Drewniane stoliki pomocnicze

60 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Nowoczesne inspiracje

Choć drewno dębowe kojarzy się przede wszystkim z aranżacjami klasycznymi, warto je wprowadzać też do nowoczesnych. Tym bardziej, że meble z drewna dębowego często opierają się na prostych, geometrycznych formach, a ozdoby w nich ograniczone są do minimum. Stolik dębowy jest tego świetnym przykładem. Zwykle to model o prostokątnym bądź kwadratowym blacie i wsparty na czterech nóżkach. Ciepła, głęboka, naturalna barwa wprowadza do wnętrza nowoczesnego nutkę przytulności i subtelnie przełamuje chłód minimalizmu. Jasny stolik dębowy to świetny wybór do aranżacji skandynawskiej, w której cenne są wszelkie meble i dodatki wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów. Tu sprawdzą się stoliki z drewna na przykład bielonego lub malowanego na odcienie szarości. W stylu skandynawskim popularne są też stoliki z drewna bielonego i delikatnie przecieranego, na przykład papierem ściernym. Ta prosta technika dekoratorska daje fajne efekty. Struktura drewna oraz jego usłojenie, a nawet sęki pozostają widoczne, co efektownie i naturalnie wygląda. Modne są też stoliki drewniane malowane na popularne teraz zgaszone kolory. Firmy farbiarskie prześcigają się w doborze najmodniejszych odcieni. Króluje burgund, ciemna zieleń typu emerald, zgaszone żółcienie oraz odcienie terakoty.

Drewniany stolik, – jaki wybrać?

Kawowy czy pomocniczy? Każdy stolik jest małą gwiazdą aranżacji. W klasycznej pięknie uzupełnia inne meble, w nowoczesnej zaś dodaje przytulności. Słowem, to uniwersalny wybór dla każdego. Kupując stolik drewniany należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, z jakiego gatunku drewna został wykonany. Ma to wpływ zarówno na jego cenę, wytrzymałość, jak i walory estetyczne.

  • Dąb – najbardziej szlachetny, elegancki i wytrzymały gatunek drewna. Stolik drewniany z dębu to dość spory wydatek, ale z drugiej strony kupujący będą mieli pewność, że nie zniszczy się ani nie popęka. Drewno dębowe z upływem lat zyskuje, bowiem na trwałości i urodzie.
  • Sosna – drewno chętnie wykorzystywane w meblarstwie z powodu łatwości w obróbce. Sosnowy stolik drewniany będzie cechował się jasnym, naturalnym kolorem, widocznym usłojeniem, a także przystępną ceną.
  • Buk – często wykorzystywany do produkcji mebli, gdyż charakteryzuje się twardością oraz wytrzymałością nawet na bardzo duże obciążenia. Tego typu stolik drewniany nawet po latach użytkowania nie zniekształci się ani nie wygnie.
  • Jesion – jesionowy stolik drewniany jest równie wytrzymały, jak dębowy, choć z biegiem czasu może się nieco odkształcić. Jego duży atut to bardzo oryginalny, lekko żółty kolor.
  • Drewno tekowe – egzotyczny gatunek drewna pochodzący z Azji. Ceni się go za ładne barwy, odporność na wilgoć oraz to, że właściwie nie wymaga konserwacji. Tego typu stolik drewniany to dobry wybór do wnętrz zaaranżowanych w stylu orientalnym. Sprawdzi się też, jako stolik pomocniczy na przykład w łazienkach. Ponieważ tek jest odporny na wodę, można go ustawić w pobliżu wanny, jako mebel na kosmetyki i przybory toaletowe.

Stolik drewniany do różnych pomieszczeń

Stolik wykonany z drewna jest meblem niezwykle uniwersalnym. Z powodu mniejszych od tradycyjnego stołu rozmiarów nie sprawdzi się, co prawda, jako miejsce do spożywania posiłków przez całą rodzinę, ale może spełniać taką funkcję w pokoju dziecka. Niewielkie stoliki pomocnicze z drewna w komplecie z miniaturowymi krzesełkami to niezbędne dla maluchów akcesoria do nauki lub zabawy.