Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Żyrandole

  26 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Żyrandol jako odmiana lampy wiszącej

  Stanowi on także aranżacyjną kropkę nad „i”. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy wybrać oświetlenie stosownie do stylu wnętrzarskiego, uwzględniając rozmiar i dekor. Okazały żyrandol pełen różnorodnych ornamentów przytłoczy niski salon, z kolei nieduża lampa w wystawnym pomieszczeniu nie odegra pożądanej roli dekoracyjnej.

  Żyrandole do salonu

  Żyrandole do salonu muszą mieć odpowiednią szerokość. Istnieją różne metody na jej obliczanie. Według jednej z nich trzeba długość i szerokość salonu podzielić na 30, dodać obie wartości i pomnożyć razy 2,5. Otrzymany wynik to najlepsza szerokość żyrandola. Niemniej równie istotna jest lekkość bądź ciężkość optyczna lampy. Masywniejsze żyrandole wydają się nieco mniejsze niż te wykonane z lekkich materiałów i pełne dekoracyjnych kryształków. Odległość żyrandola od podłogi powinna wynosić około 200 cm.

  Żyrandol do sypialni a style

  W przypadku sypialni nowoczesnej wybór lamp stanowi jeszcze większe pole do popisu. Dużo jednak zależy od tego czy w aranżacji dominuje subtelny minimalizm, czy też użytkownicy wolą iść w stronę scandi albo glamouru.

 • Żyrandole do sypialni modern – warto zwrócić uwagę na modele o formie zgeometryzowanej. Do dekoracji wystarczy ciekawa gra linii prostych i kół. Jeśli chodzi o materiały, królują zestawienia szkła i metalu. Wielbiciele modernu w odsłonie industrialnej mogą wybrać najprostsze modele, gdzie funkcję dekoracyjną pełnią po prostu żarówki – odpowiednio eksponowane w żyrandolu. Równie dobrze sprawdzą się żyrandole do sypialni LED lub halogenowe, emitujące nieco mocniejsze światło, ale oczywiście wszystko zależy od parametrów żarówek.
 • Żyrandole do sypialni scandi – najlepiej proste, nowoczesne lampy wiszące, w których dominują takie barwy jak beż, biel i delikatna szarość. Mile widziane kule i inne okrągłe kształty. Można także zdecydować się na żyrandole o lekkim, wręcz koronkowym dekorze (najlepiej białe), z motywami nawiązującymi do natury.
 • Żyrandole do sypialni glamour – efektowne będzie połączenie metalu i lakierowanych powierzchni z wymyślnym dekorem i kryształkami. Srebrne żyrandole z wieńcem wiszących kryształów to ostatni krzyk glamourowej mody! Gdy sypialnia urządzona jest w tonacji black & white, czerń w duecie z migotliwymi szkiełkami zapewni olśniewający efekt.
 • Żyrandole kryształowe w aranżacjach

  Klasyczne żyrandole kryształowe swoim kształtem przypominające te z europejskich pałaców najlepiej sprawdzą się we wnętrzach z nutą glamour. Są tak ozdobne, że w zasadzie mogą pełnić rolę jedynej dekoracji salonu. Zwykle mają duże rozmiary, więc najlepiej powiesić je w przestronnych pomieszczeniach. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji z pewnością pokochają proste żyrandole zrobione z kryształowego szkła. Na rynku jest ich naprawdę wiele, od dużych – wiszących po minimalistyczne plafony wyposażone w technologię LED. Często takie modernistyczne żyrandole stanowią połączenie szkła i błyszczącego metalu. To kwintesencja modernistycznego designu. Mniej popularne, ale równie efektowne są kolorowe żyrandole kryształowe, które pięknie zaprezentują się w loftowej lub orientalnej stylizacji, dodając jej magicznych barw.

  Żyrandole do kuchni – cechy

  Żyrandol do kuchni musi być przede wszystkim praktyczny. Nie może być zbyt rozbudowany – dziesiątki małych elementów sprawią duże trudności przy czyszczeniu. Lepiej unikać też kloszy zrobionych z papieru i innych delikatnych materiałów, które mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Do kuchni polecamy klosze o prostej formie, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, szklane albo ceramiczne. Wielkość żyrandola trzeba oczywiście dopasować do rozmiarów pomieszczenia. Nad stołem jadalnym spokojnie zmieści się lampa o rozpiętości od 50 do 70 cm. W przestronnej, eleganckiej kuchni można się pokusić o bardziej rozbudowany, ekstrawagancki żyrandol.

  Odkryj WestwingNow i znajdź meble i dodatki do wnętrz, które uczynią Twój dom jeszcze piękniejszym!