Westwing Logooraz Westwing Collection
Codzienne wyprzedaże
Kategorie & szukaj
Westwing Logo
Bezpłatna przesyłka od 150

Skórzane stołki barowe

Modę na stołki barowe ze skóry przyniósł dopiero XX wiek. Na początku minionego stulecia wysokie stołki zaczęły królować w barach i restauracjach. Zajmowały niedużo miejsca i pozwalały rozsiąść się przy samym bufecie. Ułatwiały też kontakt z barmanem. Kilka dekad później prywatne bary stały się luksusowymi elementami wystroju amerykańskich domów. Hokery były w nich symbolem nowoczesności i klasy. Kilkadziesiąt lat temu w mieszkaniach zaczęły robić karierę wysokie stoły barowe, które często dzieliły przestrzeń na kuchenną i salonową. Wysokie krzesła są popularne do dziś. Warto wybrać do domu klasyczny hoker skórzany. Stołki barowe skórzane kojarzą się z luksusem i prostą elegancją. Warto je wybrać nie tylko do wnętrz nowoczesnych.

Stołki barowe ze skóry - historia

Hokery, czyli wysokie stołki barowe, początkowo były używane tylko w barach i restauracjach. Dzięki ich odpowiedniej wysokości, klienci mogli wygodnie siedzieć przy barowych blatach. Z biegiem czasu hokery zdobywały popularność także jako meble domowe. Ustawiano je przy kuchennych wyspach, blatach dzielących kuchnię od jadalni, a także wysokich stolikach kawowych. Uniwersalność hokerów sprawiła, że szybko zdobyły rzesze zwolenników na całym świecie.

Niegdyś głównym materiałem, z którego wykonywano hokery było drewno, jednak z upływem lat także do ich produkcji wkroczyła nowa technologia. Obecnie w sklepach znaleźć można hokery wykonane z wikliny, rattanu, tkanin naturalnych i sztucznych, z elementami metalowymi lub ze stali chromowanej. Ciekawym rozwiązaniem do wielu rodzajów wnętrz jest także hoker pikowany – bardzo funkcjonalny, ale jednocześnie ozdobny i komfortowy.

Stołki barowe ze skóry - tapicerowanie

Naturalna skóra ma inne właściwości niż jakakolwiek tkanina, a tapicerowanie nią wymaga szczególnego kunsztu. Najlepiej, by hoker skórzany był tapicerowany ręcznie – żadna maszyna nie okaże się tak precyzyjna jak ludzkie dłonie. Na jakość skóry może wpływać bardzo wiele czynników. Każdy z etapów produkcji odgrywa ważną rolę: od magazynowania po pakowanie gotowych produktów. Należy pamiętać, że skóra naturalna, którą zostanie obite krzesło barowe, może reagować na zmiany temperatury, wilgotność powietrza oraz pylenie. Produkty skórzane mogą absorbować kurz, będą utrzymywać swoją temperaturę i wilgoć.

Jaki stołek barowy ze skóry wybrać?

Stołki barowe mogą mieć różny design i przyjmować różne formy. Oto kilka aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając hoker skórzany.

  • wysokość – stołek barowy skórzany powinien mieć siedzisko minimum 30 cm poniżej blatu barowego. To zapewni siedzącemu wygodę i naturalne ułożenie ciała. Dobrym rozwiązaniem może okazać się hoker skórzany z regulowaną wysokością. Niektóre modele, w zależności od ustawionej wysokości, mogą służyć za krzesła barowe lub klasyczne fotele.
  • oparcie – im wyższe oparcie, tym większy komfort siedzenia. Warto zapamiętać tę prostą zasadę. Hoker skórzany nowoczesny będzie miał oryginalnie wyprofilowane siedzisko tak, aby jak najlepiej dostosowywało się do anatomii ludzkiego ciała. We wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym hit aranżacyjny stanowią tego rodzaju modele na czterech nogach z bardzo długim oparciem.
  • obracane siedzisko – stołek barowy skórzany może stać na czterech nogach lub jednej. Ten ostatni często miewa funkcję obrotową. Wysokość stołków barowych utrudnia niekiedy swobodę ruchu. Możliwość zmiany kąta siedziska względem blatu rekompensuje tę drobną niedogodność. Stołek skórzany ze skóry powinien mieć również miejsce na oparcie stóp.

Stołek barowy ze skóry w różnych stylach

Dobry i modny design to jeden z wyróżników stołków barowych. Inspiracje płyną zarówno z modeli klasycznych znanych od wieków, jak i z ikon XX-wiecznego wzornictwa. Oto kilka styli, w których idealnie odnajdą się te oryginalne meble:

  • minimalistyczny – w stylu nowoczesnym piękno oznacza proste formy i ciekawy design. We wnętrzach minimalistycznych sprawdzą się hokery typu „lobo”. Mają nieskomplikowany, półkulisty kształt, który zapewnia wygodne ułożenie ciała. W stylu minimalistycznym na ścianach i meblach często dominuje kolor biały. Dla kontrastu można wybrać stołek barowy ze skóry w kolorze czerwonym, pomarańczowym lub groszkowym.
  • industrialny – wysoki stół barowy doskonale pasuje do loftu. Stołek barowy ze skóry w stylu industrialnym powinien mieć elementy metalu. Świetnym pomysłem okaże się w tym wypadku krzesło barowe z oparciem, które w środku będzie wyściełane skórą, a na zewnątrz obite blachą.
  • glamour – stołki barowe w stylu glamour często bywają tapicerowane welurem. W wersji bardziej luksusowej można wybrać hokery tapicerowane zamszem. Miekkie obicie jest niezwykle miłe w dotyku i ma szlachetny wygląd. W wersji glamour świetnie sprawdzają się stołki barowe ze skóry zamszowej, ozdabiane dekoracyjnymi pinezkami i szykownymi „kołatkami” na oparciu.

Stołki barowe: skóra

3 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr
Skóra