Sztućce do serwowania

50 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Sztućce do serwowania - łopatka do ciasta

Łopatka do ciasta powinna charakteryzować się odpowiednim kształtem, umożliwiającym wygodne nabranie kawałka ciasta lub tortu po jego pokrojeniu i przełożenie na talerzyk. Może to być kształt lekko zaokrąglonego albo ściętego trójkąta, elipsy lub prostokąta. Wybór zależy tylko od indywidualnych upodobań oraz designu pozostałych sztućców wchodzących w skład serwisu kawowego.

  • Stalowa łopatka do ciasta jest bardzo odporna na wysokie i niskie temperatury, nie wygina się podczas używania. Ma elegancki, srebrny kolor.
  • Plastikowa łopatka do ciasta może mieć nowoczesne kształty oraz rozmaite kolory. Jest tańsza i mniej trwała od metalowych.
  • Srebrna łopatka do ciasta to gadżet luksusowy i elegancki. Srebro trzeba czyścić miękką ściereczką i myć wyłącznie ręcznie.
  • Złoto – najczęściej ze złota wykonuje się zdobienia sztućców, jednak niekiedy znaleźć można także ich złote komplety. Taka łopatka do ciasta będzie inwestycją na wiele lat – złoto nie niszczy się, nie blaknie, można je myć w zmywarce.

Łyżki do sałaty – drewniane, stalowe czy z plastiku?

Łyżki do sałaty są dostępne w rozmaitych kształtach i rozmiarach. Różnią się od siebie także dekorem i materiałem, z jakiego zostały wykonane.

  • Drewniane łyżki do sałaty – doskonała propozycja do prostej, rustykalnej aranżacji. Klasyczny model często jest w komplecie z łyżką, w której czerpaku widnieje niewielki otwór. Dzięki niemu, przy nabieraniu sałatki z miski, warzywa zostają odsączone z nadmiaru dressingu.
  • Stalowe łyżki do sałaty – lśniące i bardzo eleganckie. Ozdobna wersja łyżki doskonale dopasuje się do wytwornych, stylizowanych wnętrz, natomiast ta o prostych, organicznych kształtach świetnie wpasuje się w klimat minimalistyczny. W komplecie może być dwuzębny widelec, który ułatwia nabieranie dania z salaterki. Sztućce ze stali nierdzewnej są bardzo solidne i trwałe.
  • Plastikowe łyżki do sałaty – modele z tworzywa sztucznego zachwycają kształtami i kolorami. To idealny wybór dla osób, które preferują barwne, nietuzinkowe kuchenne aranżacje. Plastikowe łyżki do sałaty są bardzo lekkie i poręczne. Jedną z nich można z powodzeniem zastąpić szerokim trójzębem o łagodnych zakończeniach. Dzięki opływowym kształtom sałatkowe akcesoria nie rysują delikatnych powierzchni naczyń.

Sztućce do serwowania – jest w czym wybierać

Sałatki można podawać także za pomocą praktycznych szczypiec. Modele wykonane ze stali nierdzewnej wyposażone są w wygodny uchwyt na palce. Zmyślny mechanizm gwarantuje pewne i precyzyjne chwytanie. Ciekawym pomysłem może być także zestaw drewnianych łapek, przypominających kształtem grzebyki o szeroko rozstawionych zębach. Gadżet świetnie sprawdzi się w naturalnych aranżacjach utrzymanych w trendzie eko.

Na uczestników spotkania przy stole wielkie wrażenie robią nie tylko smaczne potrawy ale i sposób ich podania. Dlatego w każdym domu powinny znaleźć się sztućce do serwowania.

Odkryj naszą szeroką gamę sztućców dp serwowania na WestwingNow i kup swój ulubiony model!