Lampy: szkło

317 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Lampy kryształowe – tradycja i nowoczesność

Kryształowe żyrandole początkowo zdobiły wyłącznie kościoły i królewskie pałace. Następnie stały się elementem wyposażenia siedzib magnackich, szlacheckich rezydencji i apartamentów burżuazji. Na przełomie XIX i XX wieku Daniel Swarovski udoskonalił technologię cięcia kryształu, dzięki czemu wykorzystanie kryształków w wyrobie akcesoriów dekoracyjnych upowszechniło się. Chociaż obecnie kryształowe lampy są powszechnie dostępne, wciąż budzą skojarzenia z luksusem i stanowią wytworny element wyposażenia domu.

Lampa kryształowa - przepych i blask

W lampach kryształowych światło ulega efektownemu rozproszeniu dzięki zastosowaniu wielu przezroczystych, odpowiednio wyszlifowanych, kryształowych elementów. Ważne jest także rozmieszczenie źródeł światła w lampie, tak, by równomiernie odbijała światło, które przechodząc przez kryształ i załamując się, rozproszy swe barwy i rozświetli pomieszczenie także w dzień i przy naturalnym świetle słonecznym. Daje to piękny efekt w zestawieniu z drewnianymi meblami klasycznego salonu, chropowatymi ścianami industrialnego loftu czy bogatymi sztukateriami wnętrza urządzonego w stylu glamour. W minimalistycznie zaaranżowanym pomieszczeniu wieloelementowa lampa kryształowa będzie wyjątkowo dobrze wyeksponowana.

Lampy ze szkła ciężar kryształu

W zależności od liczby wykorzystanych kryształów oraz sposobu ich rozmieszczenia, waga kryształowej lampy może sięgać od kilku do kilkudziesięciu kilogramów. Przed zakupem lampy z kryształu, warto rozważyć możliwe problemy związane z jej montażem. Nawet niewielkie kryształowe lampki mogą stanowić dla niektórych rodzajów stropów i ścian działowych duże obciążenie. Lampy, plafony i kinkiety wykonane z kryształu są propozycją dla tych, którzy chcą nadać wnętrzom wytwornego szyku i elegancji, niezależnie od tego, czy pomieszczenie zostanie urządzone w stylu vintage, glamour czy minimalistycznym.

Lampa szklana – element pasujący do każdego wystroju

Lampa szklana może być elementem stanowiącym idealne dopełnienie domowego wnętrza. Biorąc pod uwagę, że lampy szklane są oferowane w ogromnej gamie wzorów i kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie. Lampy z kloszem o najczęściej spotykanych kształtach okrągłej misy lub stożka będą pasować do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu, natomiast klosze w bardziej nietypowych formach, jak stożki, walce, kule odnajdą się we wnętrzach miłośników awangardy. Jeśli jednak w jednym pomieszczeniu ma się pojawić kilka lamp wiszących najlepiej zdecydować się na proste kształty. Dobierając materiał lampy z pewnością warto postawić na szkło i chrom, które w przeciwieństwie do lampy wykonanej z plastiku, tkaniny lub papieru będą służyć przez długie lata i będą o wiele łatwiejsze w czyszczeniu. Lampy ze szkła będą pasować niemal do każdej aranżacji i zapewnią optymalne oświetlenie pomieszczenia.