Zasłony

111 Produkty
Sortuj według

Nowoczesne aranżacje okien: rolety

Rolety to jeden z najpopularniejszych sposobów na zaciemnianie pomieszczeń. Doskonale łączą one funkcję praktyczną i dekoracyjną, dlatego z łatwością można znaleźć idealne rolety do każdego domu. Oto kilka najpopularniejszych modeli rolet:

 • Rolety klasyczne montuje się przeważnie na ścianie lub suficie. Ich głównym celem jest zasłonięcie całego okna. Sprawdzą się idealnie w przypadku, gdy do zasłonięcia jest duża powierzchnia lub gdy ma się do czynienia z oknem o nietypowym kształcie.
 • Rolety mini pozornie podobne są do klasycznych. Podstawową różnicą jest jednak ich funkcja – rolety mini mają za zadanie zasłaniać konkretne szyby, a nie całe okna. Są także montowane bezpośrednio na ramie okna za pomocą specjalnych haczyków. To świetne rozwiązanie w przypadku często otwieranych okien.
 • Plisowane rolety to bardzo uniwersalne rozwiązanie – można nimi zasłonić prawie każde okno! Ich plusem jest bezinwazyjne zamontowanie między listwami lub w taki sposób, by zakrywały szybę również z nimi.
 • Bambusowe rolety sprawdzą się we wnętrzach o orientalnym klimacie. Nie zasłaniają szyby całkowicie, dlatego dodają pomieszczeniu uroku. To piękna dekoracja okien również we wnętrzach, w których wykorzystano już żaluzje drewniane.
 • Rolety rzymskie często są wykorzystywane jako element dekoracyjny okien. Do wyboru jest wiele tkanin i wzorów. To idealne połączenie zasłon i rolet.

Nowoczesne aranżacje okien: Zasłony panelowe

Zasłony panelowe to nic innego jak wąskie, prostokątne kawałki materiału z obciążnikami u dołu. Zwykle wiesza się je na zwyczajnych karniszach, choć istnieją także modele z systemem elektrycznego zsuwania i rozsuwania. Zasłony japońskie, z powodzeniem mogą zastąpić rolety okienne, a nawet stać się ścianką działową w pomieszczeniu! Dzięki zastosowaniu obciążającej listewki u dołu, zasłony panelowe stanowią idealnie gładką dekorację o minimalistycznej formie.

Zasłony kremowe na stylowo

Uniwersalność zasłon kremowych stwarza możliwości dopasowania ich do większości stylów architektury wnętrz. Zasłony kremowe będą wspaniałym dodatkiem do wystroju pomieszczeń:

 • Minimalistycznych - prostych i ascetycznych
 • Klasycznych - eleganckich i harmonijnych
 • Glamour - szykownych, z barokowymi elementami

Zasłony glamour - hollywoodzki blask

Urządzając dom w stylu glamour, trzeba postawić na blask, przepych, powab i umiłowanie luksusu. Glamour nawiązuje do stylu złotej ery Hollywood. Dla inspiracji warto obejrzeć na nowo filmy z Lauren Bacall, Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn, zwracając uwagę na scenografię. W aranżacjach gamour niezwykle ważne są luksusowe tkaniny. Welurowe obicia mebli, atłasowe poduszki, jedwabne firany i — rzecz jasna — pięknie uszyte zasłony stanowią o wyjątkowości tego stylu. Świetnie w takich aranżacjach sprawdzają się ciężkie, mięsiste materiały, najlepiej ozdabiane haftami. Można również postawić na tkaniny delikatniejsze, za to pięknie połyskujące.

Upinanie zasłon

Upinanie zasłon to pozornie błaha czynność, która pozwala dodać uroku nawet najprostszemu wnętrzu. Okna to nierzadko elementy decydujące o charakterze całego mieszkania czy domu, dlatego tym bardziej warto zadbać o ich wyjątkową aranżację. Zastanawiając się, czy wybrać tradycyjne firanki czy fantazyjnie upięte zasłony, jedno jest pewne: upinanie zasłon i firan nie może być przypadkowe. Do dekoracji warto też wykorzystać różnego rodzaju dodatki — karnisze, żabki, kryształki czy zdobione sznury z chwostem.

Jak wybierać kolorowe zasłony - poznaj kilka tricków

Aranżacje okien znacząco wpływają na charakter przestrzeni, niezależnie czy jest nią salon, sypialnia czy kuchnia. Znaczenie ma długość zasłon, ich kolor oraz to w jaki sposób zasłona komponuje się ze stylistyką wnętrza. Kolorowe zasłony mogą zdziałać cuda. Potrafią ocieplić wnętrze, optycznie je powiększyć lub zmniejszyć. Wybierając kolorowe zasłony warto jednak poznać kilka zasad.

 • Zasłony i lambrekiny w poziome pasy zmniejszają optycznie wysokość pomieszczenia. Efekt odwrotny uzyska się, wykorzystując kolorowe zasłony w pasy pionowe.
 • Drobne wzory na jasnych zasłonach sprawią i ścianach, że okno wyda się szersze. Duże wzory z kolei pomniejszą optycznie przestrzeń.
 • Długie zasłony w ciemnym kolorze zmniejszają optycznie powierzchnię pomieszczenia.
 • Chcąc sprawić, by pokój wydał się większy, dobrze wykorzystać jasne zasłony z ciemnym pasem u samej góry.

Odkryj naszą szeroką gamę zasłon na WestwingNow i kup swój ulubiony model!