Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Wycieraczka -wizytówka twojego domu


Ładne i praktyczne wycieraczki już od progu informują gości, czego mogą się spodziewać po mieszkaniu, które odwiedzają. Standardowa wycieraczka ma rozmiary ok. 80 x 50 cm. Ciekawy wzór pokazuje, że właściciele przywiązują wagę do każdego detalu, pieczołowicie dbając o dobór elementów wystroju.


Dom i mieszkanie od razu wyglądają bardziej przyjaźnie, kiedy przed drzwiami czeka wycieraczka z napisem „Witamy” lub „Dzień dobry”. Przeważnie są to ciemne maty – brązowe bądź czarne. Jednak wycieraczki do domu nie muszą być nudne! Dostępne są na przykład modele w postaci kolorowych dywaników, małe dziełka sztuki, na których nadrukowano kopie obrazów i popularnych fotografii, maty w kształcie zwierząt. Wycieraczki są z reguły przeznaczone na zewnątrz, lecz mogą być również użyte przed drzwiami od strony mieszkania. Dobrze jest także umieścić je przy wyjściu na taras bądź do ogrodu.


Wycieraczki do domu należy regularnie odkurzać lub trzepać. Niektóre, jak te z bawełny, można prać w pralce. Możne je także przepłukać wodą z płynem do naczyń bądź mycia podłóg i pozostawić na słońcu do wysuszenia.


Wycieraczki do domu – bezpieczeństwo


Aspekt bezpieczeństwa jest bardzo ważny – szczególnie zimą lub w deszczowe dni, kiedy podłoga na klatce schodowej lub przed wejściem do mieszkania bywa mokra i śliska. Wycieraczki do domu nie mogą się przemieszczać po podłodze, muszą mieć bardzo dobrą przyczepność. Należy się więc upewnić, czy są wykończone specjalną gumą antypoślizgową. Starannie wybrana wycieraczka znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w domu - dzięki niej żaden z domowników nie poślizgnie się na mokrej lub brudnej podłodze! Poznajmy najbardziej polecane rodzaje wycieraczek.


Wycieraczka kokosowa - jakość i trwałość


Wykonana jest z naturalnych włókien kokosowych, pozyskanych z łupiny orzecha kokosowego. Wytwarza się z nich także takie produkty jak liny marynarskie, sznury lub też wypełnienia krzeseł lub materaców. Wycieraczki kokosowe są cenione ze względu na trwałość i elastyczność.

Model o prostym, geometrycznym wzornictwie dobrze wkomponuje się we wnętrze w stylu skandynawskim. Szorstka tekstura włókien kokosowych przywodząca na myśl liny marynarskie, odnajdzie się też we wnętrzach urządzonych w stylu marynistycznym. Wycieraczka kokosowa będzie także doskonałym dopełnieniem wnętrza w stylu klasycznym.

Wycieraczka stalowa – gwarancja solidności

W coraz większej liczbie mieszkań domowników i gości witają wycieraczki stalowe. Stal nie przyjmuje brudu i nie plami się, więc stalowa wycieraczka wygląda estetycznie bez względu na porę roku.

Może mieć ona postać kawałka kraty o różnych kształtach. Umieszcza się ją pod drzwiami lub bezpośrednio w podłożu. Ta druga opcja jest wykorzystywana w domach jednorodzinnych, w wejściach do sklepów, biurowców czy urzędów. Aby uchronić materiał przed korozją, wycieraczka stalowa na etapie produkcji zostaje ocynkowana.

Najprostsza wycieraczka stalowa ma zazwyczaj formę kwadratu lub prostokąta. Niektóre modele są dodatkowo wzbogacone o pasy z gumy lub tworzyw sztucznych. Można postawić na model bardziej ozdobny w okrągłym lub owalnym kształcie i ze zdobieniami przedstawiającymi np. motywy roślinne.

Nowoczesne maty i wycieraczki aluminiowe

Maty i wycieraczki aluminiowe stanowią świetny wybór zarówno przed drzwi wejściowe, jak i do aranżacji wnętrz. Wyróżniają się prostym, minimalistycznym designem. Ich aluminiowa rama jest odporna na wilgoć, dlatego nie grozi jej rdzewienie. Z kolei różne rodzaje wkładów pozwalają skutecznie oczyścić oraz osuszyć obuwie. Duże wycieraczki aluminiowe znane są przede wszystkim z przestrzeni biurowych. Warto jednak wprowadzać je również do prywatnych domów.

Wkłady do tych wycieraczek pełnią różne ważne funkcje.

  • Wkłady tekstylne - stanowią doskonały wybór do przedpokoju. Warto jednak, by przed drzwiami wejściowymi znajdowały się wycieraczki aluminiowe z wkładami czyszczącymi. Tekstylne w przedpokoju wchłoną wtedy wilgoć, z którą nie poradziła sobie pierwsza z wycieraczek.
  • Wkłady gumowe - guma jest doskonałym materiałem na wycieraczki zewnętrzne, ponieważ gdy chwyci mróz, nikt się na niej nie poślizgnie.
  • Wkłady szczotkowe - świetne do oczyszczania obuwia z piasku, ziemi, mokrego śniegu i innych zabrudzeń. Przy okazji absorbują nadmiar wilgoci.

Wycieraczki systemowe

Wycieraczki aluminiowe systemowe doskonale radzą sobie zarówno z zabrudzeniami, jak i wilgocią. Ich znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne rowki z wkładami. Woda i wilgoć odprowadzane są do dolnej części, z której można je łatwo usunąć. To bardzo ważny atut, ponieważ „góra” wycieraczki nie jest dzięki temu nasączona wodą. Wycieraczki aluminiowe systemowe wykonywane są z solidnych materiałów odpornych zarówno na wilgoć, jak i ścieranie. Aluminiowa rama wzbogacona jest o elementy z tworzyw sztucznych, które nie wciągają wilgoci, takich jak różnego rodzaju gumy i szczotki z włókien syntetycznych.

Gość w dom, Bóg w dom – mówi stare polskie przysłowie. Żeby jednak goście poczuli się dobrze, musi ich witać funkcjonalna i uporządkowana strefa wejściowa. Praktyczne wycieraczki popisowo spełniają ten warunek.


Odkryj naszą szeroką gamę wycieraczek na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Wycieraczki

56 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr