Meble z metalu

470 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Meble kute – kształt i kolor

Oprócz żelaza i stali meble metalowe są wykuwane także z aluminium. Ma ono lepsze właściwości antykorozyjne i jest o wiele lżejsze, ale też mniej plastyczne. Meble wykonane z aluminium idealnie komponują się z nowoczesnym wnętrzem.

W przypadku klasycznych aranżacji bardzo dobrze sprawdzają się z kolei masywne odlewy żeliwne. Wybierając meble kute, należy mieć na uwadze nie tylko wielkość pomieszczenia, w którym staną, lecz również styl, w jakim zostało ono urządzone.

Metal jest materiałem o wiele bardziej plastycznym niż drewno. Można go dowolnie kształtować, wytwarzając prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Wbrew pozorom kute elementy wyposażenia wcale nie są ciężkie i toporne. Mogą być bardzo delikatne i filigranowe. Zupełnie proste lub bardziej finezyjne.

Olbrzymi wybór form pozwala na tworzenie unikatowych aranżacji. Nie ma też praktycznie żadnych ograniczeń kolorystycznych – poprzez malowanie proszkowe metal uzyska dowolną barwę! Dodatkowo farba chroni go przed rdzą.

Krzesła kute w aranżacji domu

  • Krzesła kute w etnicznym przedpokoju - żeby zwiększyć komfort użytkowania krzesła, można położyć na nim miękką poduszkę z lnu lub atłasu w orientalne wzory.
  • Krzesła kute w kolonialnej jadalni - wokół stołu z ciemnego drewna przykrytego lnianym obrusem dobrze będą prezentować się krzesła kute tapicerowane ciemną skórą. Takie meble na tle białej lub kremowej ściany nadadzą wnętrzu wytworny i ponadczasowy wygląd. Całości dopełnią zawieszone na ścianach zdjęcia rodzinne w czarnych i brązowych ramkach.
  • Krzesła kute na miejski balkon to idealny dodatek. W towarzystwie stolika wykonanego tą samą techniką stworzy uroczy zestaw. Wiele wdzięku dodaje balkonowi kuta balustrada - skomplikowane, ażurowe wzory to niekiedy prawdziwe dzieła sztuki! Wystarczy zadbać jeszcze o kilka doniczek, w których posadzi się ulubione rośliny i balkon przemieni się w ulubiony zielony kącik do odpoczynku, porannej kawy i gazety, z którego ciężko będzie się wyrwać do pracy!

Jak pielęgnować meble kute?

Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają na wręcz niezniszczalne, trzeba pamiętać o ich starannej pielęgnacji, dzięki której rzeczywiście posłużą przez długie lata. Jeżeli krzesła kute i stoliki znajdują się na zewnątrz, w ogrodzie lub na balkonie, koniecznie trzeba obserwować, czy nie pokrywają się rdzą. Pierwsze jej ślady można z łatwością zeskrobać, a tym samym zapobiec rozwojowi korozji. Codzienna pielęgnacja jest bardzo prosta: z reguły wystarczy przetrzeć mebelki szmatką zwilżoną ciepłą wodą, raz na jakiś czas można przemyć krzesła i stoliki kute delikatnym środkiem myjącym.

Czas przełamać stereotypy – meble z metalu idealnie sprawdzają się we współczesnych wnętrzach, sprawiając, że zyskują indywidualny i niepowtarzalny charakter.