Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Dywany wełniane

  100 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Wełna

  Klasyczny dywan wełniany - poczuj go pod stopami

  Dywan wełniany, chociaż nie zapewnia tak bogatego wyboru kolorów i wzorów jak akrylowe czy poliestrowe, to jednak cechują się niepowtarzalną klasą i długowiecznością. Ich popularność nie słabnie, podobnie jak nie przemija moda na dekorowanie podłóg miękkimi tkaninami. Kto nie zna historii o latających dywanach? Jeden z najsłynniejszych należał do izraelskiego króla Salomona. Dywan potrafił latać z prędkością, która pozwalała władcy jeść śniadanie w Damaszku, a obiad na ziemi Medów. Chociaż współczesność nie zrealizowała marzeń dawnych bajkopisarzy, to dywany co rusz zaskakują – zarówno wspaniałym designem, jak i kunsztownym wykonaniem. Wystarczy przemyślany wybór podłogowej dekoracji, aby tchnąć we wnętrza magię przytulności.

  Elegancka i komfortowa podłoga

  Wełniane dywany mogą być utkane z różnych materiałów, posiadają rozmaite fasony i kolorystykę. Jedne bywają wyrafinowane i pełne przepychu, inne proste i skromne. Wybierając podłogową dekorację, warto kierować się zarówno designem, jak i jakością surowców, z których została wykonana. Dywany z wełny – ze względu na swoją mocną strukturę są najtrwalsze wśród dywanów. Ponadto łatwo utrzymać je w czystości, pozostają odporne na odkształcenia, przyjemnie wyciszają podłogę i zaskakują miękkością. Zwykle są ręcznie wykonywane przez wykwalifikowanych rzemieślników, co jeszcze bardziej podnosi ich wartość i nadaje unikatowy charakter.

  Wełna i jej właściwości

  Obecnie tworzywami najczęściej wykorzystywanymi do produkcji dywanów są akryl i poliester. Ze względu na dużą odporność na zabrudzenia oraz niski koszt, częściowo zastąpiły one dywany z naturalnej wełny, które kiedyś były najpopularniejsze. Niektórzy jednak stawiają na naturalność i są zainteresowani wyłącznie wełnianymi dywanami. Mają one sporo niewątpliwych przewag nad chodnikami wyprodukowanymi ze sztucznych materiałów.

  Wełna jest włóknem, które niektóre osoby może uczulać. Jednak przypadki alergii na ten surowiec są rzadkie. Innym powodem ograniczenia użycia wełny jest jej stosunkowo wysoki koszt. Wytworzenie dywanu z akrylu lub poliestru jest tańsze, jednak za wyborem dywanu z runa wełnianego przemawiają jednak solidność i względy estetyczne. Najlepiej prezentują się one w swoich naturalnych barwach, takich jak beż, szarość i brąz, które podkreślą ich naturalny urok. Najlepiej zaprezentują się w klasycznie urządzonych wnętrzach, obok jasnej i prostej sofy. Do wełnianego dywanu dobrze będą pasować bezpretensjonalne dodatki, takie jak prosty szklany stolik kawowy, lub jasne drewniane regały.

  Dywany wełniane – miękkość i ciepło

  Salon to miejsce, do którego wełniany dywan pasuje idealnie ze względu na swoją przyjemną fakturę. Elementy wykonane z tego materiału są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. To duży atut wełny, biorąc pod uwagę fakt, że po salonie często chodzi się w samych skarpetach lub boso. W pomieszczeniu tym warto położyć, zatem dywan w większym rozmiarze, który pokryje dużą część podłogi. Miły efekt zostanie spotęgowany, jeżeli będzie on wykonany w stylu shaggy (z długim, puszystym włosiem). Oprócz miękkiej w dotyku powierzchni, wełniane dywany są również bardzo dobrym izolatorem ciepła, który skutecznie chroni stopy przed zimnem podłogi. Z tego właśnie powodu wełna doskonale sprawdzi się także w sypialniach.

  Wełna warta inwestycji

  Osoby poszukujące dywanu, który szybko się nie zniszczy, a przy tym będzie elegancki i ciepły, powinny pomyśleć o zakupie wyrobu z wełny. Warto zdecydować się na produkt długowieczny i wnoszący do pomieszczenia tak unikalną atmosferę, której sztuczne dywany nie zapewnią. Co więcej, wełniany będzie pasował do każdego wnętrza – zarówno minimalistycznego, nowoczesnego, jak i tradycyjnego.

  Kilka uwag na temat pielęgnacji wełnianych dywanów

  Warto wiedzieć, że wełniane dywany mogą na początku gubić włókna. Nie należy się tym przejmować – to normalne zjawisko towarzyszące pierwszym czyszczeniom tego rodzaju wyrobów. Proces „linienia” można skrócić jedynie poprzez konsekwentne i dokładne odkurzanie ich powierzchni. Warto także uważać, ponieważ krzesła i stoły, a także inne meble mogą odkształcać dywan. Powinno się wówczas położyć kostki lodu na odgnieceniu i poczekać aż się rozpuszczą. Dywan będzie, jak nowy!

  Raz na dwanaście miesięcy należy uraczyć dywan z wełny zabiegiem pielęgnacyjnym na miarę SPA. Pomoże w tym specjalna maszyna napełniona wodą i płynem czyszczącym. Natryskowo-ssący mechanizm najpierw rozpuści brud znajdujący się we włóknach, po czym skutecznie go usunie. Dzięki temu dywany nie tylko zachowają piękną fakturę i kolorystykę. Pozbycie się kurzu i roztoczy zbawiennie wpłynie na domowy mikroklimat. Dywany można dziś spotkać w każdym pomieszczeniu od łazienki, przez pokój dzienny, aż po korytarz. Sypialnia czy jadalnia to także jedne z ulubionych miejsc na dywan. Kiedy codzienność nie sypie pod stopy płatków róż, warto poprawić sobie nastrój miękkim, przyjaznym dywanem z wełny.

  Odkryj nasz szeroki asortyment dywanów z wełny na WestwingNow i kup swój ulubiony model!