Komplety sztućców

32 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Łatwe przechowywanie

Sztućce posiadają różnego rodzaju walizki, które służą do ich przechowywania. Są, więc istotnym elementem. Powinny wyróżniać się trwałością, aby mogły posłużyć przez lata oraz były szczelne i odporne na uszkodzenia. Nowoczesne sztućce w walizce nie przypominają dawnych modeli, które były ciężkie i niepraktyczne. Klasyczne walizki często wyłożone są satyną. Dzięki temu sztućce niezwykle elegancko prezentują się w ich wnętrzu. Popularne są także dekoracyjne modele, na przykład stalowe ze żłobieniami lub minimalistyczne w białym, szarym oraz czarnym kolorze. Takie walizki można ustawić w kuchni, jako element dekoracyjny, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką.

O widelcach nie słyszał jednak nikt!

Bywają duże i małe, srebrne i ze stali nierdzewnej, dwu-, trzy- lub czterozębne. Największy zachwyt budzą obecnie te zabytkowe, wykonane z metali szlachetnych o trzonkach inkrustowanych na przykład kością słoniową. Jednym z ostatnich hitów jest inteligentny widelec pomagający w zachować zdrową dietę. Dziś widelec to jeden z najważniejszych elementów wielu komplety sztućców. Pewnym jest jednak, że komplet eleganckich widelców to niezbędnik w każdej szykownej kuchni!

Widelec, jak każda część eleganckiej stołowej zastawy, powinien błyszczeć. Srebrne sztućce wymagają specjalnej pielęgnacji. Aby zadbać o ich blask wystarczy wsypać do miski łyżkę sody oczyszczonej i dodać trochę wody. Powstałym roztworem należy dokładnie natrzeć każdy widelec, po czym spłukać i pozostawić do wyschnięcia bez wycierania. Ważne, aby pamiętać, że srebrny widelec nie lubi być myty w wodzie suto zaprawionej detergentami, a jego ulubionym miejscem na zasłużony „odpoczynek” jest woreczek z lnu. Zestaw sztućców wykonanych ze stali nierdzewnej warto natomiast czyścić przy okazji… gotowania ziemniaków. Stalowe akcesoria należy włożyć do wody po ziemniakach i zostawić je na minimum dziesięć minut. Dzięki powyższym czynnościom sztućce będą jedną z najjaśniejszych ozdób eleganckiego stołu!

Wiele osób przyzwyczaiło się, że wyszukane, srebrne sztućce wyjmuje się z pięknego pudełka tylko od święta. Tymczasem warto mieć je pod ręką i raz na jakiś czas wypolerować na błysk. A nóż, widelec przyjdą niespodziewani goście? W żadnym domu nie może zabraknąć komplet sztućców. Widelce obiadowe, widelczyki do ciasta, deserów i owoców, łyżeczki do herbaty, kawy i latte, a także wiele innych produktów na WestwingNow. W naszej ofercie znajdziesz akcesoria do kuchni: zestawy sztućców, samowar do herbaty, patery na ciasto, etażerki czy podgrzewacz do potraw. Sprawdź także meble do kuchni, jadalni, sypialni i salonu.

Ciekawy pomysł na prezent

Estetyka to nie wszystko. Współczesność niesie ze sobą coraz ciekawsze, innowacyjne formy sztućców. Jednym z ostatnich hitów jest inteligentny widelec pomagający w zachować zdrową dietę. Urządzenie mierzy ilość spożywanych kęsów, ilość sekund, które je dzielą, rejestruje również całkowity czas trwania posiłku. Widelec-dietetyk ma za zadanie oduczać złych nawyków żywieniowych. Jeśli posiłek jedzony jest zbyt pospiesznie, wbudowany w widelec mechanizm zaczyna wibrować. Trudno powiedzieć czy te zmyślne produkty rzeczywiście znacząco wpłyną na kulturę spożywania posiłków. Pewnym jest jednak, że komplet eleganckich widelców to niezbędnik w każdej szykownej kuchni!

Sztućce w walizce to ciekawy pomysł na prezent. Idealnie sprawdzi się, jako podarunek z okazji nowego mieszkania lub domu. Ważne, aby prezent ten był estetyczny i funkcjonalny. Najlepiej, jeśli są wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, ponieważ mogą posłużyć przez lata. Niektóre modele posiadają stylowe detale, dzięki czemu świetnie będą się prezentować na stole. Sztućce w walizce od dawna uważa się za gustowny prezent ślubny, dlatego też często posiadają one walizki, które nawiązują swoimi motywami do tego ważnego wydarzenia. Dzięki temu nie trzeba ich dodatkowo pakować w ozdobny papier lub torbę na prezent, ponieważ takie komplety sztućców są odpowiednio udekorowane tworząc idealny prezent.