Chodniki

112 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dywany do przedpokoju

Chodniki dywanowe doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach – w przedpokoju, łazience lub kuchni. Ich szerokość waha się między 60 a 150 cm. Jeśli dywan do przedpokoju będzie nieco ciemniejszy niż podłoga, może optycznie poszerzyć wnętrze. Ciemny model jest również doskonałym rozwiązaniem do niskiego pomieszczenia – w połączeniu z jasnymi ścianami stworzy złudzenie, że jest ono wyższe.

Chodniki dywanowe są idealną dekoracją schodów. To nie tylko estetyczne rozwiązanie – na stopniach przykrytych chodnikiem zmniejsza się ryzyko poślizgnięcia. Na schodach w domu sprawdzą się wszystkie rodzaje chodników dywanowych o niskim runie. Szczególnie godne polecenia są modele wełniane - wyjątkowo ciepłe i wyciszające kroki.

Układając chodnik na schodach, należy pamiętać o jego starannym przymocowaniu do stopni – najlepiej użyć do tego haczyków i metalowych prętów, które będą utrzymywały dywan na miejscu. Dodatkowo można wzmocnić konstrukcję specjalną obustronną taśmą klejącą do wykładzin.

Chodnik w stylu skandynawskim

Można śmiało powiedzieć, że taki chodnik to designerski element, który sprawdzi się w każdej aranżacji. Zanim jednak podejmiemy decyzję o jego zakupie, należy zastanowić się nad materiałem, z którego ma być wykonany.

Styl skandynawski umiejętnie łączy szykowny minimalizm z surowością. Wełniane i jedwabne chodniki będą idealnym rozwiązaniem do salonu i pokoju dziecka. W sypialni warto położyć nieduże chodniczki po każdej stronie łóżka – przyjemnie będzie rano postawić gołe stopy na ciepłym i miłym podłożu. Mogą one być z wełny lub bawełny albo nawet włochate o wysokim runie, czyli typu shaggi.

Do przedpokoju, kuchni oraz łazienki, czyli miejsc, w których łatwiej jest ubrudzić chodnik lub po prostu będzie on bardziej eksploatowany, lepiej wybrać inne modele. Najbardziej odpowiednie w tych pomieszczeniach będą dywany o krótkim runie. Najlepiej, jeśli zostaną wykonane z tworzywa sztucznego, na przykład poliestru lub sizalu. Takie produkty są bardzo wytrzymałe.

Chodnik w stylu skandynawskim - w jakim kolorze

Jeśli chodzi o kolorystykę, najczęściej we wnętrzach w stylu skandynawskim pojawia się biel, czerń i szarość. Chodnik może wpisać się w tę spokojną kolorystykę, jednak dobrze, żeby wtedy miał wyrazisty deseń. Dywanowe chodniki w stylu skandynawskim są często zdobione wzorem geometrycznym, prostym w formie i o dużej mocy dekoracyjnej. Można też wybrać chodnik w kontrastowej barwie - zestawienie dwóch kolorów, nawet klasycznej czerni i bieli, pozwoli uzyskać ciekawy efekt w stylizacji.

Chodnik w stylu skandynawskim może być dobrą alternatywą dla łazienkowego dywanika lub wycieraczki. Modele, które cechuje surowość, można umieścić także na zewnątrz, na przykład przed drzwiami. Produkty wykonane z tworzywa sztucznego są odporne na czynniki zewnętrzne, dlatego posłużą przez długi czas.

Ceny chodników na ogół są przystępne dlatego warto ozdobić nimi wnętrze, sprawiając, że wyda się cieplejsze, bardziej przytulne i zyska wyrazisty charakter.

Odkryj nasz szeroki asortyment chodników na WestwingNow i kup swój ulubiony model!