Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Oświetlenie zewnętrzne odgrywa ważną rolę nie tylko praktyczną, lecz także dekoracyjną


Salon, sypialnia, kuchnia czy przedpokój to niejedyne miejsca, gdzie powinny się pojawić praktyczne lampy. Od momentu, kiedy światło było luksusem, minęło mnóstwo czasu. Dziś każdy dom rozświetlony jest od środka i na zewnątrz. Oświetlenie służy już nie tylko komfortowi funkcjonowania wieczorem oraz zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa, ale wykorzystuje się je również w celach aranżacyjnych, jako wewnętrzny lub zewnętrzny element dekoracji.

Równie ważne jest otoczenie domu: strefa wejścia, taras i ogród. Jakie wybrać i jak je dopasować do naszej aranżacji? Oto porady WestwingNow.


Kinkiet zewnętrzny wygodnie oświetla drzwi o zmroku, dekoruje elewację, a na tarasie kreuje magiczną atmosferę, która sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu.


Nowoczesne, energooszczędne kinkiety zewnętrzne sprawdzają się w wielu miejscach wokół domu:

  • Strefa wejścia – szczególnie, gdy wraca się do domu o zmroku, przydaje się praktyczna lampa, która oświetla drzwi. Dzięki temu nie ma chociażby problemu z trafieniem kluczem do zamka.
  • Elewacja domu – wieczorem i nocą efektowne lampy kreują magiczny klimat także wokół domu. Już jeden energooszczędny kinkiet zewnętrzny z powodzeniem odgrywa rolę dekoracyjną.
  • Taras – kinkiet zewnętrzny to najpraktyczniejsze oświetlenie zewnętrzne tarasu. Sprawdza się szczególnie w ciepłe dni, gdy na świeżym powietrzu spędza się więcej czasu.

Popularne oświetlenie zewnętrzne

Te warianty są często wybierane.


Praktyczne i efektowne kinkiety zewnętrzne

Najpopularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kinkiet zewnętrzny, jest oświetlenie LED. Wyróżnia się ono dużą energooszczędnością, a także przyjaznością dla środowiska. Co więcej, lampy LED są o wiele mniej awaryjne od tradycyjnych? Wybierając kinkiet zewnętrzny, warto również zwrócić uwagę na solidność wykonania. Tylko najtrwalsze materiały dobrze radzą sobie zarówno z wilgocią, jak i niskimi temperaturami czy zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Klasyczny czy nowoczesny design?

Lampa ścienna zewnętrzna może się wyróżniać zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym designem:

  • Kinkiet zewnętrzny klasyczny – najczęściej inspirowany jest formą latarni. To rozwiązanie bardzo praktyczne, które zapewnia doskonałe oświetlenie zewnętrzne zarówno strefy wejścia, jak i tarasu czy ogrodu.
  • Kinkiet zewnętrzny nowoczesny – w przeciwieństwie do klasycznego wyróżnia się bardziej minimalistycznym i mniej dekoracyjnym designem. Na pierwszym planie króluje funkcjonalność. To modele bardziej „kompaktowe”, które doskonale znoszą nawet najtrudniejsze warunki pogodowe.

Kinkiet zewnętrzny z sukcesem łączy funkcje praktyczne i dekoracyjne. Jeśli jest odpowiednio dopasowany do elewacji i otoczenia, odwdzięcza się swoimi nietuzinkowym urokiem, kreując wokół domu magiczną atmosferę.

Lampy elewacyjne

Moda na lampy elewacyjne zaczęła się od iluminacji budynków sakralnych, zamków w centrach miast oraz miejsc użyteczności publicznej. Oświetlenie zewnętrzne ścienne miało nadać im niepowtarzalny klimat, uwydatnić najbardziej charakterystyczne elementy konstrukcji oraz sprawić, by były widoczne z dużej odległości. Wówczas kwestia bezpieczeństwa nie była priorytetem. W tym celu lampy elewacyjne zaczęto montować na budynkach mieszkalnych w obrębie nowoczesnych osiedli. A z czasem ten trend zapożyczyli także mieszkańcy domów jednorodzinnych.

Jak wybrać lampy elewacyjne?

Zanim dokona się zakupu, trzeba precyzyjnie przemyśleć, które miejsca wokół domu czy bloku wymagają oświetlenia po zmroku. Warto również zainteresować się obudową lampy. Oprawa powinna być szczelna i odporna na niesprzyjające warunki pogodowe – pył, deszcz, mróz, promieniowanie. W końcu lampa elewacyjna będzie narażona na skrajnie różne temperatury, zatem jej wytrzymałość powinna być wysoka.

Gdzie zamontować oświetlenie elewacyjne?

Najważniejszym miejscem, które wymaga oświetlenia, są oczywiście drzwi wejściowe, zatem pierwsza lampa ścienna powinna zostać zainstalowana nad nimi. Jeżeli nad drzwiami jest daszek, logicznym jest, aby kinkiet znalazł się po nim – dzięki temu oprawa będzie chroniona. Wiązka światła powinna padać na podest przed drzwiami i prowadzące do niego schody, by mieszkańcy i goście mogli bez problemu trafić do domu po zmroku. Lampa ścienna powinna znaleźć się z dala od okna, by nie utrudniała jego otwierania ani nie zakłócała komfortu domowników czy sąsiadów.

Wszystkie lampy zewnętrzne – i ścienne, i sufitowe – powinny być wykonane z solidnych materiałów, tak by bez uszczerbku znosiły nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Lampy elewacyjne przypadną do gustu wszystkim wielbicielom pięknie oświetlonych domów! W WestwingNow cenimy oryginalne i przyciągające uwagę dodatki. Znaczną część naszego asortymentu stanowi oświetlenie, między innymi: lampy elewacyjne, kinkiety, lampy do łazienki, lampy do kuchni, lampy LED, kinkiety LED, lampy wiszące, lampy z hologramem. Najlepsze produkty znanych, światowych marek, nasi styliści, dbając o każdy szczegół, pomogą wybrać idealne oświetlenie zewnętrzne.

Lampy zewnętrzne

153 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr