Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Kubki białe

  9 Produkty

  Kubki bez ucha – zawsze modne

  W wyposażeniu wnętrz liczą się wszelkie detale, nawet takie, jak naczynia. Zresztą w ostatnich latach kubki bez ucha stały się one niezwykle popularne. Każdy z domowników, każdy ze współpracowników miał, i ma nadal, swój własny, z którego picie kawy lub herbaty sprawia mu największą przyjemność. Kubki w zastawie mają to do siebie, że nie muszą być jednakowe. Każdy w rodzinie może sobie wybrać taki, który mu najbardziej odpowiada wzorniczo i kolorystycznie.


  Przyznacie jednak, że aranżacja stołu będzie bardziej spójna, gdy pojawią się na nim tylko białe kubki. Przy pozostałych naczyniach w innej barwie mogą one wyglądać bardzo ciekawie, zwłaszcza, gdy będą się różnić od siebie kształtem. Tradycyjne, proste - białe, a także te w niecodziennym, np. geometrycznym kształcie, z uchem, zdobione lub nie, potrafią sprawić, że picie codziennej kawy lub herbaty jest prawdziwą przyjemnością.

  Kubek biały dla każdego

  Uważa się, że kubek jest naczyniem służącym do picia kawy lub herbaty. Inne napoje jakoś z niego nie smakują. Kubki najczęściej wykonane są z porcelany,ceramiki, grubego szkła. Bywają kubki plastikowe – zwykle przeznaczone dla malutkich dzieci - i metalowe – najczęściej są to naczynia termiczne.

  Dzięki uchwytowi można podnieść kubek z bardzo gorącym napojem. Większość modeli można obecnie myć w zmywarce, co bardzo ułatwia codzienne życie. W naszej ofercie jednak pojawiają się opcje bez ucha zgodnie z tegorocznymi trendami. Dlatego też przy zakupie należy zwrócić uwagę na to czy zależy nam na tym by kubek by praktyczny czy stylowy.

  Białe kubki – z jakiego materiału

  • Białe kubki z ceramiki - nazwa ceramika obejmuje wyroby powstałe wskutek wypalania naturalnych glin oraz ich mieszanek z dodatkami substancji mineralnych i organicznych. Naczynia ceramiczne przede wszystkim tym różnią się od porcelanowych, że nie są wytwarzane z glinki kaolinowej. Dlatego często nie mają czysto białej barwy. Białe kubki ceramiczne są pokrywane specjalnym szkliwem, by nadać im odpowiedni odcień.
  • Białe kubki z porcelany - najważniejszym składnikiem porcelany jest wspomniana glinka kaolinowa, nazwana tak od miejsca pierwotnego wydobywania - zbocza gór Gaoling w Chinach. Do glinki dobiera się kilka innych składników - ich proporcje przesądzają o jakości finalnego produktu. Porcelana najlepszego gatunku jest śnieżnobiała, przepuszcza światło, jest niezwykle cienka a przy tym wytrzymała.
  • Fajans - to materiał bardzo bliski porcelanie bo wytwarzany z tych samych surowców, jednak o dużo niższej jakości. W efekcie jest cięższy i z reguły też grubszy. Pokrywa się go nieprzepuszczalnym szkliwem, co często może mylić - fajans pokryty śnieżnobiałym szkliwem na pierwszy rzut oka dobrze imituje porcelanę. Jednak nie przepuszcza światła i po tym rozpoznamy, że biały kubek nie jest porcelanowy.

  Białe kubki – tradycja wciąż żywa

  Biały porcelanowy lub ceramiczny kubek z uchem, w tradycyjnym, rozszerzającym się ku górze kształcie to charakterystyczny element nakrycia stołu w prowansalskim czy też po prostu rustykalnym stylu. Tradycyjne białe kubki, nieco bardziej pękate i z fantazyjnym uchem, na których widnieją kolorowe scenki rodzajowe z psami, kotami końmi w roli głównej to modele będące ikonami stylu angielskiego. Tego rodzaju naczynia powinny zachwycić wszystkich zwolenników i zwolenniczki tradycyjnej zastawy stołowej. Nowoczesne białe kubki wyróżniają się interesującym designem, mogą np. mieć kanciasty kształt albo ucho.

  Kubek biały – reklamowy

  Białe kubki gładkie, ceramiczne lub plastikowe i z logo firmy to popularne gadżety reklamowe. Miejsca na ściankach jest wystarczająco, by umieścić nie tylko znak firmowy, lecz i ciekawe hasło, rysunek lub grafikę. Kubki takie mogą stanowić wyposażenie biura oraz element pakietu upominkowego dla gości lub kontrahentów. W zależności od pomysłu reklamowa funkcja kubka może iść w parze z wartością estetyczną. Biały kubek z ciekawym nadrukiem to zabawny element zastawy kuchennej lub wyposażenia biura.

  Biały kubek ze zdjęciem

  Kubek to dobry pomysł na prezent. Może nieść osobiste przesłanie, które za pośrednictwem fajnej grafiki lub napisu będzie wyrażać osobowość obdarowanego lub po prostu urozmaicać naszą kuchenną rzeczywistość. Bardzo popularne jest tworzenie pamiątek z wizerunkiem bliskich osób. Biały kubek z ceramiki jest świetnym tłem dla zdjęcia, odcisku małej niemowlęcej stópki, ust ukochanej i ukochanego, odcisku palca i tym podobnych. Tak spersonalizowany biały kubek to dobry pomysł na upominek, pamiątkę lub po prostu osobisty gadżet do używania na co dzień w domu lub pracy.