Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Białe komplety naczyń to wybór na lata, dlatego wybierając je powinno się pamiętać, że to nabytek na wiele lat. Powinien być więc nie tylko piękny, ale również wytrzymały, praktyczny i ponadczasowy. Nie jest ważne, czy to święto, czy zwykły dzień – jedzenie smakuje dużo lepiej podane na ulubionej, pięknej zastawie. Mimo rozpowszechnienia najróżniejszych tworzyw, zastawa stołowa biała z porcelany pozostaje ponadczasowym symbolem klasy i elegancji.


Białe komplety naczyń – jak ją wybrać?


Nie wszyscy potrafią rozróżnić rodzaje ceramiki, a jest ich co najmniej kilka. Oto tworzywa, z jakich może być wykonana zastawa stołowa biała:

  • Porcelana – najbardziej elegancka i szlachetna forma ceramiki. Wynaleziono ją w Chinach już w VII wieku. Do jej produkcji używa się gliny kaolinowej i kwarcu. Wypala się ją w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza. Im cieńsza porcelana, tym wyższa jest jej cena. Zestaw obiadowy z porcelany na dwanaście osób, wspaniale udekoruje stół i będzie doskonale nadawać się na prezent ślubny.
  • Porcelit – jest wytwarzany podobnie do porcelany, do jego produkcji wykorzystuje się jednak mniej szlachetne surowce. Ceramika porcelitowa jest najczęściej kremowa i nieprześwitująca. Zastawa stołowa biała z porcelitu będzie nieco gorszej jakości niż porcelanowa, ale za to jej cena będzie niższa.
  • Fajans – rodzaj ceramiki, wytwarzanej z zanieczyszczonego kaolinu. Nazwa „fajans” pochodzi od włoskiego miasta Faenza, w którym w XV wieku zaczęto wytarzać naczynia ceramiczne. Cena produktu fajansowego również jest niższa od porcelanowego. Zastawa stołowa biała z fajansu okaże się trwała i odporna na uszkodzenia.
  • Mleczne szkło – doskonały materiał na zastawę deserową. Talerz deserowy zwykle bywa bardziej ozdobny od obiadowego. Na szkle mogą pojawić się rzeźbienia lub wypukłe wzory. Deserowa zastawa stołowa biała z mlecznego szkła może mieć ogromne walory dekoracyjne i przyjmować oryginalne formy.

Białe komplety naczyń – bezpretensjonalne piękno

Biel na stole zawsze będzie modna. Nawet najbardziej klasyczna zastawa stołowa biała może zaprezentować się wyjątkowo. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób przystroi się stół. Srebrzysty obrus oraz srebrne akcesoria w postaci sztućców i pierścieni na serwetki sprawią, że zastawa stołowa biała nabierze szlachetnego blasku. Zastawa stołowa biała z fajansu sprawdzi się na co dzień, porcelanowa – od święta. Zestaw białych talerzy i półmisków to idealny wybór na przyjęcie weselne, powinny towarzyszyć mu jasne obrusy i kwiaty w wazonach. Propozycja dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania to zastawa stołowa biała kwadratowa. W tym wypadku biel ceramiki będzie nawiązywać do klasycznej elegancji, nietypowy, geometryczny kształt podkreśli natomiast zamiłowanie właścicieli do awangardy. Nietypowe talerze pozwalają wspaniale wyeksponować potrawy. To one w tym wypadku stanowią główną ozdobę, a uwagi od nich nie odwracają żadne szlaczki ani wzory na talerzu.

Białe komplety naczyń a style aranżacyjne

Nie ma aranżacji, w której nie sprawdziłby się biały komplet naczyń. Jednak w niektórych stylach wnętrzarskich jest zestaw szczególnie pożądany:

  • Styl prowansalski – śnieżnobiała porcelana o klasycznym dekorze, z koronkami i falującymi krawędziami, to wręcz wymarzony dodatek do aranżacji prowansalskiej. Już jeden biały talerz na stole pozwala przenieść się myślami do uroczego dworku wśród lawendowych pól.
  • Styl skandynawski – biel jest barwą podstawową we wnętrzach skandynawskich. Stanowi uniwersalne tło aranżacyjnych popisów, a także rozjaśnia i powiększa optycznie pomieszczenia. W kuchni skandynawskiej doskonale sprawdzają się białe talerze zarówno w wersji klasycznej, jak i te o bardziej awangardowych formach.
  • Styl glamour – w aranżacjach glamour wszelkie dodatki o lśniących, eleganckich powierzchniach są mile widziane. Dlatego białe talerze ceramiczne i porcelanowe powinny zagościć w kuchni, w której króluje styl glamour.

Białe komplety naczyń – pomysł na prezent!

Zastawa stołowa nadaje posiłkowi bardziej uroczysty charakter. Jest także świetnym podarunkiem z okazji ślubu, dla przyjaciół czy rodziny. Serwis obiadowy z porcelany i małe sprzęty AGD to najbardziej popularne prezenty dla nowożeńców. Piękne naczynia i sztućce przydadzą się zarówno parze, która dopiero wkracza na wspólną drogę życia, jak i tej świętującej złoty jubileusz. Zastawa stołowa to prezent uniwersalny. W każdym domu powinien znaleźć się elegancki komplet, który podkreśli wyjątkowość świąt i innych uroczystości.

Warto także pamiętać, że aby wyeksponować zastawę w odpowiedni sposób, należy do niej dobrać pasujące akcesoria. Piękny obrus, serwetki i serwetniki, świece oraz inne dekoracje stołu zapewnią godną oprawę dla ceramicznego czy szklanego serwisu. Białe komplety naczyń to kwintesencja bezpretensjonalnej elegancji, dlatego to jak zaprezentuje się na stole, zależy w dużym stopniu od jego udekorowania.

Białe komplety naczyń

11 Produkty