Zielone krzesła

28 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Zielone krzesła – kuchenne i salonowe

Zielone krzesła pasują do wszystkich wnętrz – należy tylko dopasować je do stylu aranżacji. Eleganckie modele o szmaragdowym obiciu doskonale wypadną w salonie wiktoriańskim lub kolonialnym. Drewniane, zabejcowane na zielono polubi natomiast kuchnia rustykalna czy śródziemnomorska (krzesła można bejcować samodzielnie, jedyne potrzebne narzędzia to papier ścierny, miękki szeroki pędzel i oczywiście bejca). We wnętrzach loftowych i retro warto postawić na zielone krzesła będące ikonami światowego designu. Tutaj sprawdzi się legendarne krzesło Panton Chair wykonane z jednego kawałka polipropylenu. Klasyczny Panton ma 83 cm wysokości i 50 cm szerokości natomiast Panton Junior - 62,8 cm wysokości i 37,6 cm szerokości. W loftach, a także wnętrzach modern, sprawdzą się nowoczesne modele z tworzywa sztucznego na chromowanej, designerskiej podstawie. Podobne krzesła lecz na nogach z drewna możemy bez obaw wstawić do tradycyjnej kuchni lub jadalni. Bardzo często zielone krzesła funkcjonują w gabinetach, pokojach do pracy.

Osoby, które nie chcą inwestować w takie meble, bo wydają im się zbyt zobowiązujące kolorystycznie, mogą kupić komplet gustownych zielonych pokrowców na oparcia i siedziska.

Zielone krzesła we wzory

Warto zauważyć, że krzesła tapicerowane zielonym materiałem we wzory są przeważnie zdobione motywami roślinnymi. Kwiaty, liście, drzewa w naturalny sposób przypisywane są tkaninom w zielonym kolorze. Równie często we wnętrzach stylizowanych tapicerowane zielone krzesła wyróżniają się motywem klasycznych pasków w różnych szerokościach. Bez trudu udaje się dobrać do nich takie same lub bardzo podobne zasłony, wprowadzając do pomieszczenia aranżacyjny ład i harmonię. Pamiętajmy, że zielony jest zimnym kolorem, jeśli więc chcemy ochłodzić nieco wnętrze spokojnie możemy wstawić do niego zielone krzesła lub fotele.

Zielone krzesła w ogrodzie

Aby w pełni móc cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu, warto zainwestować w wygodny komplet wypoczynkowy. Zielone krzesła zawsze wyglądają doskonale wśród krzewów i kwiatów! Jednolity koloryt mebli sprawia, że „giną” w zieleni i nie wpływają na estetykę ogrodowego pejzażu. Najmodniejsze i niezwykle trwałe meble to te o konstrukcji wykonanej z technorattanu. Surowiec jest wykonany z syntetycznego polietylenu i do złudzenia przypomina rattan naturalny. Sprzęty z technorattanu mogą mieć rozmaite kształty i kolory. Zielone krzesła wyplecione z tego trwałego i lekkiego materiału można spotkać niemal w każdym sklepie ogrodniczym. Podobnie jak zielone krzesła z wysokogatunkowego plastiku. Często mają one efektowne odcienie nawiązujące do limonki, turkusu czy szmaragdu.

„Zielono mi i spokojnie, zielono mi…” śpiewał jazzowy muzyk Andrzej Dąbrowski. Rzeczywiście, zielony niesie spokój, wycisza, relaksuje. Zielone krzesła są zatem doskonałym wyborem do wnętrz, w których szuka się ulgi i wytchnienia.