Serwetki

104 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Jaki rozmiar serwetki?

Nadanie przyjęciu eleganckiego charakteru wymaga dostosowania się do pewnych określonych zasad w zakresie wyboru i aranżacji umieszczanych na stole elementów zastawy i bielizny stołowej. W zależności od okazji do posiłków podajemy różne rodzaje serwetek:

  • Serwetki koktajlowe – niewielkie serwetki o wymiarach 12,5 × 12,5 cm. Podawane do drinków podczas wieczornych przyjęć. Umieszcza się je pod kieliszkiem.
  • Serwetki lunchowe – zwykle ich wymiary nie przekraczają 30 × 30 cm. Podawane do uroczystych lunchów i przekąsek. Jeśli dania serwowane są w formie szwedzkiego stołu, można po prostu ułożyć je z boku na tacy, w przeciwnym razie powinny znaleźć się po lewej stronie nakrycia lub pośrodku talerza.
  • Serwetki obiadowe – największe serwetki o wymiarach co najmniej 40 × 40 cm. Zwykle są składane w prostokąt i umieszczane po lewej stronie nakrycia. Można również umieścić je w eleganckich pierścieniach.

Serwetki koronkowe — szczypta romantyzmu

Ułożone na stołach i komodach serwetki koronkowe dodają wnętrzu przytulności i ciepła. Szczególnie chętnie wykorzystuje się je w aranżacjach o nieco bardziej staroświeckim charakterze. Romantyczne i zwiewne koronki są typowe między innymi dla pomieszczeń urządzonych w stylu prowansalskim i shabby chic. W tych pastelowych, jasnych aranżacjach duży nacisk kładzie się na antyczne dodatki, postarzane meble i ozdobne bibeloty. Koronkowym serwetkom towarzyszy przeważnie porcelanowa zastawa, ażurowe patery i mosiężne świeczniki. Istotny element aranżacji stanowią kwiaty. Nakrycie stołu można zatem uzupełnić o ustawione w wazonach bukiety róż lub gałązki suszonej lawendy.

Serwetki koronkowe — magia kolorów

Serwetki koronkowe to również idealne dodatki do salonów i jadalni urządzonych w stylu boho! Inspirowane tymi trendami aranżacje stawiają na różnorodne dodatki, nawiązujące zarówno do sztuki hinduskiej, marokańskiej, jak i stylu vintage. Futrzane poduszki zestawia się tu z patchworkiem i ozdobnymi, kwiecistymi wzorami. Aby dodatkowo podkreślić oryginalny charakter wnętrza, warto sięgnąć po serwetki w intensywnych kolorach. Wyrazista żółć, turkus, pomarańcz i soczysta zieleń idealnie wpiszą się nieco hippisowską stylistykę pomieszczenia. Barwne serwetki koronkowe można wykorzystać do udekorowania mebli lub urozmaicenia nakrycia stołu. Energetyczne kolory sprawią, że każdy posiłek upłynie w radosnej i twórczej atmosferze!

Serwetki koronkowe — nie tylko na stół

Serwetki koronkowe można wykorzystać nie tylko ozdobienia stołu. W kuchni w stylu wiejskim lub rustykalnym duże, koronkowe serwetki warto powiesić na ścianie w charakterze makatek. Mniejsze można przewiązać ozdobną wstążką i zamienić w ozdobne woreczki napełnione suszonymi kwiatami, Zawieszone na sznurku zamienią się w oryginalną girlandę, która ozdobi okno lub drzwi. Koronkę można również potraktować jako materiał do zapakowania prezentu! Uroczy upominek w postaci serwetki na pewno przywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby!

Dokonaj zakupu serwetek na WestwingNow!