Ręczniki

301 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Ręczniki z mikrofibry

Ręczniki z mikrofibry w podróży sprawdzają się idealnie – szczególnie podczas długich wypraw z plecakiem lub wycieczek objazdowych, kiedy to codziennie lub co kilka dni zmienia się miejsce noclegowe. Szybkoschnący materiał pomoże zaoszczędzić czas i zapewni większy komfort użytkowania. Ręczniki z tego materiału są bardzo cienkie i nawet po złożeniu zajmują niewiele miejsca – najbardziej popularny wymiar ręczników to około 15x10x5 cm. Mikrofibra waży niewiele ponad 100 gramów, dzięki czemu jest lekki i mobilny.

Ręczniki bambusowe

Ręczniki bambusowe lub z domieszką włókien bambusowych (więcej niż 30%) są znacznie bardziej chłonne, schną szybciej niż ręczniki bawełniane, są bardzo miękkie i wytrzymałe. Nie zawierają substancji podrażniających skórę, dlatego są idealne dla alergików. Charakteryzują się delikatnym połyskiem, którego nie należy pomylić z efektem dawanym przez sztuczne domieszki. Ręczniki bambusowe nie są antidotum na żadną przypadłość, ale w pewnych kwestiach mogą działać zapobiegawczo. Otóż, bambus z natury ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. W związku z odpornością na ataki owadów uprawa bambusa nie wymaga używania pestycydów, a to przekłada się na właściwości tkaniny, ręcznik bambusowy jest szczególnie pomocny alergikom. Warto wspomnieć jeszcze o biodegradowalności włókien bambusowych oraz ich skuteczności w blokowaniu promieniowania UV.

Ręczniki z nadrukiem

Ręcznik z nadrukiem to dobry prezent dla ludzi nowoczesnych, nastolatków lub dzieci. Współczesne techniki tworzenia nadruków na tkaninach są już zupełnie inne, choć nawiązują oczywiście do tych historycznych. Dziś w tym celu wykorzystuje się maszyny, które nanoszą farbę na tekstylia za pomocą wałów z wyrytymi wzorami lub specjalnych szablonów. Jedną z najnowszych technik jest natryskiwanie farby na tkaninę przy użyciu komputerowo sterowanych dysz.

Ręczniki na prezent

Ręczniki przeznaczone na prezent powinny być atrakcyjnie zapakowane. Na szczęście nie trzeba się tym kłopotać – można kupić gotowe komplety pięknych ręczników w ozdobnych pudełkach okolicznościowych. Pomysłowym rozwiązaniem są też ręczniki w opakowaniach nadających im formę na przykład tortów, cukierków czy bukietów. Prezentowi w postaci kompletu ręczników można nadać osobistego charakteru, kupując ręczniki z zamówionym adekwatnym do okazji haftem.

Ręczniki do sauny

Ręczniki kąpielowe do sauny powinny być wykonane z grubej i miękkiej bawełny. Najlepiej sprawdzą się tkaniny o gramaturze od 450 do 550 g/m2. Są dostatecznie grube, aby dobrze chłonąć wodę, a jednocześnie niezbyt ciężkie. Nowoczesną alternatywą dla tradycyjnej bawełny może być ręcznik do sauny z tkaniny termofrotte. W takich ręcznikach strona wewnętrzna ma miękkie i przyjemne w dotyku polarowe wykończenie. Do sauny doskonale nadają się też ręczniki z bambusa. Mają wysoką chłonność, dużą wytrzymałość i są przyjazne dla środowiska.

Ręczniki kąpielowe

Ręczniki kąpielowe przede wszystkim powinien być duży, służy bowiem do wycierania całego ciała, dlatego każdy powinien móc się w niego owinąć. Przyda się zarówno w domu, jak i na basenie lub w saunie. Wymiary tego rodzaju ręczników to 100×150 cm lub nawet 135×200 cm.

Odkryj naszą szeroką gamę ręczników na WestwingNow i kup swój ulubiony model!