Zasłony: len

19 Produkty
Sortuj według

Zasłony na lata

Zasłony z lnu są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Nie rozciągają się i nawet po kilkunastu praniach zachowują swój oryginalny kształt. Co ciekawe, z każdym praniem stają się mocniejsze i przyjemniejsze w dotyku. Są również doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Len nie akumuluje roztoczy i drobinek kurzu. Jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i antystatycznych. Zawieszona w oknach tkanina zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i sprawia, że w pomieszczeniu można swobodnie oddychać. Jednocześnie lniane zasłony doskonale znoszą długotrwałą ekspozycję na słońce, nie tracąc pierwotnego koloru. Będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają łatwych w utrzymaniu materiałów, nadających wnętrzu elegancki i ponadczasowy wygląd. Jak dbać o lniane zasłony?

Len można bez problemu prać w pralce, nawet w bardzo wysokich temperaturach. Tkanina nie powinna się kurczyć ani strzępić, lepiej jej jednak nie wirować. Po praniu zasłony należy delikatnie strzepnąć i równo rozwiesić, co ograniczy powstawanie zagnieceń. Duża gniotliwość jest niewątpliwie największą wadą wyrobów z lnu. Łatwo jednak temu zaradzić ― wystarczy wyprasować tkaniny, kiedy są jeszcze lekko wilgotne. Podczas prasowania można je też delikatnie spryskać wodą.

Lniane zasłony - uniwersalne dekoracja okien

Lniane zasłony mogą być ozdobą każdego mieszkania. Świetnie prezentują się zwłaszcza w aranżacjach, w których duży nacisk kładzie się na wykorzystanie naturalnych materiałów, na przykład w pomieszczeniach w stylu marynistycznym i skandynawskim. Ich prosty krój idealnie współgra z jasnymi ścianami i zastosowanymi na szeroką skalę drewnianymi wykończeniami. Lniane tkaniny dobrze pasują także do wnętrz w stylu kolonialnym. Lekki, biały materiał stanowi wspaniałe tło dla ciemnych mebli z palisandru, egzotycznych posążków i nastrojowych, ażurowych lamp. Zasłony w ciepłych, stonowanych odcieniach można wykorzystać do urządzenia pomieszczeń w stylu klasycznym. W takich wnętrzach często pojawiają się dość bogate dodatki (na przykład kryształowe żyrandole i lustra w ozdobnych ramach). Proste, zasłony lniane pozwalają, więc nieco wyciszyć wystawną aranżację, wprowadzając niezbędny ład i harmonię.

Dekorowanie, drapowanie, podpinanie

Jeśli decydujemy się na zawieszenie zasłon, musimy pamiętać, że aranżacja okna ma ogromny wpływ na całościowy wygląd pomieszczenia. Mimo to, nie bójmy się eksperymentować. Warto zastanowić się nad ciekawym upięciem tkaniny – możemy ją związać chwostem, czyli eleganckim sznurem z frędzlami, podpiąć ozdobną klamrą z roślinnym motywem lub zdecydować się na dekoracyjny lambrekin. Pamiętajmy jednak, że ostatnia z ozdób pasuje do pomieszczeń wysokich i obszernych. Jej obecność zmniejsza i optycznie obniża sklepienie. W niewielkim wnętrzu najlepiej sprawdzą się puszczone luźno, jasne zasłony w niewielki wzorek. Ewentualnie można zawiązać je na supeł. Nie myślmy też, że wszystko, co symetryczne, jest piękne. W przypadku zasłon proporcjami można bawić się do woli. Jeżeli mamy piękne, godne wyeksponowania okna, podepnijmy zasłony ukośnie. Okno o ciekawym, nieregularnym kształcie bywa lepsze niż niejeden obraz.

Zasłony nie tylko mają zasłaniać. Powinny także eksponować. I nie chodzi jedynie o finezyjne upięcie czy kunsztowne ozdoby. Niech demonstrują fantazję właściciela mieszkania, jego polot i zmysł estetyczny. Nie bójmy się odsłaniać okien swojej wyobraźni!

Len to eleganckim i przyjazny dla środowiska materiał, który nawet po kilkunastu latach pozostanie w niezmienionym stanie. Zasłony z lnu będą świetnie wyglądać w salonie lub sypialni i nigdy nas nie zawiodą!

Odkryj naszą szeroką gamę lnianych zasłon na WestwingNow i kup swój ulubiony model!