Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Imbryki i dzbanki

  116 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Imbryki i dzbanki ceramiczne - klasyczny materiał do naczyń

  Ceramika od setek lat jest wykorzystywana do produkcji niezbędnych w każdej kuchni naczyń. Ceramiczne talerze, kubki, miseczki oraz przede wszystkim dzbanki sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej oficjalnych okazji. Wszystko zależy jedynie od rodzaju ceramiki, z jakiego zostały wykonane oraz ich zdobnictwa. Imbryczek i dzbanek ceramiczny to idealne naczynia do podawania napojów gorących i zimnych, a dzięki dodatkowym funkcjom może niekiedy pełnić także rolę czajnika. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak wybrać imbryk i dzbanek ceramiczny, aby w dobrym stanie służył przez wiele lat.

  Nieoceniona ceramika

  Określenie „ceramika” wywodzi się ze starożytnej greki – słowem „keramikos” określano ziemię. Ceramika to więc nic innego, jak wyroby otrzymywane poprzez wypalenie w wysokiej temperaturze uprzednio spreparowanej gliny. Pierwsze naczynia ceramiczne pochodzą sprzed 13 tys. lat p.n.e. Od tamtego czasu surowiec ten jest wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu: budownictwie, transporcie, a przede wszystkim – w produkcji drobnych przedmiotów codziennego użytku.

  Jednym z najpopularniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni są imbryki do herbaty oraz dzbanki. Na rynku znaleźć można produkty o różnej pojemności – począwszy od niewielkich litrowych naczyń, aż po bardziej pojemne dzbanki, w których zmieszczą się nawet 3 litry napoju. Dzbanek ceramiczny nadaje się zarówno do serwowania wody i soków, jak i gorących płynów, np. kawy czy herbaty. Nowoczesnym rozwiązaniem jest dzbanek ceramiczny z podgrzewaczem zapewniającym utrzymanie ciepła napoju, a także elektryczny dzbanek ceramiczny, pełniący funkcję czajnika bezprzewodowego.

  Imbryk i dzbanek ceramiczny – jaki wybrać?

  Dzbanek ceramiczny może być wykonany z różnych odmian tego surowca. Przesądza to o jego cenie, właściwościach oraz walorach estetycznych. Najbardziej elegancki i ponadczasowy jest bez wątpienia dzbanek ceramiczny z porcelany. Zazwyczaj występuje w kolorze białym lub kremowym, sprawdzając się zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej oficjalnych spotkań. Zestaw kawowy, w skład którego wchodzi porcelanowy dzbanek oraz filiżanki do kawy, to nigdy nie wychodzący z mody symbol dobrego gustu.

  Tańszym odpowiednikiem porcelany jest dzbanek ceramiczny z fajansu lub porcelitu. Najczęściej jest pokryty kolorowym szkliwem lub ręcznie malowany w rozmaite wzory. Porcelit jest przy tym o wiele bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Coraz większą popularnością cieszy się również dzbanek ceramiczny z kamionki.

  Imbryki i dzbanki ceramiczne to praktyczne oraz ozdobne elementy wyposażenia w każdym domu.

  Gadżety do imbryków i dzbanków ceramicznych

 • Zaparzacz, czyli rodzaj sitka, do którego wsypuje się odpowiednią ilość herbaty i umieszcza w imbryku i dzbanku ceramicznym z gorącą wodą. Po pierwsze, pozwala on na regulację tego, jak mocny ma być napój, a po drugie – sprawia, że do wody nie przedostają się fusy, które nieestetycznie wyglądają w filiżance i trzeba uważać, aby ich nie połknąć.
 • Podgrzewacz, może on być wbudowany bezpośrednio w dno naczynia lub mieć formę podstawki, w którą wkłada się tealight. Dzięki niemu herbata utrzymuje właściwą temperaturę przez dłuższy czas.
 • Aby z codziennego picia herbaty uczynić prawdziwy rytuał, warto zaopatrzyć się w odpowiednie kuchenne akcesoria. Jednym z nich jest imbryk i dzbanek ceramiczny do herbaty – przedmiot bardzo funkcjonalny, ale i dekoracyjny.

  Odkryj nasz szeroki asortyment imbryków i dzbanków na WestwingNow i kup swój ulubiony model!