Szafki

74 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Z czego powinna być zrobiona szafka na buty?

Ile przedpokojów, tyle szafek na buty! Najczęściej spotyka się drewniane szafki z pojedynczymi drzwiczkami, za którymi kryje się morze półek. Inne posiadają wygodne uchylne pojemniki w formie szuflad. Świetnie, kiedy szafka na buty wykonana jest z drewna sosnowego. Tego rodzaju surowiec ma właściwości „oddychające” więc meble będą idealne do przechowywania butów. Dzięki niemu obuwie ma zapewnioną stałą wentylację. Drewniana szafka na buty ma jeszcze jedną istotną zaletę – jej neutralny wygląd pasuje niemal do każdego wystroju wnętrza. Szafki na buty to zatem produkty uniwersalne! Przedpokoje nowoczesne polubią wysokie, metalowe szafki oraz te wykonane z plastiku. Meble muszą przecież pasować do aranżacji wnętrza. Dobrze, kiedy w drzwiczkach szafki znajdują się niewielkie otwory zapewniające obuwiu stały dopływ powietrza.

Obuwnicza alternatywa

Szafka na buty może mieć wiele zamienników. Jednym z najpopularniejszych są klasyczne półki. Ich minusem jest to, że obuwie znajduje się na widoku. To dlatego polecane są jedynie osobom, które nie trzymają na wierzchu wielu par butów. Niektórzy decydują się na wygodne, tapicerowane ławki z podnoszonym siedzeniem. Wnętrze mebla skrywa liczne przegródki, w których można przechowywać obuwie. Szafka na buty może być również zastąpiona wiszącym organizerem lub obrotowym stojakiem. Ten ostatni ma zazwyczaj formę walca, w którym znajduje się duża liczba półek.

Szafka z lustrem – funkcjonalność

Szafka łazienkowa wisząca z lustrem, inaczej szafka lustrzana, łączy w sobie dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze, szafka z lustrem w łazience to mebel idealny do tego, by przechowywać w nim utensylia toaletowe – szczoteczki do zębów, pastę czy też akcesoria do golenia. Dzięki temu nie muszą one leżeć na blacie umywalki lub w innym, widocznym miejscu. Szafka tego rodzaju może również pełnić rolę domowej apteczki – można umieścić w niej materiały opatrunkowe, środki przeciwbólowe i leki przyjmowane na co dzień przez domowników.

Po drugie, drzwiczki takiej szafki to zarazem zwierciadło, które pomaga się przeglądać podczas mycia czy robienia makijażu. Wielofunkcyjność szafki łazienkowej z lustrem docenią właściciele niewielkich przestrzeni, w których liczy się wykorzystanie każdego centymetra. Dodatkowe zalety takiej szafki to lekkość optyczna, prosta, nowoczesna forma, a także to, że dodaje aranżacji blasku i powiększa ją optycznie. Lustrzana powierzchnia stanowi również świetne zabezpieczenie przed wilgocią i parą wodną, których w łazience nie brakuje. Łatwo ją również pielęgnować. Poza oczywistymi cechami funkcjonalnymi, szafka z lustrem może stanowić w łazienkowym wnętrzu atrakcyjny element dekoracyjny.

Szafka z lustrem – użyteczny mebel łazienkowy

Jeśli nawet szafka z lustrem ma głębokość jedynie około 20-30 cm, to spokojnie można w niej umieścić niezbędne akcesoria toaletowe lub domową apteczkę. Lustro jest przyklejone (lub przymocowane na stałe w inny sposób) do frontu meblowego. Zwykle meble łazienkowe występujące w zestawie uwzględniają szafkę z lustrem. Wisząca szafka z lustrem często jest umieszczana nad umywalką, co jest w pełni uzasadnione. Dzięki temu lustro znajduje się w odpowiednim miejscu łazienki, które pozwala na wygodne korzystanie z niego przy porannej lub wieczornej toalecie. Szafki łazienkowe z lustrem mogą być wyposażone w podłużny lub poprzeczny panel oświetleniowy, a lampa może być uruchamiana dzięki fotokomórce reagującej na ruch.