Obrusy

38 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Idealny dodatek dla stołu

Szczególnie w czasie wyjątkowych uroczystości eleganckie obrusy tworzą bardziej elegancką i stylową atmosferę, która oczaruje Twoich gości. Ponadto obrusy są również wykorzystywane do różnych celów, ponieważ są jednocześnie:

  • Ochroną
  • Przykryciem
  • Dekoracją
  • Łatwe do czyszczenia
  • Niewymagające prasowania

Eleganckie obrusy w złocie i srebrze

Zwłaszcza w czasie adwentu, złoto jest popularnym kolorem dekoracji! Upiększa chłodną porę roku swoim ciepłym blaskiem i zwiastuje długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. W celu optymalnego udekorowania świątecznego stołu, obrus w kolorze złota nada się szczególnie. Pokreśla stylowe akcenty i gwarantuje stylową dekorację! Z drugiej strony obrus w kolorze srebra jest uważany za nadający harmonię i ułatwiający komunikację. Z tego powodu srebrne obrusy są popularnym elementem dekoracyjnym!

Podkreśl akcenty za pomocą różowych obrusów

Kolory takie jak złoto i srebro nadają się doskonale na sezonowe i świąteczne okazje, ale różnież w życiu codziennym powinno być możliwe tak piękne udekorowanie domu. Do tego nadaje się: obrus w kolorze różowym! Zwłaszcza w ogrodzie różowe obrusy wpasowują się idealnie i tworzą świetne akcenty!

Obrusy i ich materiały

Istnieje wiele różnych kolorów, kształtów i materiałów obrusów. Wszystkie mają swoje zalety i spełniają specjalne preferencje i cele. Przekonaj się sam:

  • Obrusy papierowe: Obrus z papieru jest idealny na specjalne okazje i uroczystości. Zwłaszcza na weselach lub dużych uroczystościach rodzinnych często zasiada się przy dużym stole. Objęcie tego stołu konwencjonalnym obrusem jest niemożliwe, a użycie kilku różnych obrusów nie jest dobrym rozwiązaniem. Wybierz papierowy obrus. Dostępne są w wielu różnych kolorach i można je nabyć jako rolki o długości do 25 metrów.
  • Obrusy z adamaszku: najlepsze obrusy z adamaszku – z nimi możesz zrobić wrażenie! Adamaszek nie jest specyficznym materiałem, ale splotem. Typowe tkaniny to bawełna, jedwab i len. Romantyczne i luksusowe wzory, które często można znaleźć na adamaszku, są tworzone przez różne układy nici osnowowych i ogonowych. Te wyróżniają się szczególnie, ponieważ podkreśla je specjalna konstrukcja. Ze względu na tę strukturę, pięknie odbijają światło gdy są wystawione na działanie słońca. W obrusach wykonanych z adamaszku, główną rolę odgrywają kolory takie jak żółty, pomarańczowy i brązowy. Na przykład przy pomocy żółtego obrusu wykonanego z adamaszku można wyczarować szczególnie eleganckie i stylowe dekoracje stołowe! Naturalne odcienie i jasne kolory nadają się szczególnie do brązowego obrusu. Z drugiej strony obrus w kolorze pomarańczowym podkreśla akcent i przyciąga wzrok!
  • Obrusy lniane: Len jest pozyskiwany z rośliny, a mianowicie z łodygi rośliny lnianej, a zatem jest produktem naturalnym. Puch prawie nie rozwija się na lnianej tkaninie, ponieważ jest cienko przędziony, a przez to bardzo gładki. Z natury jest bardzo odporny na rozdarcia i solidny – z drugiej strony bawełna zwykle wymaga jedynie wzmocnienia. Ze względu na swoją wytrzymałość, płótno jest bardzo trwałe i może być używane przez wiele lat. Ponieważ jest to bardzo nieelastyczny materiał, szybko się gniecie i należy go prasować. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy go prasować kiedy jest jeszcze wilgotny.
  • Obrusy z włókien syntetycznych: Poliester jest najbardziej znanym włóknem syntetycznym. Powszechnie wiadomo, że dzięki niemu uzyskuje się bardzo wytrzymałe tkaniny: nie gniecie się, jest odporny na przetarcia i bardzo łatwy w pielęgnacji. Ponadto włókna syntetyczne są bardzo odporne na światło i warunki atmosferyczne, dlatego obrusów z włókien syntetycznych można używać na zewnątrz. Ponieważ nie są produktami naturalnymi, może się to odbić na ich wyglądzie. Dlatego jest dostępnych wiele kolorów i wzorów. Obrusy wykonane z włókien syntetycznych często pojawiają się w mieszance z bawełną.
  • Obrusy z ceraty: Cerata jest powlekana bawełną i jest jednym z najbardziej popularnych materiałów na obrusy, ponieważ jest łatwa w pielęgnacji i ma świetne wzory. Czy masz małe dzieci, które co chwilę coś rozlewają? Wtedy dobrej jakości biały bawełniany obrus jest z pewnością zbyt dobry, a cerata jest idealną alternatywą. Po wyczyszczeniu gąbką, obrus znów jest czysty. Ceraty doskonale nadają się również na zewnątrz, ponieważ mogą znieść nagły deszcz i inne pułapki życia na świeżym powietrzu.

Wszystkie te obrusy są również dostępne w wersji niewymagającej prasowania. To sprawia, że życie jest o wiele łatwiejsze, ponieważ w ten sposób obrus niewymagający prasowania może być zawsze gotowy do użycia w krótkim czasie.

Obrus jako element dekoracyjny

Nawet jeśli nie ma nic do świętowania, a jedzenie już dawno zostało sprzątnięte, obrus może pozostać i posłużyć jako element dekoracyjny. Idealnie pasuje do rozmiaru i kształtu stołu: do kanciastych stołów pasują kwadratowe obrusy, a do okrągłych stołów obrusy o okrągłych kształtach. Jeśli nie jest to stół do rozkładania, powinieneś postawić na owalny obrus, tak aby pokryć cały blat stołu.

Obrusy na środek stołu lub bieżniki można łączyć z podkładkami. Minimalistyczny biegacz w stonowanej kolorystyce emanuje spokojem i szlachetnością i pasuje do pokoju o czystych liniach, szlachetnych kolorach i skandynawskim wzornictwie. Jeśli wolisz kolorowe i zabawne obrusy, znajdziesz je w wielu kolorach i nadrukach, które również świetnie prezentują się jako element przestrzeni retro. Gruby płócienny obrus w kolorze białym lub niebieskim odwzorowuje motyw morski i doskonale uzupełnia ten wygląd. Bez względu na okazję, wspaniałe obrusy są niezbędnymi akcesoriami do domu!

Porady i wskazówki dotyczące obrusu ogrodowego

Niezależnie od tego, czy wybierzesz okrągły, czy owalny obrus ogrodowy - obrus w ogrodzie jest wystawiony na szczególne warunki. W domu nie ma wiatru - w ogrodzie lub na balkonie jest zupełnie inaczej! Dlatego przymocuj obrus ogrodowy specjalnie zaprojektowanymi klipsami.

Zainspiruj się teraz na WestwingNow i znajdź idealny obrus dla siebie!

Odkryj nasz szeroki asortyment obrusów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!