Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Wazony i donice: metal

64 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Filtr
Metal

Wazony i donice z metalu

Wazony i donice z metalu mają tę przewagę nad szkłem i ceramiką, że są praktycznie niezniszczalne. Z pewnością się nie potłuką, ani nie ukruszą. Są odporne na warunki atmosferyczne i wpisują się idealnie w obowiązujące trendy. Jednym słowem możemy mieć pewność, że posłużą nam kilka sezonów w nienaruszonym stanie i będą efektowną ozdobą salonu, kuchni lub tarasu. Upływ czasu im nie zaszkodzi, przeciwnie - z biegiem lat, wystawione na deszcz i słońce, nabiorą modnej teraz patyny. Surowość metalu i jego neutralny charakter sprawiają, że wazony i donice z metalu nie będą konkurencją dla przetrzymywanych w nich kwiatów i roślin, a jedynie piękną i praktyczną oprawą. Do wyboru mamy wazony i donice w różnych kolorach metalu. Najmodniejsze są teraz te wykonane z mosiądzu, albo z metalu w kolorze starego złota lub miedzi.

Niezawodna metaloplastyka

Solidność surowca i lekkość form – to najlepsza definicja efektownej metaloplastyki. Kucie metalu i przekształcanie go w piękne dekoracje wymaga zarówno artystycznej wrażliwości, jak i ogromnego doświadczenia. Dlatego arcydzieła metaloplastyki, w tym kwietniki kute, wychodzą spod rąk najzdolniejszych rzemieślników. Największą popularnością cieszą się wśród miłośników dodatków z duszą oraz klasycznych stylów aranżacyjnych, w tym prowansalskiego, toskańskiego czy angielskiego. Kwietniki kute stojące, wiszące oraz ścienne wspaniale dekorują wnętrze, a kwietniki okienne i ogrodowe kreują magiczną atmosferę wokół domu.

Kute meble i dekoracje

Zasady obróbki metalu i przekuwania go w piękne, artystyczne formy kształtują się od wielu wieków. W najwspanialszych świątyniach, pałacach oraz zabytkowych miastach można spotkać mnóstwo pięknych realizacji, które w nienaruszonym kształcie znoszą upływ czasu. Meble kute pasują szczególnie do niedużych, przytulnych mieszkań, ponieważ są lekkie optyczne oraz zajmują mało miejsca. Warto do nich dobrać dekoracje i akcesoria wykonane w ten sam sposób: wieszaki, półki, lampy, żyrandole czy kwietniki. Metalowe stojaki na kwiaty oraz osłonki na donice stanowią piękną oprawę dla naturalnych barw roślin. Kwietniki kute zwykle są lakierowane na biało bądź czarno albo pokryte złocistą farbą. Miłośnicy dekoratorskich nowinek powinni zaś zwrócić uwagę na metalowe meble i dekoracje malowane w soczystych barwach.

Kwietniki kute w aranżacji

Już jeden fantazyjny kwietnik z kutego metalu przyciąga wzrok oraz wspaniale dekoruje wnętrze. Można zgromadzić większą kolekcję tych dodatków, tak by dobrze wykorzystać dostępne miejsce oraz podkreślić walory wystroju. Na jakie kwietniki kute warto zwrócić uwagę?

 • Kwietniki kute stojące – najczęściej spotykane są praktyczne stojaki z osłonkami na donice. Wyróżniają się ażurową konstrukcją oraz dekoracyjnymi ornamentami. Design zwykle inspirowany jest światem natury albo sztuką abstrakcyjną w wersji bardziej nowoczesnej. Jeśli we wnętrzu jest dużo miejsca, można zdecydować się na kwietniki w formie etażerki, które przeznaczone są na większą liczbę doniczek.
 • Kwietniki kute ścienne – stanowią świetne uzupełnienie dla kwietników stojących. Sprawdzają się również w aranżacjach, w których nie ma miejsca na kwietniki kute w formie stolików czy etażerek. Mogą mieć formę niewielkiej osłonki na doniczkę albo półki na kilka roślin.
 • Kwietniki kute wiszące – można zamocować je na suficie albo połączyć z lampą wiszącą. Najczęściej są to modele z miejscem na jedną doniczkę. Konstrukcja z kutego metalu uzupełniona jest o łańcuchy do zawieszania.
 • Wokół domu

  Również strefa wokół domu powinna stać się krainą wspaniałych dekoracji. Kwietniki kute mogą pojawiać się w wielu miejscach oraz różnych formach: Kwietniki kute okienne – to dekoracja wyglądająca jak mini balustrada. Kwietniki mocuje się do parapetu zewnętrznego, a następnie umieszcza w nich donice z kwiatami.

  Kwietniki kute ogrodowe – pod względem designu niewiele różnią się od tych do wnętrz, tyle, że na świeżym powietrzu można rozwinąć wyobraźnie dekoratorską, mając więcej miejsca. Taczki z miejscami na doniczki, rowery w stylu vintage, kaskadowe fontanny czy wielopoziomowe etażerki – to tylko przykłady kwietników kutych idealnych do ogrodu. Warto dobierać je tak, by dobrze komponowały się z meblami ogrodowymi. Kluczem może być ten sam kolor albo podobny motyw dekoracyjny.

  Kuj metal, póki gorący – tak właśnie pracują najzdolniejsi rzemieślnicy, spod rąk, których wychodzą piękne meble i dekoracje. Kwietniki kute stanowią świetny przykład efektownych akcesoriów metaloplastycznych, które pasują zarówno do wnętrza, jak i do ogrodu. Będą się na nich znakomicie prezentowały wazony i donice z metalu.

  Odkryj naszą szeroką gamę wazonów i donic z metalu na WestwingNow i kup swój ulubiony model!