Prześcieradła

36 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Wybierz prześcieradło z gumką!

Prześcieradło z gumką jest marzeniem każdego, kto przez sen wielokrotnie zmienia pozycje. Dzięki wszytemu w materiał ściągaczowi, materiał nie zsuwa się i nie roluje. Prześcieradło z gumką zawsze prezentuje się bardzo estetycznie. Nie trzeba wielokrotnie go poprawiać i wciskać pod materac. Rano wystarczy poprawić poduszki i kołdrę, przykryć łóżko narzutą i voila!

Dzięki wszytej gumce, leżąca na materacu tkanina jest ładnie napięta oraz gładka. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy z wyboru lub konieczności łóżko nie jest przykrywane narzutą lub kocem. „Ubrany” w ściśle przylegające prześcieradło materac prezentuje się naprawdę elegancko. Wystarczy zaścielić łóżko ładną i dobraną do wystroju wnętrza pościelą, a całość wygląda bardzo estetycznie. Pamiętać jedynie należy, że dla uzyskania dobrego efektu rozmiar prześcieradła powinien być odpowiednio dobrany do rozmiaru materaca.

Prześcieradło z gumką 120x200 frotte

Frotte to nie tylko idealny materiał na ręcznik, ale również miłe w dotyku prześcieradło z gumką 120×200 cm. Bawełna w wersji frotte różni się gramaturą. Prześcieradło frotte z gumką 120×200 cm może być uszyte z delikatnego i cienkiego materiału frotte lub grubszego i bardziej mięsistego. Jego zaletą jest to, że nie trzeba go prasować. Dzięki gumce umożliwiającej idealne przymocowanie materiału do materaca, zawsze będzie wyglądać efektownie. Prześcieradło z gumką 120×200 cm frotte dobrej, jakości nie powinno się przecierać. Można je prać w wysokiej temperaturze, co pomaga utrzymać higienę. Prześcieradła frotte o mniejszych wymiarach, na przykład 100×120 cm, to również świetne rozwiązanie w sypialni dziecka. Są miękkie, naturalne, nie powodują alergii.

Wrażliwa i delikatna skóra dzieci wymaga szczególnej pielęgnacji oraz ochrony. Kluczową kwestią jest, więc wybranie dla malucha odpowiedniej pościeli oraz prześcieradła. Powinny być one wykonane z naturalnych i niewywołujących podrażnień tkanin. W przypadku prześcieradła warto zdecydować się na model z gumką, która umożliwi włożenie go do łóżeczka lub wózka w taki sposób, aby nie zawijało się nawet podczas niespokojnego snu dziecka. Idealnym rozmiarem jest natomiast prześcieradło z gumką 120x60 cm.

Prześcieradło z gumką 160×200 cm i jego zalety

Tradycyjne prześcieradło narzucane na materac lubi się zsuwać i marszczyć, co nie wpływa dobrze na komfort snu. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest model z elastyczną gumką – raz na zawsze rozwiązuje ten problem. Rozmiar 160×200 cm dostosowany jest do materaca o tych samych wymiarach. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowy parametr, a mianowicie tak zwany zakład prześcieradła na materac. Jeśli jest to 15-20 cm, a materac jest o wiele grubszy, prześcieradło może się zsuwać. Dlatego należy prześcieradło z gumką 160×200 cm o takim samym lub minimalnie większym zakładzie niż grubość materaca. Tylko prześcieradło dobrze dopasowane do łóżka zapewnia idealny komfort i wypoczynek!

„Dla człowieka podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno” – pisał Amerykanin, Oliver Wendell Holmes. Warto, zatem o nie zadbać. Niech sypialnia będzie gniazdkiem, w którym mieszka piękno, miękkość i komfort. Elegancka pościel z pewnością to zagwarantuje, dodatkowo w WestwingNow znajdziesz idealne do pościeli prześcieradła.