Komplety pościeli: satyna/ makosatyna

57 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Pościel atłasowa – przyjemność i elegancja

Bez względu na to, w jakim stylu urządzona jest sypialnia, warto dodać jej odrobinę elegancji za sprawą pięknej i wygodnej pościeli. A taka jest pościel atłasowa. Atłas to nietypowy materiał – jego połysk i wrażenie chłodu, jakie daje przy zetknięciu z ciałem, sprawiają, że – zwłaszcza latem – śpi się pod nim naprawdę komfortowo.

Tkanina ta może być zrobiona z dwóch różnych włókien, gdyż jej cechą charakterystyczną jest to, że prawa (ta właściwa) strona jest połyskliwa i zwarta, lewa natomiast matowa. Wykonuje się ją splotem tkackim atłasowym z przędzy bawełnianej, naturalnego jedwabiu lub wiskozy. Kupując pościel atłasową, lepiej zainwestować w tę z naturalnych włókien, jest bowiem bardziej przewiewna, a więc i bardziej higieniczna. Atłas jest niezwykle przyjemny w dotyku – to jego kolejna zaleta. Prześcieradła i poszwy uszyte z tego materiału zapewniają wrażenie prawdziwego komfortu.

Komplety pościeli z satyny/makosatyny – luksusowy prezent

Pościel atłasowa jest uważana za jeszcze bardziej elegancką od satynowej. Dlatego też tę gustowną pościel z naturalnych włókien kupuje się często na prezent ślubny czy upominek na wyjątkową okazję. Taki prezent można też sprawić samemu sobie i w ten sposób podarować sobie trochę luksusu.

Piękne komplety pościeli z tkanin bawełnianych, do których – obok zestawów atłasowych – należą także te z satyny i adamaszku, dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Będą pasować do każdej sypialni, nawet skromnie urządzonej, zapewniając długi i słodki sen. Taka pościel szczególnie dobrze sprawdzi się w sypialniach należących do par, ponieważ pozwoli w nich stworzyć romantyczną atmosferę.

Komplety pościeli z satyny/makosatyny – drogocenny materiał

Ten delikatny materiał wyróżnia się przede wszystkim gładką, połyskliwą fakturą. Jego wewnętrzna strona jest natomiast matowa. Pościel satynową szyje się z bawełny o długich włóknach, przez co jest wyjątkowo miękka i delikatna w dotyku. Dzięki dobrej przepuszczalności powietrza satyna doskonale sprawdzi się latem. Na tę porę roku polecamy zwłaszcza makosatynę, uszytą ze stuprocentowej, najczystszej egipskiej bawełny.

Pościel satynowa z dużym udziałem jedwabiu w składzie może być zbyt chłodna na zimę. Nie trzeba jednak wtedy rezygnować z gładkiej pościeli. Bardzo popularnym i cenionym materiałem na poszewki jest satyna bawełniana. W porównaniu z satyną jedwabną jest ona znacznie cieplejsza. Jednocześnie zachowuje typową dla tkanin atłasowych miękkość i lekkość. W przypadku produktu wykonanego z satyny bawełnianej należy pamiętać, że jest ona delikatniejsza od zwykłej bawełny i wymaga staranniejszej pielęgnacji. Poszewek nie należy prać w temperaturze wyższej niż 40°C, a pralka powinna być ustawiona na niskie obroty.

Komplety pościeli z satyny/makosatyny – czym jest satyna?

Satyna to typ luksusowej tkaniny atłasowej, która charakteryzuje się specyficznym rodzajem splotu włókien. Wytwarza się ją z różnych materiałów naturalnych, w tym z bawełny i jedwabiu. Materiał ten jest z jednej strony lekko lśniący, natomiast druga strona jest matowa. Charakteryzuje się tym, że jest miękki i gładki, a także wyjątkowo lekki i przewiewny. Z tego względu jest to tkanina szczególnie chętnie stosowana do wyrobu pościeli. Produkty z satyny są polecane zwłaszcza na lato, kiedy wysoka temperatura może utrudniać zaśnięcie. Ze względu na niewielki ciężar komplety pościeli z satyny/ makosatyny dobrze nadają się też do wyrobu pościeli w dużych rozmiarach, jak 180×200 lub nawet 200×220.