Dywaniki łazienkowe

95 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Dywanik łazienkowy – mata pod pralkę

Mata pod pralkę, choć niepozorna i niemal niewidoczna, pełni ważne funkcje praktyczne. Wykonuje się ją z miękkich, ale bardzo solidnych oraz elastycznych tworzyw sztucznych. Dzięki temu świetnie radzi sobie ze stabilizacją ciężkiego sprzętu – pralki, suszarki czy też zmywarki. Warto wybierać model nieco większy niż wymiary pralki, ponieważ mata powinna nieznacznie wysuwać się poza urządzenie. Najczęściej można dostać matę o wymiarach 60×60 cm i grubości około 1-2 cm, która pasuje do większości pralek. Duże możliwości kryją się także w doborze tworzywa sztucznego. Powstają na przykład maty wykonane z włókien ekologicznych. Zwykle są to akcesoria o bardzo stonowanym designie i jednokolorowe. Jakie funkcje pełni mata pod pralkę?

Elastyczna i praktyczna mata pod pralkę pełni trzy ważne funkcje:

  • Tłumienie drgań – antywibracyjna mata pod pralkę powoduje, że urządzenie się nie przesuwa. Drgania i wibracje są słabsze, a przez to pralka mniej hałasuje. Można więc bez problemu robić pranie nawet w późnych godzinach – nikt z sąsiadów nie usłyszy pracującej pralki czy suszarki.
  • Większa stabilność – pralka jest mniej „mobilna”, jeśli umieści się pod nią sprężystą matę.
  • Ochrona podłogi – nawet minimalnie przemieszczająca się i wibrująca pralka może porysować podłogę. Warto pamiętać, że urządzenie sporo waży! Dlatego mata pod pralkę przydaje się do ochrony bardziej podatnej na zarysowania powierzchni.

Dywaniki do łazienki – z jakiego materiału?

Dywaniki łazienkowe chronią nie tylko przed nieprzyjemnym chłodem płytek podłogowych. Powinny one być wykonane z trwałego, szybko schnącego materiału i skutecznie zabezpieczać przed poślizgnięciem. Jakie tworzywo wybrać, żeby dobrze spełniało te funkcje?

  • Bawełna to najpopularniejszy materiał, z którego wykonuje się dywaniki. Szybko chłonie wodę i łatwo się ją czyści. Najprzyjemniejsze w dotyku są zrobione z frotte, przypominające fakturą ręczniki. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy taki dywanik ma spodnią warstwę antypoślizgową.
  • Piankowe dywaniki są wyjątkowo praktyczne, tanie i łatwo jest utrzymać je w czystości. Często nie są jednak zbyt estetyczne. Dlatego decydując się na ten rodzaj, najlepiej postawić na prostotę. Biały lub beżowy będzie dobrym uzupełnieniem minimalistycznej aranżacji.
  • Maty bambusowe to interesująca alternatywa dla klasycznych dywaników łazienkowych. Mogą one uzupełnić aranżację inspirowaną Dalekim Wschodem, doskonale sprawdzą się również w rustykalnych wnętrzach. Bardzo łatwo jest o nie dbać, a jednocześnie są wyjątkowo trwałe i odporne na wilgoć.

Dywaniki łazienkowe w nowoczesnej formie

Dywaniki łazienkowe nie muszą być nudnym dodatkiem – przeciwnie, mogą pokochać je również miłośnicy odważnych rozwiązań i wyjątkowych gadżetów. Designer Nguyen La Chanh zaprojektował niedawno dywanik łazienkowy z… mchu. Nie jest on na sprzedaż – każdy może samodzielnie wykonać wersję do swojej łazienki. Wystarczy wytrzymała pianka i mech. Takie dywaniki łazienkowe nie potrzebuje również pielęgnacji – żeby mech pięknie rósł, wystarczy wilgoć (obecna w łazience na co dzień).

Odkryj nasz szeroki asortyment dywaników łazienkowych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!