Wieszaki ścienne: drewno

8 Produkty

Wieszaki ścienne z drewna – design w parze z wygodą

Oglądając wieszaki ścienne z drewna, można dostać zawrotu głowy. Mają one bardzo ciekawe, wręcz designerskie kształty, wykonane są z rozmaitych gatunków drewna i bywają w różny sposób wykończone.

Ogólnie rzecz ujmując, drewniane wieszaki do przedpokoju są dostępne w dwóch opcjach: wieszaki ścienne oraz stojące. Jak sama nazwa wskazuje, te ścienne montuje się na ścianie, na wysokości umożliwiającej każdemu z domowników sięgnięcie po kurtkę. Bardzo praktyczne i godne polecenia są wieszaki ścienne z drewna, które w swojej górnej części mają wbudowane półki do przechowywania czapek, szalików lub torebek.

W nieco większych przedpokojach można zdecydować się na efektowny drewniany stojak. To bardzo dekoracyjny dodatek, wprowadzający do mieszkania szyk i styl. Wieszaki drewniane w wersji stojącej to także świetna opcja do biur oraz sal konferencyjnych.

Wybierając drewniane wieszaki do przedpokoju, należy kierować się przede wszystkim wielkością pomieszczenia. Od niej zależeć będzie wysokość i szerokość wieszaka, a także liczba haczyków, na których wiesza się odzież. Wieszaki ścienne z drewna idealnie sprawdzają się w bardzo małych pomieszczeniach, zwłaszcza w blokach i kamienicach, gdzie mocno ograniczony metraż nie pozwala na inne rozwiązania.

Drewniane wieszaki do przedpokoju - różne style

Funkcjonalność to bez wątpienia kluczowa kwestia przy wyborze wieszaków, jednak drewniane wieszaki do przedpokoju powinny również dekorować wnętrze. Dlatego warto dobrać je w taki sposób, aby jak najbardziej współgrały z ogólnym wystrojem pomieszczenia. Wieszak ścienny z drewna kojarzy się przeważnie z tradycyjnie zaaranżowanym wnętrzem. Tymczasem współcześnie prawdziwą furorę robią odważne, designerskie produkty, które sprawdzą się w pomieszczeniach o różnym charakterze. Na przykład wieszak ścienny z drewna nawiązujący formą do poroża jelenia będzie harmonizował z trendem chalet, natomiast na żeliwnej podstawie, ozdobiony przecierką, wpisze się w trend shabby chic. We wnętrzu w stylu skandynawskim wspaniale odnajdzie się biały wieszak ścienny wykonany z drewna, o klasycznym kształcie kwadratu lub prostokąta. Wieszaki do przedpokoju drewniane z elementami metalowymi podkreślą natomiast prostotę i surowość stylu industrialnego.

Warto wiedzieć, że drewniane wieszaki do przedpokoju mogą również mieć bardzo oryginalne kształty, np. drzewa, kwiatu, męskich wąsów albo składać się z liter ułożonych w słowo - popularne wieszaki ścienne występują w formie liter 3D, które układają się w konkretne frazy na przykład „Home Sweet Home”. Pasują one do wnętrz w stylu rustykalnym, prowansalskim, art déco i vintage. Należy jedynie pamiętać, by dobrać do nich pozostałe elementy wyposażenia przedpokoju: obrazy, lustro w stylowej ramie, półkę na buty, a nawet wycieraczkę. Dzięki temu pomieszczenie stanie się efektowną wizytówką całego mieszkania docenianą zarówno przez domowników, jak i gości.

Wieszaki ścienne z drewna – wybieramy gatunek

Drewno to wciąż najczęściej wykorzystywany surowiec do produkcji mebli i akcesoriów wnętrzarskich Nic dziwnego, naturalny materiał nadaje wnętrzu ciepły i przyjemny wygląd. Drewniane wieszaki do przedpokoju bywają niezwykle dekoracyjnym dodatkiem, a wykonane z drewna dobrej jakości przetrwają w idealnym stanie wiele lat, a nawet z czasem zyskają na urodzie. Wybierając drewniane wieszaki do przedpokoju należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na gatunek drewna, z jakiego zostały wykonane. Ma to bowiem wpływ na cenę produktu, jego wytrzymałość a także walory estetyczne.

  • Dąb – wieszaki ścienne z drewna dębowego charakteryzują się pięknym, ciemnym kolorem oraz niebywałą wytrzymałością. W idealnym stanie przetrwają wiele lat i mogą służyć jeszcze kolejnemu pokoleniu.
  • Sosna – drewno sosnowe jest bardzo dekoracyjne, ma ładny, jasny kolor, ceni się je za rysunek słojów i widoczne sęki, które wspólnie tworzą typowy dla tego gatunku wzór. Drewniane wieszaki do przedpokoju z sosny to także dobry wybór dla osób z alergią, gdyż ograniczają one wirowanie kurzu w powietrzu.
  • Buk – drewno bukowe jest twarde i zbite, dlatego wieszaki z tego gatunku nie popękają nawet pod dużym obciążeniem. Ponadto będą miały śliczny bladożółty lub brązowo-czerwony kolor.
  • Olcha – to drewno charakteryzuje się szlachetną barwą, która wraz z upływem czasu staje się jaśniejsza. Wieszaki ścienne z drewna olchy mogą być jednak mało odporne na wilgoć, dlatego trzeba unikać wieszania na nich mokrychokryć i parasoli.

Jak widać wieszaki ścienne z drewna mogą być bardzo trwałą, stylową a także praktyczną i niezbyt drogą ozdobą każdego wnętrza.