Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Stoły drewniane rozkładane

9 Produkty

Stoły rozkładane drewniane należą do tych mebli, które mają w sobie ukrytą moc zbliżania ludzi. Przy stole gromadzimy się każdego dnia. Emanuje ciepłem, którego inne meble mogą mu jedynie pozazdrościć. Wybór stołu, który stanie w naszej kuchni lub jadalni jest, więc sprawą znaczącą. Warto dołożyć wszelkich starań, by był produktem solidnym, wykonanym z materiałów najwyższej klasy i zaprojektowanym zgodnie z prawidłami współczesnego designu. Stół drewniany i krzesła do jadalni to swego rodzaju inwestycja na lata. I nie chodzi tutaj o jakieś wymierne zyski, przeliczalne na pieniądze. Decydując się na zaproszenie pod swój dach tego wyjątkowego mebla tak naprawdę sprawiamy, że relacje w naszym domu na nowo ożywają, na nowo gromadzimy się przy wspólnym stole, ponownie odkrywamy wartość, którą daje przybywanie z drugim, bliskim nam człowiekiem.

Szlachetne drewno,

towarzyszy człowiekowi od zawsze. Dostępność surowca oraz jego stosunkowo łatwa obróbka i wytrzymałość sprawiły, że przez tysiąclecia było ono jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do wyrobu niemalże wszystkiego: od zabawek, poprzez biżuterię, aż po domy i fortyfikacje obronne. Nic, zatem dziwnego, że w pewnym momencie naszej historii zaczęto je wykorzystywać do wytwarzania mebli. Zaczęło się od tych zupełnie podstawowych: krzeseł, łóżek i właśnie stołów. Co ciekawe, stół należy do tych przedmiotów, których forma na przestrzeni wieków nie ulegała zmianie. Po prostu – od samego początku były dziełami skończonymi, czyli doskonałymi.

Sosnowy stół drewniany

Choć stolarze mają do dyspozycji naprawdę dużą liczbę gatunków drewna, w naszej szerokości geograficznej największą popularnością cieszą się meble sosnowe. Przyczyną tego stanu rzeczy jest bezproblemowy dostęp do surowca, a także łatwość jego obróbki. Drewno to jest niezwykle wdzięcznym materiałem do produkcji mebli, włączając w to stoły i krzesła. Fakt, iż pod wpływem światła zmienia ono swoją kolorystykę (pokrywa się szlachetną patyną), dodaje mu z pewnością atrakcyjności. Kolejnym atutem sosny, jako materiału na drewniany stół rozkładany jest jej stosunkowo niska waga. W efekcie, sosnowe stoły i krzesła są wyjątkowo lekkie w transporcie i idealnie nadają się dla osób, które lubią częste przemeblowania.

Dębowy stół drewniany

Drugi materiał, z którego przeważnie wykonany jest stół drewniany, to dąb. To królewskie drzewo rośnie niezwykle powoli, dlatego też w przeszłości wyroby z drewna dębowego były uważane za wyjątkowo cenne. Stół dębowy będzie idealnym meblem wielopokoleniowym. Wyższa cena zakupu zwróci się wielokrotnie dzięki nadzwyczajnej trwałości drewna, z którego nasz rozkładany stół będzie wykonany.

Naśladowcy drewna

Zamiast rozkładanego stołu z drewna można kupić meble wykonane z nowoczesnych materiałów drewnopochodnych, takich jak płyta MDF. Ich zaletą jest nie tylko wytrzymałość, lecz także możliwość lakierowania i okleinowania. Dzięki tym zabiegom, producenci zyskują praktycznie nieograniczoną paletę wzorów (dekorów) i kolorów tychże płyt. Stół wykonany z drewna lub materiału je przypominającego świetnie się prezentuje praktycznie w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim jest ono urządzone. Drewno sprawdza się niemalże w każdych warunkach, ponieważ wszędzie tworzy klimat pełen domowego ciepła.

Ale szukając alternatyw dla stołu drewnianego, musimy sięgnąć też po inne materiały. Do wyboru mamy metal, szkło, kamień oraz różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Wszystkie te materiały łączy elegancki, lecz jednak pełen dystansu chłód. Stąd też wynika przyporządkowanie do stylów minimalistycznych, nowoczesnych czy też industrialnych. Wydaje się, zatem że w kwestii klasycznego i uniwersalnego stołu do jadalni lub do salonu bezapelacyjnie wygrywa drewno, jako materiał kojarzący się z pierwotnym ciepłem domowego ogniska.

Drewniany stół rozkładany,

to mebel przykuwający uwagę w każdym pomieszczeniu. Idealnie prezentuje się zarówno w kuchni, jadalni, jak i salonie. Mebel ten ma wiele wariantów. Począwszy od rozmiaru blatu (po rozłożeniu nawet 300 cm), długości dostawek, rodzaju i liczby szufladek, aż po kształt nóg, które mogą być zupełnie smukłe i gładkie, wygięte lub zdobione za pomocą frezowania albo ręcznie wykonanych wzorów. Do tego dochodzi wybór pokrycia powierzchni mebla. Może to być lśniący lakier bezbarwny, który wspaniale uwypukli szlachetność znajdującego się pod nim drewna, albo matowa powierzchnia. Nieodłączny uzupełnieniem każdego stołu są krzesła. Warto poświęcić więcej czasu na dobór takich, które wraz ze stołem będą tworzyły ładną całość, opartą na zasadzie podobieństwa albo kontrastu. Często producent mebli sam sugeruje najbardziej odpowiednie krzesła do danego stołu. Ale do stołów rozkładanych z drewna można dokupić też inne meble, jak choćby dopasowane stoliki, na których podczas obiadu stanie na przykład serwis kawowy.

Bezpłatna przesyłka od 150 zł

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000