Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Przywitajmy królowe nastroju – girlandy świetlne


Girlandy świetlne z dużymi żarówkami to po prostu zwykłe żarówki umieszczone na kablu jedna obok drugiej. Można je kupić z kolorowymi lub białymi żarówkami. Z małymi żarówkami najczęściej widywane są na choinkach podczas świąt Bożego Narodzenia. Jednak można ich używać jako dekoracji na co dzień.


Z kolei LED-owe wyglądają jak przezroczyste rurki z tworzywa sztucznego z niewielkimi żarówkami wewnątrz. Można je stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Pobierają niewiele prądu, występują w wielu kolorach i nie nagrzewają się.

Cotton balls to kulki zrobione ze specjalnie utwardzanego, bawełnianego sznurka, które stanowią klosze dla małych żaróweczek umieszczonych na długim kablu elektrycznym. Cotton balls dają delikatne światło i mają wesołe kolory.


Gdzie umieszczać girlandy świetlne?


Sprawdzą się one nie tylko podczas Gwiazdki. Mogą również ozdobić wnętrze w trakcie domowych przyjęć. Doskonale zdadzą egzamin również w roli lampki nocnej w pokoju dziecięcym lub w sypialni. Do tego celu najlepiej wybrać cotton balls w kolorach pasujących do aranżacji. Te girlandy świetlne dają najdelikatniejsze światło.

Co więcej girlanda świetlna dobrze wygląda jako element dekoracyjny w salonie. Sznurem światełek można na przykład opleść stojący wieszak na ubrania lub nieużywany fotel ludwik. Bardzo dobrze wyglądają również jako ozdoba i oświetlenie ogrodu lub balkonu. Jednak na zewnątrz należy kupić światełka z wodoszczelnymi oprawkami, w które wkręca się zwykłe żarówki w ulubionym kolorze.


Odkryj nasz szeroki asortyment girland świetlnych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Cotton balls — co to jest?

W dosłownym tłumaczeniu cotton balls to „bawełniane kule”. Kolorowe kulki wykonane są z bawełnianych sznurków, które dzięki specjalnemu klejowi stają się sztywne i tworzą dość twardą konstrukcję pustą w środku, z zewnątrz zaś przypominającą kłębek wełny. Kulki umieszczone są na długim przewodzie elektrycznym. Cotton balls mają bardzo prostą formę, dzięki czemu pasują do wielu stylów. Wystarczy odpowiednio dobrać kolory kul, a staną się ozdobą i pięknym wykończeniem aranżacji wnętrza.

Jak samemu zrobić cotton balls

Do zrobienia dekoracyjnej girlandy świetlnej potrzebne będą: kilkanaście małych baloników, komplet lampek choinkowych, kolorowe bawełniane sznurki, klej (np. wikol), nożyczki.

Baloniki nadmuchujemy tak, aby powstały kształtne kule o średnicy od 5 do 7 centymetrów (wszystkie powinny być jednakowe). Sznurkiem dobrze namoczonym w kleju dokładnie oplatamy wszystkie baloniki i wieszamy je w miejscu, w którym będą mogły spokojnie wyschnąć (może to potrwać nawet 24 godziny). Kiedy klej dokładnie wyschnie, przebijamy balonik. W każdej kuli robimy niewielką dziurkę. Gotowe kule nakładamy na żaróweczki lampek choinkowych. Tak przygotowaną girlandę świetlną wieszamy w miejscu, w którym będzie mogła być podziwiana jak najczęściej!

Girlandy świąteczne w domu i na zewnątrz

Girlandy bożonarodzeniowe można wykorzystać do dekoracji wnętrza domu i ogrodu. Te najpopularniejsze wykonane są ze sztucznych materiałów, a ich gałązki wzorowane są na kształt świerkowych. Wśród girland świątecznych można znaleźć modele już ozdobione, a także do samodzielnej dekoracji.

Nad drzwiami wejściowymi sprawdzą się dwie dłuższe girlandy świąteczne, połączone i zaczepione nad wejściem, które będą sięgały przynajmniej do połowy, a najlepiej do końca futryny drzwiowej. Jeśli w domu jest kominek, girlandę można zawiesić nad nim lub położyć na półce nad kominkiem. Z kolei na parapetach można ułożyć krótsze girlandy świąteczne. Włożone między poszczególne gałązki małe lampki LED, w kształcie śnieżynki lub bałwanka, podkreślą bożonarodzeniową atmosferę.

Girlandy weselne

Bankiet ślubny w ogrodzie stwarza możliwość wielu dekoracji. Jedną z ważniejszych jest wysoka pergola, przez którą państwo młodzi wejdą do ogrodu. Do jej przystrojenia warto wykorzystać girlandy weselne, zrobione z żywych lub sztucznych kwiatów. Do pergoli, na której wiszą girlandy weselne można doczepić napełnione helem białe i różowe balony w kształcie serc. Girlandy weselne przydadzą się również do przystrojenia stołów. Ciekawie wyglądają przypięte do obrusów przy stołach gości girlandy zrobione z niedużych perełek i zielonych gałązek bukszpanu. Warto wziąć też pod uwagę oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem będą wbite w ziemię lampiony, wokół których można owinąć girlandy weselne.

Girlandy weselne na sali

Urządzenie przyjęcia weselnego w sali daje nieco więcej możliwości pod kątem dekoracji, choć wiele elementów wystroju jest takich samych, jak przy przyjęciu w ogrodzie.

  • Na stołach do wazonów z kwiatami można włożyć małe ozdobne girlandy weselne, wykonane z kryształków, które wieczorem będą pięknie odbijać światło świec.
  • Do sufitu warto podwiesić girlandy weselne z organzy i balonów. Można je przeplatać z długimi łańcuchami LED. Oświetlenie ledowe wieczorem wprowadza romantyczny nastrój.
  • Okna sali warto udekorować, przypinając do zasłon girlandy weselne z perełek i kwiatów.
  • Dodatkowe oświetlenie pomoże rozjaśnić wnętrze lub wręcz przeciwnie - z jego pomocą można uzyskać nastrojowy półmrok. W tej roli sprawdzają się girlandy świetlne.

    Odkryj nasz szeroki asortyment girland świetlnych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Girlandy świetlne

51 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr