Szukaj

Dywany beżowe

Sortuj
126 Produkty
Sortuj

Beżowe dywany, czyli siła klasyki

Dlaczego beżowy dywan zrobił we wzornictwie i sztuce aranżacji wnętrz zawrotną karierę? Cóż, od lat uważany jest za klasykę klasyki, na którą moda nie przemija mimo upływu lat. Jest barwą obecną we wszystkich stylach, nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Chciałoby się rzec – barwą wszechobecną. Manifestuje swą obecność we wnętrzach urządzonych w stylu art deco. Należy do wnętrzarskiego elementarza stylu eco i innych minimalistycznych wariacji. Równie oczywisty jest dla przestrzeni mieszkalnych i biurowych.

Beż jest synonimem naturalności i neutralności. Oddziałuje relaksująco na ludzi i uspokaja przestrzeń. Nie stwarza trudności - bardzo łatwo łączy się z innymi kolorami. Równocześnie znakomicie daje sobie radę w pojedynkę – świetnie wypada w aranżacjach monochromatycznych, składających się z wielu odcieni beżu: kremowego, miodowego, kawowego, karmelowego, cappuccino, toffi, wielbłądziego. Tonacje beżu rozciągają się od écru po ciemny brąz. Beżowe dodatki cechują się dyskrecją. Ich wartość polega na delikatności, nienachalnej urodzie. Akcesoria w barwie beżu wtapiają się w tło, w sposób zamierzony nie rzucają się w oczy.

Kolory ziemi – dywan beżowy

Współczesna sztuka aranżacji wnętrza chętnie sięga po tak zwane kolory ziemi. Są to wszelkie odcienie beżu, brązu, zieleni i szarości. Doskonale współgrają z nimi odmiany zieleni, żółcieni i pomarańczy. Znakomicie wypadają w zestawieniu z kontrastującymi czerwienią, różem, odcieniami niebieskiego i fioletu. Leżący na podłodze dywan, dywanik czy chodnik w kolorze ziemi tworzy atmosferę stabilności, spokoju i bezpieczeństwa. To tak, jakby stąpać po twardym gruncie.

Dywany wciąż na topie

Współcześnie dostępne są dywany zróżnicowane pod względem metody wykonania, stylu, koloru i rozmiaru. Między innymi dywan beżowy. Producenci proponują wiele niecodziennych technologii wytwarzania, z kolei projektanci – wymyślają coraz ciekawsze wzory. To zaś powoduje, że w sklepach pojawiają się niezwykle atrakcyjne produkty. Dywany nowoczesne potrafią przybierać zadziwiające kształty i formy.

Dywan beżowy – postaw na neutralność

Dywan w neutralnym beżowym kolorze to świetny towarzysz podłogi drewnianej lub terakotowej. Stopień intensywności beżu powinien być w tym przypadku dobrany do koloru podłogi. Beżowy dywan jest oczywistym wyborem w przypadku komponowania zharmonizowanej, służącej wypoczynkowi przestrzeni, w której żaden element nie powinien wychodzić przed szereg, ściągać uwagi i męczyć oczu. Dywan taki, choć jednolity w kolorze, może zachwycać ciekawymi wytłoczeniami lub fakturą. W spokojnym otoczeniu beżowy dywan tym bardziej uwidoczni niuanse wynikające z wykorzystania detali i delikatnych ornamentów.

Wskazówka: Dobrą alternatywą dla beżowego dywanu będzie też szary dywan, który również rozświetla wnętrze i optycznie je powiększa.

Dywan beżowy shaggy ociepli wnętrze

Dywany shaggy to hit w klasie dywanów. Występują niemal we wszystkich kolorach, w tym również w beżowym. Dostępne są również w wielu wymiarach. Popularnym modelem jest ten w rozmiarze 120 cm x 170 cm. Chociaż beżowy dywan najczęściej kojarzony jest ze spokojnym wnętrzem – tradycyjnym, stylizowanym lub nowoczesnym, bywa, że sięgają po niego zwolennicy szalonych aranżacji. Beżowy dywan shaggy, rzucony na jasno-, ciemnobrązową lub białą podłogę, stworzy stabilne podstawy dla kolorowych ścian i mebli w różnobarwne wirujące wzory. Fantastycznym połączeniem jest także kudłaty beżowy shaggy otoczony ścianami w żywe kolorowe paski.

Jaki dywan wybrać – wskazówki

  • Zbyt duży dywan sprawia, że pokój wydaje się mniejszy. Zbyt mały może zginąć w dużym wnętrzu. Najlepiej wybrać taki, który będzie o 60 centymetrów krótszy od najkrótszej ściany w pokoju.
  • Aby zachować proporcje wnętrza w salonie i uniknąć efektu Alicji w Krainie Czarów, warto pamiętać, aby zmierzyć długość sofy i dodać około 20-30 centymetrów dywanu z prawej i lewej strony.
  • Jeśli salon połączony jest z jadalnią, możemy wydzielić strefę salonu z jadalnianą, wybierając dwa różne dywany. Ten znajdujący się w części jadalnianej powinien być o 70 centymetrów dłuższy od stołu.
  • W sypialni najlepiej sprawdzą się dywany typu shaggy. Warto wybrać taki model, którego 1/3 znajdzie się pod łóżkiem, a 2/3 będą tworzyły miękką ramę.
  • W przedpokojach i korytarzach najlepiej wyglądają dywany podłużne lub chodniki.
  • Wybierając dywan, trzeba mieć na uwadze sprzątanie. Najlepiej pierze się dywany z akrylu i polipropylenu. Nie ulegają ugniataniu, łatwo schodzą z nich zabrudzenia, szybko schną, a ich kolory nie blakną.
  • Nie wątpliwie każdy dywan uzupełnia aranżacje pomieszczeń – dywan beżowy jest zawsze trafionym wyborem.