Wazony z porcelany

46 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Klasyczne wazony porcelanowe

Wazony porcelanowe w klasycznym stylu zwykle są duże i mają kształt kwiatu tulipana lub wysokiej wazy ze zwężoną szyjką. Najczęściej mają biały kolor, który jest tłem dla delikatnych wzorów. Motywy, które najczęściej zdobią klasyczne wazony porcelanowe to delikatne kwiaty i inne ornamenty florystyczne. Równie często pojawiają się delikatne złocenia dodające szyku. Wazony z porcelany klasyczne mogą być także jednolite. Wówczas mają jasny, stonowany kolor. Takie naczynia pasują również do wnętrz w stylu prowansalskim i angielskim, gdzie mile widziane są dekoracyjne bibeloty.

Zupełnie inaczej wyglądają klasyczne chińskie wazony z porcelany, które zachwycają mocną kolorystyką i ręcznie wykonanymi malunkami przedstawiającymi zwierzęta i rośliny. Mają również uszka w nietypowych i bardzo dekoracyjnych kształtach. Te naczynia będą doskonałą ozdobą pomieszczeń urządzonych w stylu orientalnym, eklektycznym i boho.

Nowoczesne wazony porcelanowe

Nowoczesne wzornictwo cechuje prostota i funkcjonalność. Mniejszą wagę przywiązuje się do aspektów dekoracyjnych, jednak elegancki wygląd przedmiotów nadal ma znaczenie. W związku z tym nowoczesne wazony porcelanowe mają minimalistyczny design, ale za to mocne, żywe kolory. Często pokryte są geometrycznymi wzorami lub mają jednolitą powierzchnię.

Wazony porcelanowe to również naczynia, których projekty tworzą najlepsi światowi designerzy. Wśród takich naczyń warto wymienić wazon „Fast” stworzony przez francuskiego projektanta Cédrica Ragota. Kształt wazonu jest inspirowany dynamiką dzisiejszych czasów lecz podstawą, na której opiera się projekt jest klasyczna waza z dynastii Ming. Jej jedna połowa została zmieniona na abstrakcyjną formę, a druga pozostała bez zmian. Efekt finalny był na tyle ciekawy, że wazon nagrodzono prestiżowym wyróżnieniem Good Design.

Wazony różnych materiałów

  • Ceramiczne wazony dekoracyjne to najpopularniejsze produkty tego typu. Ceramika to trwały materiał, z którego można tworzyć naczynia o fantazyjnych kształtach, które pokrywa się szkliwem we wszystkich możliwych kolorach Ceramiczne wazony dekoracyjne zdobią domy od setek lat i nic nie wskazuje, żeby to miało się zmienić, bo ceramika nie wychodzi z mody i pasuje do wielu stylów aranżacyjnych! Warto wspomnieć, że najcenniejszym rodzajem ceramiki jest porcelana, a wazon z porcelany i inne dekoracje są synonimem elegancji na najwyższym poziomie.
  • Szklane wazony również mają najróżniejsze kształty i wymiary. Wybierać można pomiędzy modelami z bezbarwnego lub kolorowego szkła.
  • Wazony z tworzywa sztucznego od niedawna zdobią domowe aranżacje. Jednak szybko znajdują kolejnych zwolenników, którzy cenią ich trwałość, wesołą kolorystykę, nowoczesny design i przystępną cenę.
  • Wazony z drewna to bardzo ciekawa propozycja dla osób ceniących nietuzinkową sztukę użytkową. Te naczynia wykonuje się z drewna egzotycznego (najczęściej mangowca).
  • Wazony z kamienia najczęściej zdobią teren wokół domu i z powodzeniem mogą zastąpić ogrodowe rzeźby.

Warto mieć w domu piękny wazon. Pamiętajmy przy tym, że wazon z porcelany to król wśród dekoracji tego typu.

Odkryj naszą szeroką gamę wazonów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!