Stoły okrągłe

45 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Stół kuchenny okrągły rozkładany

Dzięki kształtowi blatu i jego funkcjonalności, pomaga zaoszczędzić dużo miejsca, dlatego idealnie nada się do niewielkiej kuchni. Możliwość powiększania blatu sprawi, że z małego mebla przeznaczonego dla trzech-czterech osób stanie się dużym rodzinnym stołem, gotowym służyć podczas domowych uroczystości lub spotkań towarzyskich. Okrągły blat pozwala na postawienie przy nim większej liczby krzeseł niż przy stole prostokątnym. Dodatkowo spodoba się osobom, które nie lubią siedzieć „na rogu”. Jest to również mebel, przy którym nie ma lepszych i gorszych miejsc – wszystkie są jednakowo wygodne.

Stół owalny natomiast doskonale sprawdza się we wnętrzach, w których znajdują się tradycyjne krzesła tapicerowane, komody oraz drewniane witryny o rzeźbionych lub tłoczonych frontach. Nogi stołu powinny być wtedy wykonane w takim samym stylu. Jego funkcję może pełnić stół okrągły rozkładany do owalnego kształtu - wtedy będzie służył zarówno przy rodzinnych obiadach, jak i większych uroczystościach urządzanych w domach, jak np. chrzciny, komunie czy urodziny. Elegancki, stylowy stół owalny doda szyku każdemu pomieszczeniu.

Na drugim biegunie znajdują się nowoczesne stoły przeznaczone do jadalni, które mają owalny blat, ale poza tym są utrzymane w surowym, minimalistycznym stylu. Proste nogi, wykonane z drewna lub metalu są stabilnym oparciem dla solidnego blatu, który również może być z różnych materiałów, m.in. płyty meblowej MDF, litego drewna, szkła, a nawet kamienia.

Stół kuchenny owalny – atuty

Stół kuchenny owalny ma wiele zalet. Zapewne dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Przede wszystkim umożliwia kontakt wzrokowy ze wszystkimi osobami znajdującymi się przy stole, co bardzo ułatwia konwersację. Oprócz tego nie ma kantów, dzięki czemu nadaje pomieszczeniu przytulności. Mebel ten pojawia się w aranżacjach od lat i nic nie wskazuje na to, by stół kuchenny owalny miał wyjść z mody. Jest to więc dobra inwestycja na przyszłość!

Stół kuchenny owalny – materiał

W sklepach dostępne są stoły kuchenne owalne zrobione z różnego rodzaju materiałów. Oto niektóre z nich:

  • Lite drewno – to jedne z najtrwalszych stołów. Do tego materiał, z którego zostały wykonane, ma naturalne słoje oraz sęki, które nadają temu meblowi niepowtarzalny charakter. Każdy stół kuchenny owalny wykonany z litego drewna jest po prostu wyjątkowy! Materiał zależy od upodobań estetycznych właściciela. Zazwyczaj produkuje się stoły z drewna sosnowego, dębowego, bukowego, orzechowego lub egzotycznego.
  • Szkło – często są to metalowe stoły z owalnym, szklanym blatem. Bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni, ponieważ łatwo jest utrzymać je w czystości. Wystarczy umyć blat stołu za pomocą detergentów przeznaczonych do mycia szyb lub luster. Szkło może być przezroczyste lub matowe. Najważniejsze, aby miało ranty, które będą zabezpieczać przed ewentualnymi odpryskami lub skaleczeniami.
  • Płyta wiórowa – jej jakość jest zależna od grubości. Płyty wiórowe złożone z wielu warstw to laminaty. Niewiele ważą, dzięki czemu z łatwością można je przenosić z miejsca na miejsce. Nie są jednak aż tak trwałe, jak np. stoły okrągłe wykonane z litego drewna.

Odkryj nasz szeroki asortyment okrągłych stołów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!