Wieszaki ścienne

88 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Wieszak w stylu skandynawskim

Ten niezwykle modny teraz styl od dłuższego czasu króluje we wszystkich pomieszczeniach domów i mieszkań, również w przedpokoju. Na mniejszym metrażu nie zawsze starcza miejsca na zabudowaną szafę. Alternatywą może być wieszak w stylu skandynawskim. Pomoże on funkcjonalnie zagospodarować pomieszczenie oraz będzie się efektownie prezentować. Często przedpokoje są na tyle niewielkie, że umieszczenie w nich standardowego wieszaka jest po prostu niemożliwe. Czasami jego ustawienie zakłóciłoby aranżację pomieszczenia. Z pomocą mogą przyjść naklejki ścienne w kształcie wieszaków, które posiadają jedynie niewielkie haczyki, na których można zawiesić odzież lub torby. Obok tego elementu nie da się przejść obojętnie, chociaż nie zajmuje miejsca. Naklejka imitująca wieszak w stylu skandynawskim dostępna jest w wielu modelach. Może być w kształcie drzewa, na konarach, którego umiejscowione są haczyki. Popularne naklejki są również w kształcie standardowego wieszaka, wysokich lamp, rąk, które trzymają zawieszki. Te designerskie akcenty nadadzą nowoczesności niejednemu wnętrzu w stylu skandynawskim!

Wieszak w stylu prowansalskim

Ciekawym rozwiązaniem, które nie zajmuje miejsca jest wieszak w formie fototapety na ścianę. Wieszaki tworzone są także w konkretnych stylach, aby z łatwością można było je wprowadzić do wnętrza. Modnym rozwiązaniem są wieszaki w stylu prowansalskim. Są na tyle ozdobne, że mogą zastąpić wszelkie dekoracje. Wieszaki w stylu prowansalskim, które można umieścić na ścianie sprawdzą się nie tylko w przedpokoju. Często można spotkać je w kuchni, w której wiesza się na nich ściereczki lub fartuch. W sklepach dostępnych jest wiele modeli takich wieszaków. Niektóre z nich są osobnymi haczykami. Dobrze wygląda odosobniony model, jak i kilka pojedynczych wieszaków umieszczonych obok siebie. Innymi popularnymi modelami są wieszaki w stylu prowansalskim umocowane na deseczce. Zazwyczaj doczepione są do niej trzy lub cztery haczyki. Prowansalskie modele posiadają jasny kolor oraz niewielkie malowidła, dzięki czemu ciekawie się prezentują. Nowoczesnych rozwiązaniem są wieszaki w stylu prowansalskim w formie fototapety. Sprawdzą się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ nie zajmują miejsca. Wystarczy starannie przykleić je do ściany i gotowe!

Wieszaki ozdobne

Czasem trzeba niewiele, by nadać domowemu ognisku przyjemnej atmosfery. Drobne ozdoby, jak bukiet kwiatów, postawiony na stole, czy dobrze dobrany wieszak, sprawiają bardzo dobre wrażenie na gościach i domownikach. Dobierając wieszak do przedpokoju trzeba mieć na uwadze wystrój pomieszczenia. Do klasycznej aranżacji pasować będą kute wieszaki z metalu z żeberkową półeczką nad nimi, na której można położyć akcesoria takie, jak na przykład rękawiczki czy czapki. Stylowo wyglądają modele o kolorze starego złota lub srebra. Metalowe wieszaki ozdobne mają misterne wykończenia i trzeba uważać, by nie pozaciągały ubrań, w szczególności szali z delikatnych materiałów. Rustykalne meble w przedpokoju podkreślą wieszaki ozdobne z drewna. Wiele z nich ma ozdobny kształt, na przykład listewki z wizerunkami kotów, których wywinięte ogonki służą za zawieszki. Dobrze będzie wyglądać też wieszak z ozdobnymi przecierkami w stylu shabby chic, z haczykami w kształcie fleur de lis. Z kolei nowoczesne pomieszczenie podkreślą wykonane z barwionej na ciemny kolor stali wieszaki w formie napisu w stylu „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” lub „Gość w dom, Bóg w dom”. Takie wieszaki ozdobne należy przymocować do ściany w jasnym kolorze, która wyeksponuje ich oryginalność. Jak widać wieszaki ścienne są pomysłowym akcentem, który potrafi na wiele sposobów uatrakcyjnić aranżację wnętrza.

Odkryj naszą szeroką gamę wieszaków na WestwingNow i kup swój ulubiony model!