Dywany beżowe

193 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dywan beżowy– postaw na neutralność

Dywan w neutralnym beżowym kolorze to świetny towarzysz podłogi drewnianej lub terakotowej. Stopień intensywności beżu powinien być w tym przypadku dobrany do koloru podłogi. Beżowy dywan jest oczywistym wyborem w przypadku komponowania zharmonizowanej,służącej wypoczynkowi przestrzeni, w której żaden element nie powinien wychodzić przed szereg, ściągać uwagi i męczyć oczu. Dywan taki, choć jednolity w kolorze, może zachwycać ciekawymi wytłoczeniami lub fakturą. W spokojnym otoczeniu, tym bardziej widoczne będą niuanse wynikające z wykorzystania detali i delikatnych ornamentów.

Dywan beżowy shaggy

Dywany shaggy to hit w klasie dywanów. Występują niemal we wszystkich kolorach, w tym również w beżowym. Dostępne są również w wielu wymiarach. Popularnym modelem jest ten w rozmiarze 120 cm x 170 cm. Chociaż beżowy dywan najczęściej kojarzony jest ze spokojnym wnętrzem – tradycyjnym, stylizowanym lub nowoczesnym, bywa że sięgają po niego zwolennicy szalonych aranżacji. Beżowy dywan shaggy, rzucony na jasno-, ciemnobrązową lub białą podłogę, stworzy stabilne podstawy dla kolorowych ścian i mebli w różnobarwne wirujące wzory. Fantastycznym połączeniem jest także kudłaty beżowy shaggy otoczony ścianami w żywe kolorowe paski.

Jaki dywan wybrać – wskazówki

  • Zbyt duży dywan sprawia, że pokój wydaje się mniejszy. Zbyt mały dywan może zginąć w dużym wnętrzu. Najlepiej wybrać taki, który będzie o 60 centymetrów krótszy od najkrótszej ścianyw pokoju.
  • Aby zachować proporcje wnętrza w salonie i uniknąć efektu Alicji w Krainie Czarów, warto pamiętać, aby wybierając dywan zmierzyć długość sofy i dodać około 20-30 centymetrów dywanu z prawej i lewej strony.
  • Jeśli salon połączony jest z jadalnią, możemy wydzielić strefę salonu z jadalnianą wybierając dwa różne dywany. Dywan znajdujący się w części jadalnianej powinien być o 70 centymetrów dłuższy od stołu.
  • W sypialni najlepiej sprawdzą się dywany typu shaggy. Warto wybrać taki model, którego 1/3 znajdzie się pod łóżkiem, a 2/3 będą tworzyły miękką ramę.
  • W przedpokojach i korytarzach najlepiej wyglądają dywany podłużne lub chodniki.
  • Wybierając dywan trzeba mieć na uwadze sprzątanie. Najlepiej pierze się dywany z akrylu i polipropylenu. Nie ulegają ugniataniu, łatwo schodzą z nich zabrudzenia, szybko schną, a ich kolory nie blakną.

Nie wątpliwie każdy dywan uzupełnia aranżacje pomieszczeń – dywan beżowy jest zawsze trafionym wyborem.