Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Pojemniki na żywność

33 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Filtr

Pojemniki na żywność

Pojemniki na żywność w wygodnej i eleganckiej kuchni utrzymują porządek dzięki nim wszystko jest na swoim miejscu, a dotyczy to zwłaszcza licznych akcesoriów.

Gdy każdy drobiazg znajduje się tam, gdzie trzeba łatwiej oddawać się kulinarnej pasji. W utrzymaniu porządku pomocne będą niezastąpione pojemniki na żywność i nie tylko. Powinny być wykonane z solidnych materiałów, a także stanowić oryginalną ozdobę kuchennego blatu.

Pojemniki na żywność mają szeroki zakres zastosowań. Niektóre służą do przechowywania produktów suchych, takich jak makaron i cukier, w innych trzymamy sałatkę lub przygotowany wcześniej obiad. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie produktom jak najbardziej optymalnych warunków, które pozwalają przedłużyć ich świeżość. Właściwie zabezpieczone jedzenie nie wysusza się i nie pleśnieje oraz dłużej zachowuje swój pierwotny smak.

Gdy w kuchni przybywa akcesoriów, warto je odpowiednio przechowywać i segregować. Praktyczny pojemnik na sztućce to niezbędnik w każdym domu. Warto mieć dwa – jeden na sztućce zaraz po umyciu oraz drugi do ułożenia ich w szufladzie. Jeśli szukasz nowe pojemniki do przechowywania, które dopasują się idealnie do twojej kuchni, WestwingNow to najlepsze miejsce na zakupy online.

Pojemniki na żywność i ich rodzaje- które idealnie będą pasowały do Twojej kuchni i nie tylko?

  • Pojemniki na żywność suchą - ryż, makaron, cukier i płatki śniadaniowe to podstawowe artykuły spożywcze, które powinny być zawsze pod ręką. Najlepiej umieścić je w szklanych pojemnikach wyposażonych w stalowe lub drewniane pokrywki bądź hermetyczne zaciski. Eleganckie pojemniki można ustawić na blacie - będą stanowić dodatkową ozdobę kuchni, eksponując naturalny wygląd produktów.
  • Pojemniki do lodówki. Pojemniki na żywność przeznaczone do przechowywania produktów w lodówce powinny być wyposażone w praktyczne i szczelne zamknięcia ograniczające mieszanie się zapachów. Do tego celu doskonale nadają się pojemniki szklane i porcelanowe, które nie wchodzą w reakcje z żadnymi artykułami spożywczymi.
  • Pojemniki próżniowe. Przy dłuższym przechowywaniu żywności najbardziej skutecznym rozwiązaniem są pojemniki próżniowe. Zasada ich działania jest prosta - z naczynia odsysa się jak największą ilość powietrza, dzięki czemu jedzenie jest zabezpieczone przed dostępem tlenu, a jednocześnie pojemniki do przechowywania, które wewnątrz tworzą podciśnienie, spowalniają proces rozwoju bakterii i szkodliwych drobnoustrojów.
  • Pojemniki na zioła. Cięte świeże zioła w takich pojemnikach mogą zachować swoją świeżość nawet do trzech tygodni. Spowodowane jest to specyficzną konstrukcją pojemnika, w którym przyprawy cały czas są nawadniane. Na dnie pudełka znajduje się woda, którą można uzupełniać przez otwór w pojemniku, a zioła umieszczone są na specjalnej tacce, za pomocą, której łatwo jest je wyciągnąć nie rozlewając wody. Zioła suszone warto przechowywać w szklanych lub metalowych pojemnikach.

Dla tych, którzy cenią smak świeżych ziół i chcieliby móc korzystać z nich również zimą doskonałe będą pojemniki do mrożenia ziół. Mają one walcowaty kształt, są zamykane od góry i wykonane z silikonu. Ulubione zioła przed umieszczeniem w pojemniku należy posiekać i wymieszać z niewielką ilością oliwy z oliwek. Następnie pojemniki do przechowywania należy zamknąć i przechowywać w zamrażalce.

Praktyczne pojemniki na ciastka oraz pudełka na ciasto. Aby cieszyć się świeżą żywnością przez długi czas, warto zaopatrzyć się w pudełka na ciasto. Są one niezwykle praktyczne, a do tego umożliwiają efektownie i elegancko zapakować jedzenie. Świetnie sprawdzą się na przyjęciach, między innymi komuniach w domu czy nawet przyjęciu w ogrodzie.

Smacznie i zdrowo zjemy również swojej pracy Oryginalny lunch box to praktyczny sposób na zdrowy i pożywny posiłek w pracy. Niewielkie pudełko bez trudu zmieści się w torbie i ochroni przygotowane przekąski w drodze do biura. Z kolei kolorowy lunch box dla dzieci będzie wspaniałą zachętą dla wszystkich niejadków.

Pojemniki do przechowywania z pewnością przydadzą się w każdym domu!