Podkładki na stół

124 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Podkład pod obrus czyni cuda

Podkład pod obrus to idealne rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i starych, zniszczonych stołów. W przypadku nowych modeli jego zadaniem jest przede wszystkim ochrona mebla przed wszelkimi uszkodzeniami. Zaś jeśli chodzi o stare modele, podkład pod obrus może wygładzić powierzchnię blatu zniszczonego stołu. Dzięki temu obrus będzie się idealnie układał, a zastawa stołowa nie będzie się chybotać. Zamiast wymieniać stary stół na nowszy model, wystarczy go ulepszyć.

Podkładki pod kubek korkowe czy z nadrukiem?

Podkładki pod kubek to gadżety, które sprawdzą się w każdym domu, bez względu na dominujący w nim styl aranżacyjny. Warto jednak tak dobierać te akcesoria, by uniknąć stylistycznych zgrzytów. Najpopularniejszymi podkładkami pod kubek są te wykonane z korka. Są zarówno solidne, jak i wyjątkowo tanie, a do tego świetnie zabezpieczają blat przed wysokimi czy bardzo niskimi temperaturami. Mają też doskonałe właściwości wygłuszające, co docenia się przy blatach szklanych, metalowych czy z twardego kompozytu. Podkładki pod kubek korkowe już same w sobie są ciekawą dekoracją, ze względu na oryginalną, „patchworkową” strukturę. Jednak o wiele większe możliwości aranżacyjne zapewni podkładka korkowa z nadrukiem. Może to być ilustracja, modna grafika, typografia, znak firmowy czy – dobry pomysł na prezent – nadruk z imieniem potencjalnego właściciela. Standardowa podkładka na kubek ma wymiary około 10×10 cm, w przypadku okrągłej średnica wynosi mniej więcej 9-10 cm.

podstawki pod szklanki jako dekoracyjne gadżety

Gadżety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych – zwłaszcza wtedy, gdy podkreślają hobby oraz zainteresowania. Dekoracyjne podstawki pod szklanki świetnie odnajdują się w roli takich gadżetów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na modele z nadrukami i grafikami – to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji. Mogą to być modne typografie, wizerunki postaci z ulubionych filmów, bajkowe pejzaże czy inskrypcje z motywującymi cytatami. Podstawki pod szklanki często przyjmują też ciekawe formy, na przykład rozkwitających kwiatów czy małych płyt winylowych. Miłośnicy nowych technologii i elektroniki powinni zaś zwrócić uwagę na podstawki z wbudowanymi diodami. Emitują one magiczne światło, które może zmieniać kolory.

Podkładka na stół – ozdoby czy akcesoria?

Podkładki na stół pełnią wiele funkcji. Stanowią doskonałą ochronę przed zniszczeniem drewnianego blatu w wyniku zetknięcia z gorącym naczyniem. Ochronią także obrus przed niechcianymi plamami. Oprócz niekwestionowanych zalet praktycznych, podkładki na stół stanowią wspaniałą dekorację wnętrza. Mogą być dopasowane kolorystycznie do reszty wyposażenia i harmonijnie dopełniać wnętrzarską konwencję. Mogą także stanowić odważny kontrast do reszty wystroju pomieszczenia – wystarczy wyobrazić sobie komplet intensywnie czerwonych podkładek na stół w nowoczesnym wnętrzu, utrzymanym w odcieniach szarości. Czasami wystarczy kupić komplet nowych podkładek na stół, by całkowicie odmienić charakter wnętrza i dodać mu świeżości.