Jadalnia: szary

160 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Szarość lubi towarzystwo

Nie tylko pokrewnych odcieni, czerni i bieli, ale też innych kontrastowych kolorów. Szare meble kuchenne mają neutralną estetykę, dlatego warto zagrać we wnętrzu inną barwą. Dzięki połączeniu z bielą wnętrze nabierze z pewnością łagodności i przytulności, w zestawieniu z mocnymi akcentami, więcej charakteru i pikanterii. Poniżej prezentujemy trzy bardzo modne zestawienia kolorystyczne:

  • Szare meble kuchenne i biel – doskonała propozycja dla osób gustujących w stonowanych stylizacjach. Aby wnętrze nie było zbyt mdłe, warto zainwestować w meble o zdecydowanym odcieniu szarości – grafitowe, antracytowe czy marengo. Jeśli białe elementy sprawiają, że kuchnia wydaje się nieprzytulna, warto wprowadzić do niej drewniane akcenty – okazały stojak na wino, nieoheblowany stół czy lustro w mahoniowej ramie.
  • Szare meble kuchenne i czerwień – oto kontrasty, które się kochają. Szare meble doskonale wypadną na tle pięknej, rubinowej ściany. Aby dodatkowo ożywić wnętrze można zdecydować się na intensywnie czerwone dodatki – zastawę stołową, obrus czy czajnik. Karmazynowe tony nie tylko urozmaicą wnętrze, ale także zaostrzą apetyt domowników. Psycholodzy już dawno udowodnili, że czerwień skutecznie zwiększa łaknienie.
  • Szare meble kuchenne i żółć – jeden z najgorętszych trendów! Co ciekawe, wystarczy tylko kilka żółtych dodatków, a wnętrze zmieni się nie do poznania. Cytrynowa poduszka i kanarkowa lampa będą głównymi bohaterkami we wnętrzu szarej, monochromatycznej kuchni. Innym pomysłem jest zakup żółtej lodówki lub pomalowanie tylko jednej szafki na słoneczny kolor. Fantastyczny efekt gwarantowany!

Szare meble kuchenne – stylizowane czy nowoczesne?

Nowoczesna kuchnia w stylu loft polubi proste szare meble kuchenne o nieskomplikowanych liniach. Sprzęty mogą być wykonane z drewna lub MDF-u, wykończone szkłem, stalą nierdzewną czy żywicą syntetyczną. Aby nadać pomieszczeniu industrialnego charakteru, polecamy pozostawić rurę okapową bez zabudowy i powiesić kilka warsztatowych lamp. Stylizowane szare meble świetnie wpiszą się we wnętrze eleganckiej angielskiej kuchni. Warto, aby były wykonane z solidnego, litego drewna i wykończone subtelną ornamentyką. Mogą wieńczyć je marmurowe blaty lub te wykonane z wysokojakościowego kompozytu. Ktoś kiedyś napisał, że szary kolor ma wiele twarzy. Są ładne i brzydkie szarości. Są wesołe i smutne szarości. Wszystko zależy od oprawy. Naszym zadaniem jest wydobyć z nich tylko to, co najbardziej urodziwe. Wtedy każde mieszkanie, w którym zadomowiły się szare tony, będzie miejscem pięknym, a każdy mebel w tym odcieniu, również jadalnia szara, nabierze nowej jakości.