Poduszki

1142 Produkty
Sortuj według

Chill Vibes

Uwaga, miłośnicy natury! Nasza poduszka Indi będzie pięknym dopełnieniem aranżacji w naturalnych stonowanych kolorach!

Schönes Kissen Indie in Creme auf einem Sessel
shop-to-club

Poduszka antyalergiczna – wypełnienie

Osoby uczulone na poduszki wypełnione pierzem będą reagowały kichaniem i łzawieniem – wszystko jedno czy będzie to pierze kacze, kurze czy gęsie. Rodzaje wypełnień, które nie uczulają to:

  • Wata silikonowa – wykazuje właściwości antyalergiczne – zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy odpowiedzialnych za wywoływanie reakcji uczuleniowych. Produkowana z odpowiedniej jakości włókna, zachowuje swoją elastyczność. W tym przypadku udało się osiągnąć kompromis pomiędzy komfortem a antyalergicznością.
  • Kulki poliestrowe – powstają poprzez termiczne skręcenie. Taka technologia pozwala uzyskać wysoką elastyczność oraz trwałość. Zastosowana powłoka silikonowa działa antyalergicznie, zapobiegając rozwojowi pleśni, bakterii i roztoczy.

Warto zwrócić uwagę, by zastosowane do produkcji poduszek antyalergicznych wypełnienia posiadały certyfikat OEKO-TEX standard 100.

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne cieszą się coraz większą popularnością. Wybierając poduszkę ortopedyczną należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najistotniejsza jest wysokość poduszki. Wybór odpowiedniej wysokości zależy od twardości materaca, na którym śpimy, postury ciała oraz indywidualnych preferencji. Na miękkim materacu lepiej sprawdzi się niższa poduszka. Niektóre modele poduszek ortopedycznych mają specjalne podkładki, które można wyjąć i w ten sposób regulować ich wysokość. Oprócz wysokości musimy dobrać odpowiednią twardość – najlepiej według własnych upodobań. Poduszka nie może być zbyt miękka.

Poduszki z gryki są wypełnione łuską gryczaną i mają liczne właściwości zdrowotne. Wykorzystuje się je na przykład w rehabilitacji, ponieważ taka poduszka może być doskonałym zimnym lub ciepłym okładem. Żeby zrobić z niej zimny kompres wystarczy włożyć ją na kilka chwil do zamrażarki, a potem przyłożyć do obolałego lub opuchniętego miejsca.

Poduszki patchwork

Termin „patchwork” został zaadaptowany z języka angielskiego – słowo „patch” oznacza łatę, natomiast „work”, pracę. W istocie, poduszki patchwork charakteryzuje urocza, łaciata stylistyka. Sama metoda szycia jest niełatwa i wymaga wiele cierpliwości. Dekoracje tworzy się z niewielkich kawałków materiałów o podobnych, geometrycznych kształtach. Mogą być to kwadraty, linie faliste czy sześciokąty.

Poduszka w kwiaty

Poduszki w kwiaty sprawdzą się jako dekoracja praktycznie każdego pomieszczenia w domu. Należy jednak pamiętać, że kwiaty – tak jak inne wzory – najlepiej prezentują się na jednobarwnym, gładkim tle. Dlatego warto zainwestować w podobny kolorystycznie koc lub narzutę i ułożyć na nim kilka poduszek w kwiaty.

Poduszki w różnych stylach

  • Poduszki etno nie mają jednoznacznej stylistyki. Trend ten czerpie inspiracje z rozmaitych kultur, dlatego można sobie pozwolić na łączenie różnorodnych deseni i kolorów. Mile widziane będą zatem wszelkiego rodzaju pasmanterie, aplikacje i lamówki. Mogą pysznić się na nich także chwosty czy frędzle. Poduszki etno mogą być obszyte małymi lusterkami, muszelkami lub kamieniami szlachetnymi.
  • Poduszki w stylu skandynawskim od lat są na aranżacyjnym topie. To dodatki, które wspaniale wpisują się zarówno we wnętrza scandi, jak i klasyczne, nowoczesne czy prowansalskie. Poszewki poduszek wykonuje się z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len i wełna. Dzięki temu dodają wystrojowi przytulności. Ważna w stylizacji poduszek w stylu skandynawskim jest również gama kolorystyczna, w której dominuje biel wzbogacana o szarości, beże i jasne odcienie drewna.