Rozmiar

  Szkło barowe: szkło

  29 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Szkło

  Szkło barowe to must have w każdym domu, w którym pojawiają się goście. Czasem orzeźwiające i owocowe, czasem mleczne, pełne słodkich nut, kiedy indziej ziołowe i cierpkie. Drinki, bo o nich mowa, na dobre zawojowały współczesne kluby, bary i restauracje. Trudno zliczyć wszystkie receptury alkoholowych koktajli. W samych rankingach na najpopularniejsze drinki widnieje ich około stu. Nic w tym jednak dziwnego, bowiem dla prawdziwej sztuki barmańskiej nie ma żadnych granic. Za barem zazwyczaj pracują prawdziwi pasjonaci, którzy niczym legendarni alchemicy, stale eksperymentują i łączą tajemnicze ingrediencje.

  Niemal z każdym drinkiem wiąże się jakaś historia. Na przykład drink Cuba Libre, czyli rum z colą, powstał na Kubie w trakcie wojny amerykańsko-hiszpańskiej o wolność największej z karaibskich wysp. Sprzymierzone strony, Ameryka i Kuba połączyły wówczas dwa symboliczne składniki — amerykańską coca-colę i kubański rum. "Cuba libre" oznacza "wolna Kuba", dlatego nazwa drinka nie jest przypadkowa. Po uwolnieniu wyspy, szklanki do drinków zapewne nie raz poszybowały w górę w geście toastu. A jeśli mowa o szklankach mowa — może warto przyjrzeć się im bliżej?

  Idealne na koktajle i napoje alkoholowe – szkło barowe

  Cosmopolitan, White Russian lub Tequila Sunrise - dostępny jest szeroki wybór różnych koktajli i drinków, a więc dostępne są również różne kieliszki koktajlowe. Ponieważ nie wszystkie koktajle są pijane z tego samego kieliszka koktajlowego, są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. I tak zwane drinki są często podawane w specjalnych szklankach. Oto wybór:

  • Szklanki do tequili
  • Szklanki do Sambuca
  • Szklanki do Margarita
  • Szklanki do Martini
  • Kieliszki do sherry
  • Kieliszki do do wódki
  • Kieliszki do Southern Comfort

  Szkło barowe – kufle do piwa

  Kufle do piwa można znaleźć zarówno w nietłukącej się i lekkiej wersji plastikowej, jak i w eleganckim szklanej oprawie. Piwo pszeniczne po prostu najlepiej smakuje ze wszystkich białych piw. W 0,5 l szklanki możesz delektować się piwem po pracy zarówno w domu jak i w lokalu.

  Szkło barowe – tradycja

  XXI wiek przyniósł naukę o mieszaniu napojów, czyli miksologię, pośród której, brylują oczywiście koktajle alkoholowe. Główny podział dotyczy wielkości drinków. Rozróżnia się napoje małe — short drinki — których porcja waha się w granicach 60-100 ml oraz napoje duże — long drinki. Objętość tych drugich może dochodzić nawet do 350 ml. Ze względu na różnorodność alkoholi stosuje się rozmaite szklanki do drinków. Gin z tonikiem lub Krwawa Mary doskonale odnajdą się w prostej, wysokiej szklance Highball. Szkło Collins, które jest jeszcze smuklejsze, uwielbia natomiast towarzystwo wódki ze spritem czy Cuby Libre. Szklanki do drinków typu old fashion przeznaczone są na przykład do whisky z colą, zaś w naczyniu o wdzięcznej nazwie Hurricane serwuje się słodką Piña Coladę.

  Szkło barowe w towarzystwie

  Barwne drinki z palemką, aromatyczne whisky w szklankach z rżniętego szkła, martini z oliwką w smukłych kieliszkach — to wszystko można przygotować w domowym zaciszu. Warto więc zapatrzeć barek w szykowne szklanki do drinków, zgrabne kieliszki i rozmaite akcesoria, które ceni sobie każdy profesjonalny barman. Z pomocą przyjdą nierdzewne dodatki, takie jak shakery, moździerze, miarki barowe i stojaki na butelki. Warto zainwestować także w niebanalne gadżety, na przykład komplet barwnych rurek, mieszadełka czy specjalne znaczniki na szklanki do drinków. Należy pamiętać, że sztuka serwowania drinków polega nie tylko na właściwym łączeniu alkoholi, ale i samej estetyce podania. Szklanki do drinków warto zatem ozdobić. Można to zrobić przy pomocy cukru, owoców czy listków świeżej mięty.

  Po ciężkim tygodniu miło odprężyć się przy wyszukanym drinku. Aby jednak móc w pełni delektować się jego smakiem, należy koniecznie zadbać o odpowiednią oprawę. Właściwie dobrane szkło barowe z pewnością trafi w gusta nawet najbardziej wybrednego kipera.