Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Komplety sztućców

  37 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Komplety sztućców są koniecznym wyposażeniem każdej jadalni


  Komplety sztućców! - Trudno uwierzyć, że jeszcze kilka wieków temu przy stole jadało się rękami. Dotyczyło to zarówno arystokracji, jak i niższych warstw społecznych. Z czasem zaczęto używać drewnianych łyżek. Posiłkom nierzadko towarzyszył także metalowy lub srebrny nóż do krojenia mięsa, estetyka to nie wszystko. Współczesność niesie ze sobą coraz ciekawsze, innowacyjne formy sztućców. W sklepie online WestwingNow znajdziesz piękne i praktyczne akcesoria kuchenne, w tym sztućce! Odkryj nasze produkty!

  Komplety w walizce stanowią bardzo popularne wyposażenie każdego wnętrza. Zazwyczaj posiadają one zestawy przeznaczone dla sześciu, dwunastu lub więcej osób. W zestawach znajdują się zazwyczaj takie elementy, jak noże, widelce, widelczyki do ciasta, łyżki obiadowe, łyżeczki, łyżki wazowe, łopatka do tortu, widelec do sałatek, szczypce do kostek cukru. Wszystkie te przedmioty są niezbędne nie tylko podczas codziennego spożywania posiłków, ale także na wszelkiego rodzaju uroczystościach. Taki zestaw posiada ogromną zaletę — jego cena jest znacznie niższa od przedmiotów kupowanych pojedynczo. Będą odpowiednie dla osób, które cenią sobie funkcjonalność, ale też lubią zaoszczędzić pieniądze, dlatego WestwingNow poleca komplety sztućców.

  Łatwe przechowywanie

  Sztućce posiadają różnego rodzaju walizki, które służą do ich przechowywania. Są, więc istotnym elementem. Powinny wyróżniać się trwałością, aby mogły posłużyć przez lata oraz były szczelne i odporne na uszkodzenia. Nowoczesne sztućce w walizce nie przypominają dawnych modeli, które były ciężkie i niepraktyczne. Klasyczne walizki często wyłożone są satyną. Dzięki temu sztućce niezwykle elegancko prezentują się w ich wnętrzu. Popularne są także dekoracyjne modele, na przykład stalowe ze żłobieniami lub minimalistyczne w białym, szarym oraz czarnym kolorze. Takie walizki można ustawić w kuchni, jako element dekoracyjny, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką.

  O widelcach nie słyszał jednak nikt!

  Bywają duże i małe, srebrne i ze stali nierdzewnej, dwu-, trzy- lub czterozębne. Największy zachwyt budzą obecnie te zabytkowe, wykonane z metali szlachetnych o trzonkach inkrustowanych na przykład kością słoniową. Jednym z ostatnich hitów jest inteligentny widelec pomagający w zachować zdrową dietę. Dziś widelec to jeden z najważniejszych elementów wielu komplety sztućców. Pewnym jest jednak, że komplet eleganckich widelców to niezbędnik w każdej szykownej kuchni!

  Widelec, jak każda część eleganckiej stołowej zastawy, powinien błyszczeć. Srebrne sztućce wymagają specjalnej pielęgnacji. Aby zadbać o ich blask wystarczy wsypać do miski łyżkę sody oczyszczonej i dodać trochę wody. Powstałym roztworem należy dokładnie natrzeć każdy widelec, po czym spłukać i pozostawić do wyschnięcia bez wycierania. Ważne, aby pamiętać, że srebrny widelec nie lubi być myty w wodzie suto zaprawionej detergentami, a jego ulubionym miejscem na zasłużony „odpoczynek” jest woreczek z lnu. Zestaw sztućców wykonanych ze stali nierdzewnej warto natomiast czyścić przy okazji… gotowania ziemniaków. Stalowe akcesoria należy włożyć do wody po ziemniakach i zostawić je na minimum dziesięć minut. Dzięki powyższym czynnościom sztućce będą jedną z najjaśniejszych ozdób eleganckiego stołu!

  Wiele osób przyzwyczaiło się, że wyszukane, srebrne sztućce wyjmuje się z pięknego pudełka tylko od święta. Tymczasem warto mieć je pod ręką i raz na jakiś czas wypolerować na błysk. A nóż, widelec przyjdą niespodziewani goście? W żadnym domu nie może zabraknąć komplet sztućców. Widelce obiadowe, widelczyki do ciasta, deserów i owoców, łyżeczki do herbaty, kawy i latte, a także wiele innych produktów na WestwingNow. W naszej ofercie znajdziesz akcesoria do kuchni: zestawy sztućców, imbryki do herbaty, etażerki i patery, etażerki czy podgrzewacz do potraw.

  Ciekawy pomysł na prezent

  Estetyka to nie wszystko. Współczesność niesie ze sobą coraz ciekawsze, innowacyjne formy sztućców. Jednym z ostatnich hitów jest inteligentny widelec pomagający w zachować zdrową dietę. Urządzenie mierzy ilość spożywanych kęsów, ilość sekund, które je dzielą, rejestruje również całkowity czas trwania posiłku. Widelec-dietetyk ma za zadanie oduczać złych nawyków żywieniowych. Jeśli posiłek jedzony jest zbyt pospiesznie, wbudowany w widelec mechanizm zaczyna wibrować. Trudno powiedzieć czy te zmyślne produkty rzeczywiście znacząco wpłyną na kulturę spożywania posiłków. Pewnym jest jednak, że komplet eleganckich widelców to niezbędnik w każdej szykownej kuchni!

  Sztućce w walizce to ciekawy pomysł na prezent . Idealnie sprawdzi się, jako podarunek z okazji nowego mieszkania lub domu. Ważne, aby prezent ten był estetyczny i funkcjonalny. Najlepiej, jeśli są wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, ponieważ mogą posłużyć przez lata. Niektóre modele posiadają stylowe detale, dzięki czemu świetnie będą się prezentować na stole. Sztućce w walizce od dawna uważa się za gustowny prezent ślubny, dlatego też często posiadają one walizki, które nawiązują swoimi motywami do tego ważnego wydarzenia. Dzięki temu nie trzeba ich dodatkowo pakować w ozdobny papier lub torbę na prezent, ponieważ takie komplety sztućców są odpowiednio udekorowane tworząc idealny prezent.