Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Choć stołki i pufy ze skóry odgrywają rolę dodatkowych miejsc do siedzenia, to równie dobrze realizują inne zadania. Niskie stołeczki sprawdzają się jako wygodne podnóżki. Można od razu kupić fotel z podnóżkiem albo dobrać ten dodatek oddzielnie. Klasyczne podnóżki mają miękkie, lekko wypukłe siedzisko, na którym wygodnie można ułożyć nogi. Wspierają się zaś na bardzo niskich, zwykle kabriolowych nóżkach. Dziś stołek definiuje się jako mebel do siedzenia bez oparcia i poręczy, zwykle na trzech lub czterech nóżkach. Niezmienną wartością tego mebla pozostaje, że stołek to mebel wielofunkcyjny, praktyczny i pełen uroku.

Stołki i pufy ze skóry w różnych stylach aranżacyjnych

  • Podnóżek skórzany w stylu klasycznym ma ciemny kolor i pokaźne wymiary. Najczęściej jego konstrukcja jest zbudowana z drewna.
  • Podnóżek skórzany w stylu angielskim jest czarny lub brązowy. Ma pikowaną tapicerkę i kabriolowe, drewniane nóżki. Doskonale pasuje do fotela lub sofy Chsterfield, które są ikonami brytyjskiego wzornictwa. Równie dobrze można ustawić go w gabinecie w stylu kolonialnym, obok krzesła obrotowego obitego skórą.
  • Podnóżek skórzany w stylu nowoczesnym ma prostą formę, pozbawioną ozdobnych elementów. Często jest tapicerowany w całości, a jego wnętrze to pojemny schowek na drobiazgi. To doskonały przykład nowoczesnej funkcjonalności. Podnóżek w stylu nowoczesnym może również być obszyty kolorową skórą.
  • Podnóżek skórzany w stylu glamour ma połyskującą tapicerkę (często lakierowaną) i nóżki zrobione z błyszczącego metalu.
  • Podnóżek skórzany w stylu skandynawskim zwykle ma jasny kolor i minimalistyczny design.

Stołki i pufy ze skóry – w duecie

Podnóżek to mebel stworzony do funkcjonowania w duecie. Najczęściej stawia się go obok fotela, z którym tworzy doskonały komplet wypoczynkowy. Nie ma wygodniejszego miejsca do czytania książek lub oglądania telewizji niż wygodny fotel z podnóżkiem! Jednak podnóżek skórzany równie dobrze sprawdzi się obok sofy lub narożnika. Gdzie może nie tylko pełnić rolę podparcia dla nóg, ale także może służyć jako… stolik pomocniczy. W razie wizyty dużej liczby gości można na nim ułożyć tacę z przekąskami lub z napojami. Wybierając podnóżek skórzany, warto zwrócić uwagę na jego wysokość, gdyż nie powinna być ona większa niż wysokość mebli, obok których ma stanąć. Nie bez znaczenia jest także szerokość podnóżka – nie powinna ona przekraczać szerokości fotela, gdyż może to wyglądać nieestetycznie.

Stołki i pufy ze skóry – czyszczenie

Podnóżek skórzany, podobnie jak inne meble obszyte tym naturalnym materiałem wymagają odpowiedniej konserwacji. Nie jest ona trudna do wykonania, a dzięki niej mebel posłuży wiele lat, nie zmieniając swojego eleganckiego wyglądu. Do konserwowania podnóżka należy kupić odpowiedni środek i co parę miesięcy wcierać go w całą skórzaną część mebla. Przed tym zabiegiem należy oczyścić podnóżek z ewentualnych zabrudzeń przy pomocy suchej, miękkiej szmatki. Najlepiej, jeśli pierwsza konserwacja zostanie przeprowadzona zaraz po zakupie podnóżka. Warto także pamiętać o regularnym odkurzaniu mebla, gdyż nagromadzone zanieczyszczenia mogą uszkodzić powierzchnię skóry.

Stołki i pufy ze skóry - materiały

Stołki to wciąż bardzo popularne produkty, dlatego producenci dbają, aby były dostępne w najróżniejszych wariantach. Stołek tapicerowany może być pokryty takimi materiałami, jak skóra naturalna lub ekologiczna, bawełna, len. Wybierając idealny stołek skórzany, warto zwrócić uwagę na jego wykończenie:

  • Skóra naturalna to dobry wybór dla każdego, kto chce, żeby stołek tapicerowany szybko się nie zużył, a z biegiem czasu prezentował się bardziej szlachetnie. Ze względu na swoją odporność i dobrą przepuszczalność powietrza skóra naturalna jest cenionym materiałem w aranżacji wnętrz. Wykonany z niej stołek tapicerowany będzie prezentował się elegancko i ponadczasowo.
  • Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na droższą skórę naturalną, dobrą alternatywą będzie stołek tapicerowany skórą ekologiczną. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów skóry ekologicznej, świetnie imitujących z wyglądu skórę naturalną. Trzeba jednak pamiętać, że stołek tapicerowany skórą ekologiczną może być mniej odporny na otarcia i uszkodzenia. Stołki i pufy ze skóry – eko!

Skóra ekologiczna, czyli tworzywo imitujące naturalny materiał coraz częściej gości w aranżacjach. Jej niewątpliwą zaletą jest cena, która jest znacznie niższa od ceny skóry naturalnej. Nowoczesne sofy, fotele, krzesła pokryte skórą ekologiczną nie tracą eleganckiego wyglądu. Obok nich można spotkać stylowy podnóżek skórzany w wersji eko. To także doskonała propozycja do pokoju dziecięcego, gdyż meble pokryte imitacją skóry są nieprzemakalne i plamoodporne. Stołki i pufy ze skóry mogą posiadać również osoby, które cenią sobie wartości stylu eko.

Stołki i pufy: skóra

11 Produkty