Komplety sztućców

74 Produkty
Sortuj według

Łatwe przechowywanie

Sztućce posiadają różnego rodzaju walizki, które służą do ich przechowywania. Są, więc istotnym elementem. Powinny wyróżniać się trwałością, aby mogły posłużyć przez lata oraz były szczelne i odporne na uszkodzenia. Nowoczesne sztućce w walizce nie przypominają dawnych modeli, które były ciężkie i niepraktyczne. Klasyczne walizki często wyłożone są satyną. Dzięki temu sztućce niezwykle elegancko prezentują się w ich wnętrzu. Popularne są także dekoracyjne modele, na przykład stalowe ze żłobieniami lub minimalistyczne w białym, szarym oraz czarnym kolorze. Takie walizki można ustawić w kuchni, jako element dekoracyjny, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką.

O widelcach nie słyszał jednak nikt!

Bywają duże i małe, srebrne i ze stali nierdzewnej, dwu-, trzy- lub czterozębne. Największy zachwyt budzą obecnie te zabytkowe, wykonane z metali szlachetnych o trzonkach inkrustowanych na przykład kością słoniową. Jednym z ostatnich hitów jest inteligentny widelec pomagający w zachować zdrową dietę. Dziś widelec to jeden z najważniejszych elementów wielu komplety sztućców. Pewnym jest jednak, że komplet eleganckich widelców to niezbędnik w każdej szykownej kuchni!

Widelec, jak każda część eleganckiej stołowej zastawy, powinien błyszczeć. Srebrne sztućce wymagają specjalnej pielęgnacji. Aby zadbać o ich blask wystarczy wsypać do miski łyżkę sody oczyszczonej i dodać trochę wody. Powstałym roztworem należy dokładnie natrzeć każdy widelec, po czym spłukać i pozostawić do wyschnięcia bez wycierania. Ważne, aby pamiętać, że srebrny widelec nie lubi być myty w wodzie suto zaprawionej detergentami, a jego ulubionym miejscem na zasłużony „odpoczynek” jest woreczek z lnu. Zestaw sztućców wykonanych ze stali nierdzewnej warto natomiast czyścić przy okazji… gotowania ziemniaków. Stalowe akcesoria należy włożyć do wody po ziemniakach i zostawić je na minimum dziesięć minut. Dzięki powyższym czynnościom sztućce będą jedną z najjaśniejszych ozdób eleganckiego stołu!

Wiele osób przyzwyczaiło się, że wyszukane, srebrne sztućce wyjmuje się z pięknego pudełka tylko od święta. Tymczasem warto mieć je pod ręką i raz na jakiś czas wypolerować na błysk. A nóż, widelec przyjdą niespodziewani goście? W żadnym domu nie może zabraknąć komplet sztućców. Widelce obiadowe, widelczyki do ciasta, deserów i owoców, łyżeczki do herbaty, kawy i latte, a także wiele innych produktów na WestwingNow. W naszej ofercie znajdziesz akcesoria do kuchni: zestawy sztućców, samowar do herbaty, patery na ciasto, etażerki czy podgrzewacz do potraw. Sprawdź także meble do kuchni, jadalni, sypialni i salonu.

Ciekawy pomysł na prezent

Estetyka to nie wszystko. Współczesność niesie ze sobą coraz ciekawsze, innowacyjne formy sztućców. Jednym z ostatnich hitów jest inteligentny widelec pomagający w zachować zdrową dietę. Urządzenie mierzy ilość spożywanych kęsów, ilość sekund, które je dzielą, rejestruje również całkowity czas trwania posiłku. Widelec-dietetyk ma za zadanie oduczać złych nawyków żywieniowych. Jeśli posiłek jedzony jest zbyt pospiesznie, wbudowany w widelec mechanizm zaczyna wibrować. Trudno powiedzieć czy te zmyślne produkty rzeczywiście znacząco wpłyną na kulturę spożywania posiłków. Pewnym jest jednak, że komplet eleganckich widelców to niezbędnik w każdej szykownej kuchni!

Sztućce w walizce to ciekawy pomysł na prezent. Idealnie sprawdzi się, jako podarunek z okazji nowego mieszkania lub domu. Ważne, aby prezent ten był estetyczny i funkcjonalny. Najlepiej, jeśli są wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, ponieważ mogą posłużyć przez lata. Niektóre modele posiadają stylowe detale, dzięki czemu świetnie będą się prezentować na stole. Sztućce w walizce od dawna uważa się za gustowny prezent ślubny, dlatego też często posiadają one walizki, które nawiązują swoimi motywami do tego ważnego wydarzenia. Dzięki temu nie trzeba ich dodatkowo pakować w ozdobny papier lub torbę na prezent, ponieważ takie komplety sztućców są odpowiednio udekorowane tworząc idealny prezent.