Komody

73 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Komody do sypialni - wybierz swój styl!

  • Komody do sypialni w stylu glamour mogą mieć nieco barokowy design. Mile widziane są kabriolowe nóżki, rzeźbienia i duże uchwyty. Ozdobne detale dodatkowo podkreśli połyskliwy, brokatowy dekor. Komody o stylistyce glamour powinny wyróżniać się wyrazistym kolorem, jak np. czerń, fiolet, granat lub biel. Idealne są też komody do sypialni o lustrzanej obudowie.
  • Komody do sypialni w stylu marynistycznym - tu popularne są białe lub niebieskie meble, najlepiej zdobione marynarskimi pasami. Doskonałym wyborem do jasnego „marynarskiego” wnętrza będą komody z ciemnych, egzotycznych gatunków drewna. Morski klimat mogą podkreślać uchwyty w kształcie muszelek.
  • Komody do sypialni w stylu boho - barwne i dynamiczne wnętrza łączą w sobie inspiracje hinduskim i arabskim rękodziełem, stylem folkowym i hippisowskimi motywami z lat 70. Do takiej aranżacji doskonale pasować będą komody w wyrazistych kolorach: żółtym, zielonym, czerwonym, granatowym lub pomarańczowym.

Komoda w stylu kolonialnym

Styl kolonialny cechuje zamiłowanie do egzotycznego drewna, naturalnych skór, motywów etnicznych i ciepłych lecz ciemnych barw. Nie znaczy to, że komoda kolonialna nie może być w odcieniu naturalnego drewna – wtedy jednak powinna mieć złocone uchwyty. Będzie pasować do niskich stolików, drewnianych łóżek o prostych kształtach i rzeźbionych parawanów.

Komoda w stylu kolonialnym to mebel wyjątkowy, który wprowadza do tradycyjnej przestrzeni nieco egzotyki. Podkreśla elegancki charakter wnętrza, może stać się jego centralnym punktem. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu — od sypialni po gabinet. Ze względu na rodowód stylu kolonialnego, który narodził się w krajach, gdzie trafili europejscy kolonizatorzy w XIX wieku, komody kolonialne mają różny charakter.

Od Indii, przez Afrykę...

  • Komoda kolonialna w stylu indyjskim jest zwykle wykonana z mahoniu lub palisandru. Dobrze, by miała rzeźbienia (na przykład w kształcie słoni) i ozdobne kucia. Często miewa uchwyty w postaci wiszących kółek, może też być malowana w barwne hinduskie motywy. Taki mebel idealnie może posłużyć za podstawę dla sprzętu RTV.
  • Komoda kolonialna w stylu afrykańskim może mieć zarówno bardzo misterne rzeźbienia, jak i przybierać proste formy. Idealnie do tego stylu będzie pasować komoda obciągana skórą lub z elementami rattanowymi. Mebel może mieć też fronty malowane w charakterystyczne afrykańskie motywy figuralne. Inna propozycja to komoda kolonialna z bardzo wieloma niewielkimi szufladkami – każda w innym odcieniu beżu, brązu lub czerwieni.
  • Komoda kolonialna w stylu Dalekiego Wschodu jest bardzo ozdobna i ma nietypowe barwy. Może być czarna, czerwona, malowana na kolor złoty lub seledynowy. Charakterystyczne są dla niej dekoracyjne fronty z ozdobnymi, półokrągłymi okuciami. W wersji chińskiej komoda kolonialna może być zdobiona orientalnymi motywami roślinnymi lub mitologicznymi (na przykład smokami).

Niezależnie od formy i stylu każda komoda jest wyjątkowo praktycznym i dekoracyjnym meblem, który do dziś znajdziemy w wyposażeniu większości domów.