto się zdecydować na meble z technorattanu.

Technorattan to ekologiczny materiał wykonany z wysokiej jakości polietylenu. Nadaje się on w całości do recyklingu, dlatego jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska. Co więcej, wyglądem bardzo przypomina naturalny rattan, wiklinę, a nawet włókna palmowe. Dzięki temu meble takie można dopasować do wielu aranżacji zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Technorattan – ogrodowy hit!

Stoliki i krzesła z tego materiału są lekkie, odporne na wilgoć i zmiany temperatury, a także na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu to idealne meble ogrodowe i na taras. Pod względem wytrzymałości i łatwości pielęgnacji meble technorattanowe dorównują plastikowym. Technorattan oferuje jednak o wiele szerszą paletę barw i form.

Krzesło z rattanu: naturalne i barwione

Najczęściej kojarzony jest z jasnobrązową barwą. I w istocie naturalny rattan jest brązowy, co zawdzięcza barwnikowi występującemu w tej trzcinowo-palmowej roślinie. Dzięki takiemu wybarwieniu przypada do gustu szczególnie tym, którzy cenią sobie naturalne kolory, przywodzące na myśl estetykę inspirowaną ekologią.

Mimo że powszechnie kojarzony z naturalnością, coraz większą popularność zyskuje rattan barwiony. Dzięki użyciu bejcy uzyskuje się wszelkie odcienie żółci, zieleni i brązu. Używając innych barwników można pomalować na pastelowe kolory, co daje zadziwiająco oryginalny efekt. Barwione krzesła z rattanu dają nieskończone możliwości aranżacyjne.