Zasłony: szary

20 Produkty
Sortuj według

Szare zasłony - metody zawieszania

O ile wybór karnisza nie powinien stanowić problemu, o tyle metoda przypięcia do niego zasłon budzi wątpliwości. Najstarszym sposobem są żabki, które wszyscy doskonale znają. Niestety, często bywają niewygodne – wystarczy jedno mocniejsze szarpnięcie, a żabki rozpinają się jedna po drugiej. Naprzeciw temu kłopotliwemu rozwiązaniu postanowili wyjść producenci akcesoriów okiennych, proponując agrafki do zasłon. Niektóre zasłony wieńczy dyskretna taśma marszcząca z kieszonkami. Dzięki nim łatwo uchwycić materiał agrafką i przyczepić ją do karnisza lub klasycznej szyny. Agrafki sprawiają, że upięcie zasłon jest mocniejsze i niemal niezauważalne, a marszczenia materiału są równe i efektowne. Osobom niecierpliwym, które z niechęcią myślą o zabawie z materiałem, poleca się zasłony wyposażone w okrągłe przelotki, tunele, grube szelki na zatrzaski bądź wiązane tasiemki.

Zasłony nie tylko mają zasłaniać. Powinny także eksponować. I nie chodzi jedynie o finezyjne upięcie czy kunsztowne ozdoby. Niech demonstrują fantazję właściciela mieszkania, jego polot i zmysł estetyczny. Nie bójmy się odsłaniać okien swojej wyobraźni.

Szare zasłony – materiały

Najczęściej poszukiwane są zasłony z tafty lub weluru. Choć oba materiały pięknie połyskują, ich faktury są jak niebo i ziemia. Zasłony z tafty są przezroczyste i lekkie, dzięki czemu rewelacyjnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Zasłony welurowe natomiast są zdecydowanie grubsze i cięższe, przez co wprowadzają do pomieszczeń element tajemnicy. Ponadto ocieplają wnętrze i dodają mu przytulności. Bogato zdobione zasłony z weluru świetnie sprawdzą się także w pałacowych wnętrzach. Natomiast te jednolite, w kolorach ziemi, odnajdą się w stylizacjach eko, etno i zen.

Szare zasłony w salonie

Szare zasłony z naturalnych materiałów takich jak bawełna lub len, będą także bardzo dobrze prezentować się w salonie urządzonym w stylu skandynawskim. Te w ciemniejszym kolorze będą wyglądać niezwykle elegancko, za to jasnoszare zasłony rozjaśnią wnętrze i powiększą je optycznie. Odcienie szarości bardzo dobrze pasują do naturalnych skandynawskich aranżacji, drewnianych mebli oraz miękkich foteli i kanap obitych naturalnymi tkaninami.

Szare zasłony będą też bardzo dobrze wyglądać w zestawieniu z dużymi oknami i ścianą z surowej cegły. Do industrialnego stylu i dużych loftowych przestrzeni pasują zasłony wykonane z lekkiego szyfonu lub tiulu. Kontrast między lekkością szarej tkaniny i ciężkimi metalowymi, po magazynowymi meblami i lampami będzie stanowił doskonałe eklektyczne połączenie, które prezentować się będzie niezwykle szykownie.

Sielski dom z drewnianym sufitem i bielonymi belkami stropowymi to także idealne tło dla szarych zasłon, które również w rustykalnym wnętrzu będą fantastycznie się prezentować. Białe drewniane meble, jasnoszare ściany i ciemniejsze o ton zasłony będą zdobić wnętrze. Zasłony spełniają także doskonale swoje funkcje praktyczne. Grube zasłony szare dobrze osłonią od słońca, kiedy w niedzielne popołudnie cala rodzina siądzie na kanapie, żeby obejrzeć razem film.

Odkryj naszą szeroką gamę szarych zasłon na WestwingNow i kup swój ulubiony model!