Jadalnia: drewno

275 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Meble kuchenne drewniane

Elegancka i funkcjonalna kuchnia nie może się obejść bez odpowiedniego wyposażenia. Podczas zakupu mebli kuchennych w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na design, nie mniej istotne znaczenie ma jednak materiał, z którego są wykonane. To on decyduje o solidności konstrukcji i wytrzymałości mebla. W sprzedaży nie brakuje produktów zrobionych z płyty pilśniowej, płyty wiórowej oraz tworzyw sztucznych. Sprawdzonym i uniwersalnym rozwiązaniem są meble kuchenne drewniane. Drewno jest surowcem znanym od pokoleń, łatwym w obróbce i umożliwiającym optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dzięki wykonanym z niego dodatkom wnętrze od razu zyskuje ciepły i przytulny charakter. Naturalne słoje i sęki tworzą fantazyjne wzory, które sprawiają, że każdy mebel jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Meble kuchenne drewniane— czar przeszłości

Szczególnie chętnie wykorzystuje się w tradycyjnych, klasycznych aranżacjach. Do takich pomieszczeń najlepiej pasują dodatki o prostym, subtelnym designie i delikatnych, rzeźbionych zdobieniach. Ciekawym pomysłem na wzbogacenie wystroju kuchni są sprzęty o postarzanej powierzchni. Po odpowiednim oszlifowaniu i pomalowaniu bejcą meble zyskują charakterystyczne przetarcia. Dla lepszego efektu można wyposażyć je w mosiężne uchwyty i spryskać patyną. Tak przygotowane meble w pastelowych kolorach są idealnym dodatkiem do kuchni w stylu prowansalskim, vintage lub shabby chic. Inną możliwością jest wprowadzenie do wnętrza nieco rustykalnego klimatu. W wiejskiej kuchni sprawdzą się meble o wyraźnie zarysowanym usłojeniu, w naturalnym kolorze. Wystarczy jedynie zabezpieczyć je bezbarwnym, matowym lakierem. W centrum aranżacji powinien znaleźć się duży, masywny stół, przy którym można ustawić proste stołki o sękatych nogach. W stworzeniu sielskiej aranżacji pomocne będą też haftowane serwety i antyczne dodatki, na przykład maselnica lub blaszana bańka na mleko.

Meble kuchenne drewniane — nowoczesne inspiracje

Meble kuchenne z drewna można także wykorzystać do urządzenia eleganckiej kuchni w stylu nowoczesnym. W takich aranżacjach dominują przede wszystkim szafki z płyty pilśniowej i włókna szklanego, często zestawia się je jednak z drewnianymi blatami w ciemnym kolorze. Naturalny surowiec o zróżnicowanej fakturze tworzy interesujący kontrast z lakierowaną, wykończoną na wysoki połysk powierzchnią. W jednolitym, biało-czarnym wnętrzu drewniane akcenty powodują również, że kuchnia staje się bardziej przytulna i pozwalają uniknąć sterylnego, chirurgicznego efektu. Do minimalistycznego wnętrza najlepiej pasują meble o ostrych liniach i geometrycznie ściętych blatach. Przeważnie tworzą one duże meblościanki, w które wkomponowane są również sprzęty AGD. Aby nadać pomieszczeniu bardziej nowoczesny wygląd, warto uzupełnić meble o metalowe okucia, chromowane uchwyty i zamontować punktowe oświetlenie półek. Meble kuchenne drewniane przypadną do gustu zarówno miłośnikom tradycji i nowoczesnych aranżacji. Warto zapoznać się z ofertą WestwingNow i odkryć potencjał tkwiący w jadalni z drewna.