Białe komplety naczyń

14 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Białe komplety naczyń – bezpretensjonalne piękno

Biel na stole zawsze będzie modna. Nawet najbardziej klasyczna zastawa stołowa biała może zaprezentować się wyjątkowo. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób przystroi się stół. Srebrzysty obrus oraz srebrne akcesoria w postaci sztućców i pierścieni na serwetki sprawią, że zastawa stołowa biała nabierze szlachetnego blasku. Zastawa stołowa biała z fajansu sprawdzi się na co dzień, porcelanowa – od święta. Zestaw białych talerzy i półmisków to idealny wybór na przyjęcie weselne, powinny towarzyszyć mu jasne obrusy i kwiaty w wazonach. Propozycja dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania to zastawa stołowa biała kwadratowa. W tym wypadku biel ceramiki będzie nawiązywać do klasycznej elegancji, nietypowy, geometryczny kształt podkreśli natomiast zamiłowanie właścicieli do awangardy. Nietypowe talerze pozwalają wspaniale wyeksponować potrawy. To one w tym wypadku stanowią główną ozdobę, a uwagi od nich nie odwracają żadne szlaczki ani wzory na talerzu.

Białe komplety naczyń a style aranżacyjne

Nie ma aranżacji, w której nie sprawdziłby się biały komplet naczyń. Jednak w niektórych stylach wnętrzarskich jest zestaw szczególnie pożądany:

  • Styl prowansalski – śnieżnobiała porcelana o klasycznym dekorze, z koronkami i falującymi krawędziami, to wręcz wymarzony dodatek do aranżacji prowansalskiej. Już jeden biały talerz na stole pozwala przenieść się myślami do uroczego dworku wśród lawendowych pól.
  • Styl skandynawski – biel jest barwą podstawową we wnętrzach skandynawskich. Stanowi uniwersalne tło aranżacyjnych popisów, a także rozjaśnia i powiększa optycznie pomieszczenia. W kuchni skandynawskiej doskonale sprawdzają się białe talerze zarówno w wersji klasycznej, jak i te o bardziej awangardowych formach.
  • Styl glamour – w aranżacjach glamour wszelkie dodatki o lśniących, eleganckich powierzchniach są mile widziane. Dlatego białe talerze ceramiczne i porcelanowe powinny zagościć w kuchni, w której króluje styl glamour.

Białe komplety naczyń – pomysł na prezent!

Zastawa stołowa nadaje posiłkowi bardziej uroczysty charakter. Jest także świetnym podarunkiem z okazji ślubu, dla przyjaciół czy rodziny. Serwis obiadowy z porcelany i małe sprzęty AGD to najbardziej popularne prezenty dla nowożeńców. Piękne naczynia i sztućce przydadzą się zarówno parze, która dopiero wkracza na wspólną drogę życia, jak i tej świętującej złoty jubileusz. Zastawa stołowa to prezent uniwersalny. W każdym domu powinien znaleźć się elegancki komplet, który podkreśli wyjątkowość świąt i innych uroczystości.

Warto także pamiętać, że aby wyeksponować zastawę w odpowiedni sposób, należy do niej dobrać pasujące akcesoria. Piękny obrus, serwetki i serwetniki, świece oraz inne dekoracje stołu zapewnią godną oprawę dla ceramicznego czy szklanego serwisu. Białe komplety naczyń to kwintesencja bezpretensjonalnej elegancji, dlatego to jak zaprezentuje się na stole, zależy w dużym stopniu od jego udekorowania.