Żyrandole

19 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Żyrandol do sypialni a style

W przypadku sypialni nowoczesnej wybór lamp stanowi jeszcze większe pole do popisu. Dużo jednak zależy od tego czy w aranżacji dominuje subtelny minimalizm, czy też użytkownicy wolą iść w stronę scandi albo glamouru.

  • Żyrandole do sypialni modern – warto zwrócić uwagę na modele o formie zgeometryzowanej. Do dekoracji wystarczy ciekawa gra linii prostych i kół. Jeśli chodzi o materiały, królują zestawienia szkła i metalu. Wielbiciele modernu w odsłonie industrialnej mogą wybrać najprostsze modele, gdzie funkcję dekoracyjną pełnią po prostu żarówki – odpowiednio eksponowane w żyrandolu. Równie dobrze sprawdzą się żyrandole do sypialni LED lub halogenowe, emitujące nieco mocniejsze światło, ale oczywiście wszystko zależy od parametrów żarówek.
  • Żyrandole do sypialni scandi – najlepiej proste, nowoczesne lampy wiszące, w których dominują takie barwy jak beż, biel i delikatna szarość. Mile widziane kule i inne okrągłe kształty. Można także zdecydować się na żyrandole o lekkim, wręcz koronkowym dekorze (najlepiej białe), z motywami nawiązującymi do natury.
  • Żyrandole do sypialni glamour – efektowne będzie połączenie metalu i lakierowanych powierzchni z wymyślnym dekorem i kryształkami. Okrągłe żyrandole z wieńcem wiszących kryształów to ostatni krzyk glamourowej mody! Gdy sypialnia urządzona jest w tonacji black & white, czerń w duecie z migotliwymi szkiełkami zapewni olśniewający efekt.

Żyrandole kryształowe w aranżacjach

Klasyczne żyrandole kryształowe swoim kształtem przypominające te z europejskich pałaców najlepiej sprawdzą się we wnętrzach z nutą glamour. Są tak ozdobne, że w zasadzie mogą pełnić rolę jedynej dekoracji salonu. Zwykle mają duże rozmiary, więc najlepiej powiesić je w przestronnych pomieszczeniach. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji z pewnością pokochają proste żyrandole zrobione z kryształowego szkła. Na rynku jest ich naprawdę wiele, od dużych – wiszących po minimalistyczne plafony wyposażone w technologię LED. Często takie modernistyczne żyrandole stanowią połączenie szkła i błyszczącego metalu. To kwintesencja modernistycznego designu. Mniej popularne, ale równie efektowne są kolorowe żyrandole kryształowe, które pięknie zaprezentują się w loftowej lub orientalnej stylizacji, dodając jej magicznych barw.

Żyrandole do kuchni – cechy

Żyrandol do kuchni musi być przede wszystkim praktyczny. Nie może być zbyt rozbudowany – dziesiątki małych elementów sprawią duże trudności przy czyszczeniu. Lepiej unikać też kloszy zrobionych z papieru i innych delikatnych materiałów, które mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Do kuchni polecamy klosze o prostej formie, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, szklane albo ceramiczne. Wielkość żyrandola trzeba oczywiście dopasować do rozmiarów pomieszczenia. Nad stołem jadalnym spokojnie zmieści się lampa o rozpiętości od 50 do 70 cm. W przestronnej, eleganckiej kuchni można się pokusić o bardziej rozbudowany, ekstrawagancki żyrandol.

Żyrandol w stylu skandynawskim do kuchni

Żyrandol w stylu skandynawskim do kuchni powinien posiadać wysoką jakość. Kuchnia to pomieszczenie, w której często panuje wysoka temperatura, wilgoć i łatwo w niej o zabrudzenia. Dlatego też papierowe modele żyrandoli skandynawskich nie sprawdzą się w tym pomieszczeniu. Niezbyt dobrym pomysłem będzie także model składający się z wielu małych elementów. Łatwiejszym do czyszczenia jest żyrandol o prostej konstrukcji. Najlepiej, jeśli obudowa zrobiona jest ze szkła lub zabezpieczonego drewna. Dzięki temu jest funkcjonalna i będzie mogła posłużyć w kuchni przez długi czas.

Żyrandol w stylu skandynawskim – kiedy kupić?

Żyrandol powinien być ostatnim elementem, który kupuje się podczas urządzania wnętrza. Ważne, aby dodatek ten był spójny z całą aranżacją, dlatego lepiej wprowadzić go do pomieszczenia, gdy znajdują się w nim już wszystkie elementy. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać odpowiedni model. Żyrandole w stylu skandynawskim są minimalistyczne, lecz posiadają elementy na przykład drewniane lub metalowe, dlatego warto dobrać je do tych materiałów, które przeważają w mieszkaniu. Żyrandol zazwyczaj jest dopełnieniem wnętrza, lecz, decydując się na model o pokaźnych rozmiarach, wyjdzie on na pierwszy plan.

Kup nowy żyrandol na WestwingNow!