Ręczniki: bawełna

328 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Kolorowe ręczniki z bawełny – wyrazisty element stylizacji

Istnieje wiele sposobów, by ożywić aranżację każdej łazienki. Można kupić kolorowe dodatki, dywaniki, zastosować wzorzyste płytki na ścianach czy podłodze, można wreszcie zadbać o barwne ręczniki z bawełny, które mogą nadać zupełnie nowy charakter naszej łazience. Sprawią, że wnętrze wreszcie zacznie tętnić życiem.

Jeśli łazienka jest urządzona w minimalistycznym i prostym stylu, mocno nasycone kolory ręczników i bogate zdobienia mogą ożywić aranżację. Jeżeli zaś w pomieszczeniu w oczy rzucają się barwne akcesoria oraz elementy dekoracyjne, najbardziej pożądane będą ręczniki w stonowanych barwach.

Wybierając ręczniki bawełniane, wcale nie trzeba ograniczać się do łagodnych kolorów. To właśnie odważny odcień, nawet z pozoru niepasujący do wystroju, zmienia oblicze łazienki nie do poznania. W aranżacji zdominowanej przez szarości, świetnie będą prezentować się żółte lub oliwkowe ręczniki bawełniane. Jeśli we wnętrzu królują brązy (szczególnie w odcieniu czekolady), warto zestawić je z turkusem. Fiolet można połączyć z limonką, czerwień z bielą lub czernią. Warto bawić się kolorami, tym bardziej że producenci dają szerokie pole do popisu. Wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię i zmysł artystyczny, a efekt może przejść najśmielsze oczekiwania.

Jakość ręcznika z bawełny ma znaczenie

Każdemu zależy na tym, by kupić ręczniki z bawełny, które przetrwają więcej niż jeden sezon. W tym przypadku najczęściej jakość idzie w parze z ceną. Im tańsze, tym cieńszych produktów można się spodziewać. Na co więc zwrócić uwagę, by mieć pewność udanych zakupów?

  • Rodzaj przędzy. Ręczniki produkowane są z dwóch rodzajów przędzy: klasycznej (ring spun) oraz bezwrzecionowej (open end). Każda z nich sprawia, że efektem końcowym jest produkt o nieco innych cechach związanych między innymi z miękkością czy trwałością. Przędza klasyczna gwarantuje, że ręcznik jest bardziej miękki i wytrzymały.
  • Gramatura (ilość gramów na metr kwadratowy ) wpływa bezpośrednio na jakość ręcznika. Im jest on cięższy, tym więcej bawełny użyto do jego produkcji. Warto jednak przy tym pamiętać, że ręcznik ważący więcej schnie dłużej.

Ręczniki z bawełny są dostępne w ogromnej liczbie kolorów i wzorów, stanowią jednocześnie jeden z najtańszych i najprostszych sposobów na metamorfozę łazienki.