Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Donice z betonu

Donice z betonu, które stoją na zewnątrz, są narażone na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych i gwałtowane zmiany temperatur. Wybierając akcesoria do ogrodu lub na taras, lepiej nie kupować lekkich doniczek z plastiku lub cienkiej ceramiki. Bardziej trafionym wyborem będą produkty wykonane z betonu. Są solidne, stabilne i bez problemu przetrwają kilka sezonów. Jeśli zastanawiasz się, jakie betonowe donice najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie lub na balkonie, nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie! Styliści WestwingNow z przyjemnością doradzą w wyborze odpowiedniego mebla.

Donice z betonu mogą wydawać się nieco surowe, ale na tym właśnie polega ich urok. Doskonale pasują do naturalnych elementów krajobrazu i z łatwością mieszczą nawet bardzo duże rośliny. Jeżeli naprawdę znudzi nam się ich kolor, zawsze można je przemalować. Specjalne farby do betonu umożliwią zamaskowanie chropowatej powierzchni i podniosą ich walory estetyczne.

Jak wybierać doniczki ogrodowe?

Przed zakupem doniczek ogrodowych należy rozważyć kilka następujących kwestii:

  • Potrzeby roślin – to najistotniejsze kryterium. Standardowa doniczka powinna mieć wysokość około 1/3 rośliny. Musi także zapewniać odpowiednią przestrzeń do rozwoju korzeni.
  • Podlewanie – jak często trzeba podlewać rośliny? To warunkuje kilka rzeczy. Po pierwsze, czy wystarczą tylko podstawki (nie mogą przylegać zbyt ściśle, bo woda nie będzie miała jak spływać), po drugie, czy może lepiej wybrać doniczki ogrodowe ze zbiornikami nawadniającymi u podstawy?
  • Warunki pogodowe – lekkie donice mogą być podatne na przykład na działanie wiatru. Również nasłonecznienie odgrywa ważną rolę. Niektóre materiały (jak na przykład ceramika) mniej pozwalają wysuszyć ziemię. Dlatego wiele zależy od tego, w jakim miejscu znajdą się doniczki ogrodowe.
  • Aranżacja stała czy mobilna? Jeśli ktoś lubi częste zmiany, okazała i ciężkie donice mogą stanowić problem – zwyczajnie trudno się je przenosi.

Donice z betonu – praktyczne i trwałe

Betonowe donice są doskonałym elementem organizacji przestrzeni. Pozwalają łatwo wprowadzić ład i porządek oraz szybko przearanżować układ kwiatów i krzewów. Zasadzenie ozdobnych roślin wzdłuż tarasu lub podjazdu nie wymaga kopania dziur w trawniku i robienia niepotrzebnego bałaganu. Podczas budowy basenu lub oczka wodnego kwietniki wystarczy bezpiecznie usunąć na bok bez konieczności niszczenia zaprojektowanej kompozycji.

Betonowe donice są również niezwykle przydatne przy wprowadzaniu do ogrodu roślin o odmiennych warunkach glebowych. Egzotyczne nabytki, urozmaicające ogrodową architekturę, bardzo często wymagają specjalnej pielęgnacji. Dzięki umieszczeniu ich w osobnych pojemnikach wszystkie rośliny można podlewać za pomocą właściwych dla danego gatunku mieszanek.

Betonowe donice – estetyczne i naturalne

Rośliny w betonowych donicach stanowią idealne uzupełnienie barwnych aranżacji tarasów i balkonów. Ich gatunki można dobrać tak, aby pasowały do koloru kwiatów umieszczonych w skrzynkach i wiszących doniczkach. Świetnie sprawdzają się również przy tworzeniu skalniaków ― kamienna, przecierana faktura dobrze harmonizuje z porośniętymi mchem głazami i zielonymi porostami. W uzyskaniu spójnych kolorystycznie kompozycji pomocne są farby do betonu. Dzięki nim można pomalować betonowe donice w oryginalne wzory, pasujące do kolorystki ogrodowych mebli, płotu i oczywiście samych roślin.

Jak zrobić betonową donicę?

Wybór odpowiednich kolorów to nie wszystko. W tworzeniu ciekawej architektury ogrodowej duże znaczenie ma także kształt. Jeżeli zależy nam na zaaranżowaniu ogrodu pełnego ciekawych i przyciągających uwagę dodatków, część nich warto zrobić samemu. Samodzielnie wykonanie ogrodowej donicy jest bardzo łatwe. W zależności od użytej formy donica może mieć kształt gwiazdy, trójkąta lub klasycznego prostokąta.

Donice z betonu krok po kroku

Dużą plastikową lub silikonową formę w wybranym kształcie smarujemy od wewnątrz olejem kuchennym. Formę napełniamy mieszanką betonową, starannie ją ugniatając, aby nie powstały pęcherzyki powietrza. W środkowej części naczynia umieszczamy mniejszą formę, która utworzy wewnętrzny otwór. Do środka wkładamy obciążnik (na przykład duży kamień) i pozostawiamy beton do wyschnięcia na około 48 godzin. Kiedy beton zastygnie, delikatnie usuwamy formy i wygładzamy brzegi donicy.

Betonowe donice – WestwingNow inspiruje!

Planujesz zakup betonowych donic? A może także doniczek ceramicznych, glinianych, plastikowych, wiklinowych lub drewnianych? Na stronach WestwingNow znajdziesz wszystko, czego potrzeba, by urządzić piękny balkon, taras lub ogród. Aby upolować wyjątkowe betonowe donice wystarczy tylko zarejestrować się, wybrać produkt i kupić go za pomocą jednego kliknięcia!

Betonowa donica to także prezent idealny dla wszystkich miłośników stylowych ogrodów i balkonów. Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki, imieniny, urodziny lub zupełnie bez okazji – WestwingNow pomoże Ci zaskoczyć przyjaciół i bliskich. Regularnie zmieniające się kampanie pomogą Ci znaleźć idealny prezent dla mamy, taty, chłopaka, dziewczyny, siostry lub brata! Zapraszamy! Zainspiruj się z WestwingNow a w nim niepowtarzalne donice z betonu!

Odkryj nasz szeroki asortyment donic z betonu na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Donice: beton

25 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr
Beton