Pojemniki do przechowywania: metal

1 Produkty

Metalowe pojemniki do przechowania

Pojemniki do przechowywania z metalu to praktyczne i solidne pojemniki na przyprawy, cukier na pewno to obowiązkowy nabytek nie tylko dla miłośników kuchni. Podczas codziennego przygotowywania obiadu każdy z nas używa przynajmniej kilku z tych drogocennych składników. Odpowiednie pojemniki pomogą zabezpieczyć produkty przed dostępem powietrza, światła i wilgoci. Ładnie wyeksponowana kolekcja to również doskonała ozdoba kuchni, nadająca jej prawdziwie inspirujący charakter.

Cukier i cukiernica przez stulecia

Cukiernica to naczynie, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Nawet, jeżeli nie słodzi się herbaty ani kawy, to powinno się zaoferować cukier gościom. Można go wsypać do miseczki albo filiżanki, najlepiej prezentuje się jednak w cukierniczce. Najczęściej jest ona częścią zestawu kawowego, ale naczynie na cukier może też funkcjonować samodzielnie i stanowić ciekawą dekorację stołu.

Wyjątkowo klasycznym i eleganckim naczyniem jest srebrna cukiernica. Może mieć tradycyjną, ozdobną formę albo też nowoczesny, bardziej minimalistyczny design. Droższe srebro można zastąpić naczyniem posrebrzanym albo wykonanym z wysokiej, jakości stali nierdzewnej. Cena takich cukiernic jest niższa, a równie pięknie wyglądają! Elegancka srebrna cukiernica to również idealny pomysł na prezent – urodzinowy, rocznicowy czy ślubny.

Klasyczna i elegancka: srebrna cukiernica

Wytworna cukiernica ze srebra to ekskluzywny produkt, który stanie się wyjątkową ozdobą stołu. Można ją dopasować do każdej zastawy i wnętrza urządzonego w dowolnym stylu. Z tego względu to również bardzo dobry pomysł na elegancki prezent.

Tradycyjne cukiernice mogą być bogato dekorowane filigranowymi motywami roślinnymi. Wyrazisty design nowoczesnych cukierniczek stawia natomiast na proste formy bez dodatkowych zdobień. Kupując cukiernicę ze srebra warto wybrać zestaw z łyżeczką. Taki stylowy komplet harmonijnie się prezentuje, a do tego łyżeczka będzie zawsze pod ręką.

Cukiernica

W sklepach można znaleźć wyjątkowe cukiernice o nietuzinkowych formach i kolorach – na przykład w kształcie słodkiej muffinki! Cukiernice są zdobione najróżniejszymi motywami roślinnymi i geometrycznymi, które są inspirowane nowoczesnym designem albo tradycyjnym wzornictwem. Cukiernica stylizowana na naczynie z babcinej kuchni prezentuje się idealnie we wnętrzu urządzonym w stylu rustykalnym lub prowansalskim. Do takich wnętrz dobrze pasują też pojemniki do przechowywania z metalu.

Statystyki pokazują, że przeciętny Polak wypija w ciągu roku napar z pół kilograma liści herbaty! Wiele uwagi poświęca się sposobom podawania gotowego naparu. Łatwo znaleźć informacje dotyczące różnych rodzajów imbryków, kubków i filiżanek. Warto jednak zauważyć, że na smak napoju największy wpływ ma, jakość liści herbacianych. Dlatego niezwykle ważny jest sposób ich przechowywania.

Puszka na herbatę, — dlaczego warto ją mieć?

Puszka na herbatę spełnia w domu dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze jest ozdobnym pojemnikiem, w którym przechowujemy liście służące do przygotowania naparu. Ochroni je także przed niekorzystnym działaniem wilgoci i promieni słonecznych.

Drugim zadaniem, które spełniają pojemniki do przechowywania z metalu jest dekorowanie wnętrza kuchni. Te domowe akcesoria zwykle malowane są na przeróżne kolory i zdobione ciekawymi wzorami. Dzięki temu z łatwością można znaleźć idealne puszki do herbaty do każdej kuchennej aranżacji. Warto zebrać kilka puszek pasujących do siebie – tak, żeby, oprócz herbaty, mogła być w nich przechowywana kawa lub yerba.

Na co zwrócić uwagę wybierając puszkę na herbatę?

Żeby puszka na herbatę służyła przez długie lata, warto podczas zakupu zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Oto krótka lista tych najważniejszych:

  • Sposób zamykania puszki. Każdy pojemnik, w którym przechowuje się herbatę, musi być szczelnie zamknięty, dzięki czemu liście będą chronione przed niekorzystnymi czynnikami.
  • Materiał, z którego wykonana jest puszka, nie powinien mieć żadnych skaz. Jeśli decydujemy się na puszkę, która ma już swoje lata (na przykład z giełdy staroci), należy sprawdzić, czy w środku nie ma śladów rdzy.
  • Wielkość puszki zależy od ilości wypijanej herbaty. Jeśli mamy dużą rodzinę lub jesteśmy wielkimi miłośnikami tego gorącego napoju, lepiej zdecydować się na większy pojemnik.
  • Wygląd puszki, czyli jej kolor oraz namalowany na niej wzór powinny korespondować z resztą kuchennej aranżacji.

Zasady prawidłowego przechowywania herbaty

Mówi się, że dobrze przechowywane liście herbaty nie tracą swoich właściwości nawet przez 10 lat. Aby w pełni cieszyć się wybornym smakiem i aromatem herbaty, warto przestrzegać kilku zasad:

  • Liście herbaty absorbują wilgoć, co może powodować ich psucie. Zawsze należy je wkładać do czystej, suchej puszki.
  • Herbatę należy chronić przed promieniowaniem słonecznym i zbyt wysoką temperaturą. Te czynniki mogą znacznie obniżyć, jakość liści.
  • Liście herbaty mają zdolność pochłaniania zapachów. Ważne jest, żeby nie przechowywać ich w pobliżu aromatycznych przypraw lub kawy.

WestwingNow to pierwszy w Polsce internetowy klub zakupowy, oferujący meble i akcesoria do wyposażenia wnętrz, w tym również pojemników do przechowywania z metalu. Oferujemy klientom wyłącznie najlepszej, jakości produkty po atrakcyjnych cenach.