Dywany z wełny

93 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dywany wełniane – miękkość i ciepło

Salon to miejsce, do którego wełniany dywan pasuje idealnie ze względu na swoją przyjemną fakturę. Elementy wykonane z tego materiału są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. To duży atut wełny, biorąc pod uwagę fakt, że po salonie często chodzi się w samych skarpetach lub boso. W pomieszczeniu tym warto położyć, zatem dywan w większym rozmiarze, który pokryje dużą część podłogi. Miły efekt zostanie spotęgowany, jeżeli będzie on wykonany w stylu shaggy (z długim, puszystym włosiem). Oprócz miękkiej w dotyku powierzchni, wełniane dywany są również bardzo dobrym izolatorem ciepła, który skutecznie chroni stopy przed zimnem podłogi. Z tego właśnie powodu wełna doskonale sprawdzi się także w sypialniach.

Wełna warta inwestycji

Osoby poszukujące dywanu, który szybko się nie zniszczy, a przy tym będzie elegancki i ciepły, powinny pomyśleć o zakupie wyrobu z wełny. Warto zdecydować się na produkt długowieczny i wnoszący do pomieszczenia tak unikalną atmosferę, której sztuczne dywany nie zapewnią. Co więcej, wełniany będzie pasował do każdego wnętrza – zarówno minimalistycznego, nowoczesnego, jak i tradycyjnego.

Dywanowa pielęgnacja

Warto wiedzieć, że wełniane dywany mogą na początku gubić włókna. Nie należy się tym przejmować – to normalne zjawisko towarzyszące pierwszym czyszczeniom tego rodzaju wyrobów. Proces „linienia” można skrócić jedynie poprzez konsekwentne i dokładne odkurzanie ich powierzchni. Warto także uważać, ponieważ krzesła i stoły, a także inne meble mogą odkształcać dywan. Powinno się wówczas położyć kostki lodu na odgnieceniu i poczekać aż się rozpuszczą. Dywan będzie, jak nowy!

Raz na dwanaście miesięcy należy uraczyć dywan z wełny zabiegiem pielęgnacyjnym na miarę SPA. Pomoże w tym specjalna maszyna napełniona wodą i płynem czyszczącym. Natryskowo-ssący mechanizm najpierw rozpuści brud znajdujący się we włóknach, po czym skutecznie go usunie. Dzięki temu dywany nie tylko zachowają piękną fakturę i kolorystykę. Pozbycie się kurzu i roztoczy zbawiennie wpłynie na domowy mikroklimat. Dywany można dziś spotkać w każdym pomieszczeniu od łazienki, przez pokój dzienny, aż po korytarz. Sypialnia czy jadalnia to także jedne z ulubionych miejsc na dywan. Kiedy codzienność nie sypie pod stopy płatków róż, warto poprawić sobie nastrój miękkim, przyjaznym dywanem z wełny.

Odkryj nasz szeroki asortyment dywanów z wełny na WestwingNow i kup swój ulubiony model!