Wycieraczki

94 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Wycieraczka stalowa – gwarancja solidności

W coraz większej liczbie mieszkań domowników i gości witają wycieraczki stalowe. Stal nie przyjmuje brudu i nie plami się, więc stalowa wycieraczka wygląda estetycznie bez względu na porę roku.

Może mieć ona postać kawałka kraty o różnych kształtach. Umieszcza się ją pod drzwiami lub bezpośrednio w podłożu. Ta druga opcja jest wykorzystywana w domach jednorodzinnych, w wejściach do sklepów, biurowców czy urzędów. Aby uchronić materiał przed korozją, wycieraczka stalowa na etapie produkcji zostaje ocynkowana.

Najprostsza wycieraczka stalowa ma zazwyczaj formę kwadratu lub prostokąta. Niektóre modele są dodatkowo wzbogacone o pasy z gumy lub tworzyw sztucznych. Można postawić na model bardziej ozdobny w okrągłym lub owalnym kształcie i ze zdobieniami przedstawiającymi np. motywy roślinne.

Nowoczesne maty i wycieraczki aluminiowe

Maty i wycieraczki aluminiowe stanowią świetny wybór zarówno przed drzwi wejściowe, jak i do aranżacji wnętrz. Wyróżniają się prostym, minimalistycznym designem. Ich aluminiowa rama jest odporna na wilgoć, dlatego nie grozi jej rdzewienie. Z kolei różne rodzaje wkładów pozwalają skutecznie oczyścić oraz osuszyć obuwie. Duże wycieraczki aluminiowe znane są przede wszystkim z przestrzeni biurowych. Warto jednak wprowadzać je również do prywatnych domów.

Wkłady do tych wycieraczek pełnią różne ważne funkcje.

  • Wkłady tekstylne - stanowią doskonały wybór do przedpokoju. Warto jednak, by przed drzwiami wejściowymi znajdowały się wycieraczki aluminiowe z wkładami czyszczącymi. Tekstylne w przedpokoju wchłoną wtedy wilgoć, z którą nie poradziła sobie pierwsza z wycieraczek.
  • Wkłady gumowe - guma jest doskonałym materiałem na wycieraczki zewnętrzne, ponieważ gdy chwyci mróz, nikt się na niej nie poślizgnie.
  • Wkłady szczotkowe - świetne do oczyszczania obuwia z piasku, ziemi, mokrego śniegu i innych zabrudzeń. Przy okazji absorbują nadmiar wilgoci.

Wycieraczki systemowe

Wycieraczki aluminiowe systemowe doskonale radzą sobie zarówno z zabrudzeniami, jak i wilgocią. Ich znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne rowki z wkładami. Woda i wilgoć odprowadzane są do dolnej części, z której można je łatwo usunąć. To bardzo ważny atut, ponieważ „góra” wycieraczki nie jest dzięki temu nasączona wodą. Wycieraczki aluminiowe systemowe wykonywane są z solidnych materiałów odpornych zarówno na wilgoć, jak i ścieranie. Aluminiowa rama wzbogacona jest o elementy z tworzyw sztucznych, które nie wciągają wilgoci, takich jak różnego rodzaju gumy i szczotki z włókien syntetycznych.

Gość w dom, Bóg w dom – mówi stare polskie przysłowie. Żeby jednak goście poczuli się dobrze, musi ich witać funkcjonalna i uporządkowana strefa wejściowa. Praktyczne wycieraczki popisowo spełniają ten warunek.


Odkryj naszą szeroką gamę wycieraczek na WestwingNow i kup swój ulubiony model!