Kubki z ceramiki

6 Produkty

Kubki z ceramiki to najpopularniejsze naczynia służące do picia gorących napojów. Są poręczne, trwałe i długo utrzymują temperaturę. Bez pysznej porannej kawy lub aromatycznej popołudniowej herbaty ciężko wyobrazić sobie każdy dzień. Aby smakowały jeszcze lepiej, powinno podawać się je w atrakcyjnych kubkach, które coraz częściej zastępują filiżanki. I dobrze, bo dzięki temu napoje nie tylko lepiej smakują, ale i pięknie się prezentują. Kubki ceramiczne mogą też być ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Na WestwingNow znajdziesz te najpiękniejsze. Na pewno warto je mieć w swoim domu!

Bogactwo wzorów i kolorów


To, co odróżnia poszczególne modele to zwykle kolor lub rodzaj nadruku. Oto najczęściej spotykane rodzaje kubków ceramicznych:

 • Jednolite — pasują do wszystkich aranżacji.
 • Geometryczne wzory zdobiące kubki ceramiczne to najczęściej paski i kropki. Takie naczynia najlepiej będą wyglądały w nowoczesnej kuchni i jadalni.
 • Fauna i flora, jako motyw ozdobny na kubkach to bardzo modny trend. Kubki ze zwierzętami i roślinami najlepiej sprawdzą się w aranżacjach rustykalnych.
 • Dowcipne sentencje lub śmieszne rysunki zamienią kubek w doskonały prezent.
 • Spersonalizowane kubki to bardzo popularne gadżety. Drukuje się na nich zdjęcia lub imiona osób, które mają zostać obdarowane takim kubkiem.
 • Kubki ceramiczne w różnych kształtach

  Kubki ceramiczne mogą posiadać różne, ciekawe kształty. Ukochanej osobie z okazji Walentynek można podarować model w kształcie serca. Świetnie prezentuje się w kolorze czerwonych, choć w białym jest niezwykle elegancki i ponadczasowy. Innowacyjnym rozwiązaniem są kubki ceramiczne, które mają wyżłobienie w uchu. Służy ono temu, aby umieścić w nim łyżkę.

  Innowacyjne i designerskie są także uchwyty do kubków. Ciekawą propozycją są kubki z postacią psa, tygrysa lub kota, których ucho zrobione jest z… ogona zwierzaka Tego rodzaju przedmioty są wspaniałym produktem dla dzieci. Sam uchwyt również może być w kształcie kwiatu lub na przykład delfina.

  Kubki ceramiczne z pokrywką

  Cennym elementem, które posiada większość kubków jest pokrywka. Może posiadać standardowy wygląd, choć w sklepach dostępne są także o wiele ciekawsze modele. Wspaniale prezentuje się kubek w kształcie babeczki, którego pokrywka zrobiona jest w formie bitej śmietany. Inną propozycją jest kubek przypominający sowę, którego pokrywka jest w kształcie czapki. Automatycznie kubek ten staje się wyższy, może mieć nawet 30 cm.

  Kubki ceramiczne na prezent

  Dla znajomego z pracy, przyjaciela czy dalszego członka rodziny. W sklepach dostępne są kubki ceramiczne z napisem. Może on posiadać imię lub sentencję. Dobrym pomysłem dla świeżo upieczonej babci jest kubek z napisem „Najlepsza babcia na świecie!”. Są one również w wersji dla mamy, taty, dziadka, cioci i wujka. Inną propozycją są modele ze zdjęciem. Można zamieścić na nim wspólną fotografię z wakacji lub imprezy. Gotowe nadruki na kubki, które można znaleźć w sklepach posiadają motywy z filmów, ilustracje postaci z bajek lub teksty piosenek. Miłośnikom designu spodobają się kubki z graficznymi motywami, które nawiązują do konkretnego stylu, na przykład biały kubek z szarymi wzorami wpisuje się w filozofię skandynawskich trendów. Dla przyjaciela z innego kraju odpowiednim prezentem będzie kubek w folklorystyczne wzory.

  Historia ceramiki

  Mało, która dziedzina sztuki użytkowej ma tak długą historię. Najstarsze odnalezione naczynia ceramiczne pochodzą sprzed 15 tysięcy lat! Już w starożytności rzemieślnicy umieli wytwarzać prawdziwe, ceramiczne cuda. Za najlepszą uważano ceramikę pochodzącą z Grecji, gdzie stanowiła ważną gałąź gospodarki. O tym jak bardzo ceniono greckie wyroby może świadczyć fakt, że słowo ceramika pochodzi od greckiego keramos (glina).

  Jak powstają kubki ceramiczne

  Żeby kubki ceramiczne mogły powstać, najpierw musi powstać plastyczna masa na bazie gliny. Masę te formuje się za w specjalnych gotowych formach. Następnie ręcznie dokleja się uszko. Już wówczas naczynie ma kształt kubka. W dalszej kolejności poddaje się je pierwszemu wypalaniu. Po wyjęciu kubka z pieca i ostudzeniu, pokrywa się go warstwą kolorowego szkliwa i poddaje się drugiemu wypalaniu. Po tym procesie kubek jest gotowy do dekorowania.

  Kolorowe wzory nanosi się najczęściej przy pomocy kalkomanii (modele z porcelany mogą być ręcznie malowane). Ozdobiony kubek wstawia się do pieca po raz ostatni. Nadawanie rzeczom drugiego życia jest ostatnio bardzo modne! Nieużywane lub uszkodzone kubki z ceramiki mogą zostać wykorzystane, jako kolorowa doniczka, pojemnik na długopisy lub wazon.