Łóżka

65 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Łóżko z zagłówkiem w roli głównej

Na tak ważny w życiu człowieka sen należy przeznaczać co najmniej kilka godzin na dobę, ale przecież sen to nie jedyna forma relaksu. Wielu form odprężenia i przyjemnego spędzania czasu umożliwia mebel, który w natury swej ma zapewniać komfort i atmosferę intymności. Łóżko z zagłówkiem to mebel, który dzięki dodatkowemu elementowi, czyli zagłówkowi, staje się meblem wielofunkcyjnym, a ponadto – niezwykle estetycznym.

Łóżko jednoosobowe — skrzynia pełna skarbów

Jednoosobowe łóżko kupujemy zazwyczaj do pokojów młodzieżowych, a także do kawalerek, w których przestrzeń jest ograniczona. W mieszkaniach o małym metrażu warto poszukać dodatkowego miejsca do przechowywania. To doskonałe rozwiązanie do przechowywania dodatkowej pościeli oraz rzeczy osobistych, takich jak ubrania sezonowe czy dziecięce zabawki. W zachowaniu porządku pomogą specjalne pojemniki plastikowe lub materiałowe. Praktycznym rozwiązaniem może być również łóżko wyposażone we wmontowany zagłówek.

Łóżko podwójne

Łóżko podwójne posiada wiele wariantów. Poczynając od rozmiarów (szerokość może wahać się od 120 do 200 cm, a wysokość oscyluje około 40-50 cm), rodzaju użytego materiału (drewno, materiały drewnopodobne, metal), aż po sposób wykończenia (klasyczny materac, łóżko tapicerowane czy wreszcie materac typowy dla łóżka wodnego). W tym miejscu warto wspomnieć o najbardziej dekoracyjnej wersji łóżka podwójnego, czyli mebel z baldachimem.

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem

W mieszkaniach o niewielkiej powierzchni liczy się każdy centymetr. Świetnym pomysłem na zyskanie kawałka przestrzeni jest łóżko z pojemnikiem na pościel. Dzięki niemu nie trzeba będzie chować dodatkowej kołdry i poduszek oraz zestawu pościeli w szafach i szufladach w sypialni, a przestrzeń pod łóżkiem nie będzie zbierać kurzu. To idealne rozwiązanie w przypadku kawalerek i sypialni o małym metrażu. Znalezienie miejsca na przechowywanie to bardzo ważna kwestia w takim przypadku. Można w nim przechowywać zapasową pościel (letnią, zimową lub dla gości), a także sezonowe ubrania i dodatki.

Nowoczesne łóżka – materiały

  • Nowoczesne łóżka coraz częściej wykonuje się z materiałów recyklingowych. To doskonała propozycja dla miłośników ekodesignu. Na uwagę zasługują zwłaszcza łóżka zrobione z palet transportowych.
  • Współczesne łóżka wykonuje się także z prostych elementów metalowych. Takie modele idealnie pasują do sypialni w stylu industrialnym.
  • Do nowoczesnych łóżek z pewnością można zaliczyć także łóżka wodne. To nic innego, jak duże „materace”, w których tradycyjną gąbkę zastąpiono płynem. Dzięki temu są bardzo miękkie i doskonale dopasowują się do ciała.
  • Dużą popularnością cieszą się także łóżka w całości wykonane z gąbki. Lekkość i uniwersalny design to ich największa zaleta.

Łóżka a materiały

Który materiał wybrać - metal czy drewno?

  • Łóżka drewniane posiadają wiele odmian i wariantów. Do wyboru mamy zarówno łóżka z materacem, jak i tapicerowane. Łóżka drewniane przyciągają oko niepowtarzalnym rysunkiem słojów oraz równie wyjątkową kolorystyką, która także podlega zmianom.
  • Łóżka metalowe najczęściej są kute z żelaza. Wykonane w ten sposób meble są właściwie niezniszczalne, a z plastycznego materiału można uzyskać dowolne kształty. Obecnie łóżka i inne meble z kutego żelaza można dostać w wielu sklepach z meblami, istnieje jednak możliwość zamówienia ich u kowala. Wykonany przez rzemieślnika mebel będzie naprawdę unikatowy.

Łóżko kontynentalne – nieszablonowa konstrukcja

Łóżko kontynentalne to mebel nastawiony przede wszystkim na dostarczanie komfortu. Idea, by materac umieszczać na dodatkowym materacu i warstwie sprężyn brzmi, świadczy o tym bardzo wyraźnie. Dolna część łóżka to drewniana skrzynia stojąca na nóżkach, wypełniona specjalnymi sprężynami bonellowymi. One z kolei przykryte są materacem (wykonanym na przykład z pianki poliuretanowej). Ale to nie bezpośrednio na nim śpią użytkownicy łóżka, ponieważ wyżej znajduje się jeszcze kolejny materac, najczęściej kieszeniowo-sprężynowy. Materac ten w pewnym sensie „pływa” na miękkiej i sprężystej zarazem powierzchni. Takie łóżko to idealna propozycja dla śpiochów.

Odkryj nasz szeroki asortyment łóżek na WestwingNow i kup swój ulubiony model!